Czym karmić psa, żeby on był zdrowy i wesoły?

czym karmić psa

Pytania o tym jak poprawnie dbać i karmić są bardzo ważne dla wszystkich właścicieli psów. Jasna rzecz,że każdy gospodarz chce karmić swego ulubieńca jakościowym i smacznym pokarmem, a współczesny rynek oferuje ogromną ilość różnorodnej karmy dla psów. Wśród mnóstwa ofert można się pogubić. Spróbujmy zrozumieć, jaka karma jest najlepsza i czym producenci karmy dla psów proponują karmić naszych czworonogów.

Sucha karma

Sucha karma zajmuje górne miejsce w rankingu pokarmów dla psów.Gospodarze wybierają ten typ pokarmu, ponieważ jego wykorzystanie jest wygodne.

  1. Gospodarz nie musi codziennie wymyślać czym nakarmić psa.
  2. Suchą karmę nie trzeba gotować i podgrzewać.
  3. Suchą karmę wygodnie przechowywać i można zabrać ze sobą podczas wyjazdu.
  4. W dowolnym hipermarkecie można kupić suchą karmę, wybrać odpowiednie dawkowanie - na przykład można kupić na jedną dobę.
  5. W skład suchych karm wchodzą wszystkie niezbędne witaminy, mikroelementy, tłuszcze, białka.

Minusem suchych karm jest to, że one są jednostajne, więc nie zalecane jest karmienie psów suchą karmą przez długi czas.

Konserwy lub mokra (wilgotna) karma dla psów

Główną zaletą konserw jest to, że w ich skład wchodzi naturalne mięso.Konserwy również zawierają korzystne witaminy i substancje. Mokrą karmę dla psów i konserwy możemy podzielić na:

  1. Economy. W karmach owej klasy wykorzystywane jest mięso o niskiej jakości. Taka karma jest zazwyczaj tania,ale nie jest zalecana do kupienia. Tanie składniki nie zabezpieczają poprawnego odżywiania psów. Są częste wypadki ,gdy psy zaczynają gorzej wyglądać i czuć się po długotrwałym spożyciu takiego pokarmu.
  2. Regular. Karma tej kategorii jest droższa i zawiera jakościowe produkty mięsne. W skład karmy dla psów klasy regular wchodzą sztuczne barwniki, konserwanty, wzmacniacze smaku.
  3. Premium lub zawodowa karma dla psów. Owe karmy mają najwyższą jakość. Psy mogą się odżywiać tylko karmą klasy premium i czuć się wyśmienicie. Ta karma bardzo dobrze odpowiada psom dużych ras i szczeniętom.
Naturalne odżywianie psów

Podczas porównania karmy i naturalnych produktów, ostatnie wygrywają. Zawodowcy uważają, że tylko naturalny pokarm może zabezpieczyć jakościowe odżywianie, wzbogacone witaminami. Karmiąc psa naturalnym pokarmem, możesz uwzględnić wszystkie indywidualności psa. Ale takie odżywianie jest nieco niewygodne dla gospodarzy, ponieważ zajmuje dużo czasu. Kasza, zupa, dania mięsne i rybne zawsze powinny być świeże, czym karmić psa racjonawięc gotować trzeba dosyć często. Również podczas gotowania trzeba przestrzegać normy karmienia psów – ilość witamin i minerałów w zależności od rasy i wieku psa.

Udzielając odpowiedzi na pytanie, czym karmić psa, gospodarze dosyć często wybierają mieszane odżywianie. To znaczy łączona jest sucha karma i naturalne produkty. Odżywianie psa powinno być różnorodne, więc połączenie suchej karmy, która zawiera witaminy i naturalne produkty jest optymalnym rozwiązaniem. Podczas wyboru, czym będziesz karmić swego ulubieńca, należy uwzględniać predyspozycje psa.Tylko w takim wypadku pies będzie się czuć dobrze i będzie pełen sił i radości.

 
Powiązane artykuły:
Mops – opis rasy, cechy charakteru i odżywianie
Ten pies – czuły domowy pupil, a także wierny przyjaciel i wesoły kompan. Każdy widział na ulicy krótkomordego z dużymi oczami i zakręconym ogonkiem psa. Wszystko o rasie psów mops i jej charakterystykach opowiemy w artykule.
Karma dietetyczna dla psów, czyli zapobieganie otyłości
Nie u każdego psa układ pokarmowy pracuje uzgodniono, toż niektórzy pupile potrzebują szczególnego dietetycznego żywienia. W jakości sprawdzonego źródła energii i korzystnych substancji, w danym wypadku, występuje karma dietetyczna dla psów.
Chihuahua – najmniejsza rasa na Ziemi – opis rasy
Dziś te pieski cieszą się niewiarogodną popularnością. Chihuahua – to najmniejsza rasa psów na Ziemi. O właściwościach rasy psów chihuahua, jej charakterystykach i przewagach opowiemy w naszym nowym artykule.
Spaniel – charakterystyka rasy, trzy podstawowe rodzaje spanieli
Te psy słyną swoimi myśliwskimi zdolnościami, przy czym one są rozumne, domowe pupile. O charakterystykach rasy psów spaniel oraz opis podstawowych rodzajów opowiemy w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty