Czym pomalować kasetony styropianowe, czyli jakiego rodzaju farbę lepiej wybrać?

czym pomalować kasetony styropianowe

Piękny sufit w dużej mierze decyduje o ogólnym stylu wnętrza. Płytki do sufitu ze spienionego polistyrenu (styropianu) mają doskonałe cechy eksploatacyjne, piękny pikowany wzór. Wymagają one specjalnej powłoki. Wybierając odpowiednią farbę można zrobić oryginalny sufit, przywrócić mu piękno i odnowić wnętrze pokoju. Zastanówmy się, czym można pomalować kasetony styropianowe.

Rodzaje farb do malowania styropianu

Kasetony zwykle pokrywane są dwoma rodzajami farb – lateksową lub akrylową.

Zanim pomalować kasetony styropianowe, trzeba ocenić ich właściwości, aby wybrać wariant optymalny dla konkretnego pomieszczenia i zapewnić trwałość powłoki.

Farba akrylowa jest niezawodna, ma jasne odcienie, szybko schnie i doskonale układa się na powierzchni. Farby akrylowe tworzą wyjątkowo szczelne, gładkie i jednolite powłoki odporne są na wilgoć, na gromadzenie się kurzu i na zmianę temperatury. One nie boją się mycia, nie ściemniają.

Zastanówmy się, czy można pomalować kasetony sufitowe wykonane ze styropianu innymi rodzajami farb zamiast akrylowej.

Farba na bazie wody ma dobre właściwości robocze, jest paroszczelna, nieszkodliwa dla człowieka, można wykorzystywać ją do malowania powierzchni na zewnątrz. Jesnak ta farba ma słabą odporność przed wodą i może wchłaniać brud. Zaletą jej jest bardziej przystępna cena w porównaniu z akrylową. Wykorzystanie innych rodzajów farb i materiałów nie jest pożądane, te dwie opcje są dobrej jakości, szybko schną i są dość trwałe.

Przy podejmowaniu decyzji, jaką z farb pomalować kasetony styropianowe, lepiej wybrać opcję z najlepszymi cechami, jeśli budżet pozwala. No i oczywiście wybór zależy od pomieszczenia, w którym odbywa się remont.

rodzaje farb do malowania styropianu 1 rodzaje farb do malowania styropianu 2 rodzaje farb do malowania styropianu 3
rodzaje farb do malowania styropianu 4 rodzaje farb do malowania styropianu 5 rodzaje farb do malowania styropianu 6
rodzaje farb do malowania styropianu 7 rodzaje farb do malowania styropianu 8 rodzaje farb do malowania styropianu 9
 
Powiązane artykuły:
Korkowy podkład pod linoleum – dobre rozwiązanie na podłoże
Dla ocieplenia podłogi fachowcy rekomendują słać pod linoleum specjalny podkład. W artykule opowiemy o charakterystykach i właściwościach korkowego podkładu pod linoleum.
Podłoże pod linoleum na posadzkę drewnianą – porady budowlane
Żeby zrobić podłogę maksymalnie ciepłą, a wykładanie równym, pod laminat warto zawierać podkład. Który podkład wybrać pod laminat na drewnianą podłogę? O tym opowiemy w artykule.
Farba akrylowa do sufitu – czym należy kierować się przy wyborze farby?
Jeden z bardzo prostych i uniwersalnych wariantów obróbki sufitu - to jakościowe farbowanie. W artykule opowiemy o charakterystykach akrylowej farby do sufitu.
Farba na ogrodzenie – czym pomalować parkan?
Żeby nadać wyglądu ogrodzeniu i przekształcić jego designe, można udać się do takiego wariantu jak farbowanie. W artykule opowiemy jaka powinna być farba dla zagrody.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty