Czym różni się hotel od motelu?

czym różni się hotel od motelu

Człowiekowi, który nie zna się na turystyce, trudno jest połapać się w terminach: "hotel”, "motel, ” hostel” i innych nazwach zakładów, które świadczą usługi noclegowe. Postaramy się zrozumieć, czym się różni motel od hotelu.

Motel

Główna odmienność hotelu od motelu polega na tym, że zazwyczaj motel znajduje się w pobliżu dróg, autostrad i jest przeznaczony przede wszystkim do noclegów kierowców – turystów podróżujących autem, kierowców tirów. Powstały motele w pierwszej połowie wieku XX w związku z pojawieniem się turystów automobilowych i ich nazwa świadczy o tym: motel – to skrót od słowa "motorhotel”. Na terytorium motelu obowiązkowo znajduje się duży parking i wchodzić do motelu można od razu z parkingu. Zazwyczaj zakład świadczy podstawowe usługi i ma minimalny poziom bezpieczeństwa. Turyści zazwyczaj pozostają tutaj na nocleg, aby rano kontynuować swoją podróż.

Motel – to budynek z minimalną ilością mebli. Nieliczny personel motelu zazwyczaj obejmuje jednocześnie kilka stanowisk: pokojówka może jednocześnie wykonywać obowiązki kelnerki.

Hotele

Hotel w odróżnieniu od motelu – to budynek znajdujący się w centralnej części miasta, w strefach uzdrowiskowych. Zatrzymują się w hotelach zazwyczaj turyści, którzy odbywają podróż grupową, albo osoby w czasie wyjazdów służbowych. Ludzie zatrzymują się w hotelach tak na krótko, jak i na długo. Hotele oferują szereg usług: telefon, dostęp do internetu, odżywianie. W dużych hotelachróżnica hotelu od motelu są bary, restauracje, ośrodki fitnessowe, baseny, plaże, etc.

Istnieją maleńkie hotele przeznaczone dla niedużej liczby turystów, jednak zazwyczaj to są duże budynki, które są obsługiwane przez dużą ilość personelu. Obsługa w hotelu jest różnorodna, wszystko zależy od klasyfikacji (gwiazdek), państwa, w którym znajduje się hotel.

Biorąc pod uwagę szczególności organizacji wypoczynku, wartość pobytu w hotelu i motelu różni się kilkakrotnie. Również wartość pobytu w hotelach różnej klasyfikacji może się różnić dziesięciokrotnie.

 
Powiązane artykuły:
Poduszka pod szyję oraz jej rodzaje
Bywali wędrowcy i ludzie, przebywający dużo czasu w drodze i wiedzą z osobistego doświadczenia, na ile jest ważny komfort w takich warunkach. Poduszka pod szyję – doskonałe wyjście. Dokładniej o przewagach czytajcie w artykule.
Odpoczynek z psem nad morzem – w jaki sposób organizować wczasy z pupilem?
Pojawiwszy się pewnego razu w domu, psy dość często stają się pełnowartościowymi członkami rodziny. I kiedy przychodzi pora urlopów gospodarze zastanawiają się – co począć z wychowankiem?
Długa podróż lotnicza – jak spędzić czas?
Jeśli was czeka długi przelot warto zatroszczyć się o to czym go zająć, ponieważ rozrywkowy program na pokładzie jest nieprzewidziany. Proponujemy spis spraw, za pomocą których można przeprowadzić kilka godzin.
Typy wyżywienia w hotelach – 10 podstawowych rodzajów wyżywienia
Zbierając się na odpoczynek i wybierając hotel zderzamy się z oznaczeniem typów żywienia, które są schowane za systemem abrewiatur. Praktycznie wszystkie hotele świata sprowadziły typy żywienia do międzynarodowych standardów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty