Czym jest dzianina dżersej?

czym jest dzianina dżersej

Dżersej – to tkanina, która jest używana do produkcji damskiego ubrania. Ten materiał jest bardzo uniwersalny – z niego szyją delikatną bieliznę, sukienki i nawet płaszcze.

Tkanina - dzianina dżersej

Tkanina dżersej pojawiła się na angielskiej wyspie. Na początku ten materiał był produkowany z sierści owiec odpowiedniej rasy, przeznaczony był tylko na ubrania robocze i bieliznę dla rybaków.

Ale powszechnie znana Coco Chanel wykorzystała dżersej w inny sposób – przedstawiła ona kolekcję, w której były płaszcze uszyte z dzianiny dżersej. Damy były w szoku od tego, że będą musiały nosić płaszcze z tkaniny przeznaczonej do szycia bielizny, jednak z czasem zaczęły wyróżniać zalety ubrania z dżerseju. Ta tkanina rzeczywiście ma wiele zalet:

  • długo się nosi;
  • przyjemna w dotyku;
  • praktycznie się nie gniecie;
  • dobrze się rozciąga.

Aby przekonać się, że przed sobą masz prawdziwą dzianinę dżersej, obowiązkowo trzeba znaleźć na tkaninie nieobrobiony kraniec i pociągnąć wzdłuż szerokości – po tym on musi się skręcić w postaci walca.

Czym jest dzianina dżersej?

Współczesny dżersej – to rodzaj dzianiny robiony na specjalnych maszynach. Dziś on jest wytwarzany nie tylko z wełny, ale również z innych materiałów. W skład dzianiny dżersej wchodzą również materiały naturalne, takie jak jedwab i bawełna, sztuczne włókna – wiskoza, bambus, syntetyczne – poliester.

Współzależność włókien również może się zmieniać. Od połączenia ich w tkaninie zależą różne charakterystyki. Zazwyczaj z drogiego, jedwabnego dżerseju lub wiskozowego dżerseju szyją suknie na przyjęcia, bieliznę, z bawełnianego – codzienne ubranie, z wełnianego – ciepłe kostiumy i płaszcze.

Sukienki z dżerseju – niezastąpiony atrybut w garderobie każdej kobiety. Dzięki delikatności tkaniny, która tworzy niepowtarzalne, lekkie linie, sukienka wspaniale podkreśla uroki twojej figury. Dosyć często designerzy szyją z dżerseju sukienki dla puszystych pań – posłuszna tkanina pozwala ukryć wady figury. Kobiety uwielbiają spodnie i spódnice z dżerseju, ponieważ idealnie pasują do codziennego i świątecznego looku. A dla tych, które lubią podróżować, to niezastąpione rzeczy – nie potrzebują praktycznie żadnej pielęgnacji, nawet nie mając żelazka można je doprowadzić do porządku – wystarczy powiesić je na wieszaku nad gorącą wodą.

czym jest dzianina dżersej 1 czym jest dzianina dżersej 2 czym jest dzianina dżersej 3
czym jest dzianina dżersej 4 czym jest dzianina dżersej 5 czym jest dzianina dżersej 6
czym jest dzianina dżersej 7 czym jest dzianina dżersej 8 czym jest dzianina dżersej 9

 
Powiązane artykuły:
Jak rozciągnąć kalosze gumowe?
Sposoby rozciągnąć gumowe obuwie są, lecz nie ma gwarancji, że ona zachowa swoją nową formę. Chociaż spróbować podgonić po nodze upatrzone sobie buciki zazwyczaj można i nawet należy. Nie znacie jak? Opowiemy!
Jak rozciągnąć za małe balerinki? Czyli skuteczne sposoby na niewygodne buty
Jak okazało się, rozciągnąć ulubione balerinki nie jest skomplikowane. Główne w tym wypadku nie panikować, a pamiętać o żeńskiej chytrości, którą warto zastosować w tej sprawie.
Jak rozciągnąć jeansowe szorty? Czyli powiększenie spodenek jeansowych w pasie
Przybrałyście na wadze, czy po prostu uprałyście ulubione dżinsowe szorty nie w tym reżimie? One stały się małe, a rozstawać się z jakichś przyczyn z nimi nie chce się? Są sposoby przywrócić ulubionej odzieży potrzebny rozmiar.
Jak wybrać wysokiej jakości parasol – czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie parasolki?
Rzetelnie zlustrowawszy parasol przy jego nabyciu, można dobrać jakościowy wyrób. Lecz nie warto zapominać, że parasol zdolny nie tylko obronić od deszczu, czy słonecznych promieni, ale i ubrać sobą stylową garderobę i nawet podjąć humor swojej posiadaczce.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty