Czym udekorować choinkę?

czym udekorować choinkę

Tradycja dekorowania zielonej piękności jest nieśmiertelna. Ludzie robili i będą to robić od zawsze i przy dowolnych okolicznościach, ponieważ choinka – to najgłówniejszy symbol Nowego Roku. Z czasem zmienia się moda na sposób udekorowania, również ozdoby zmieniają swój wygląd zewnętrzny. Zapoznajmy się z tym, czym można udekorować współczesną choinkę noworoczną, aby wyglądała stylowo i ładnie.

Czym ładnie udekorować choinkę?

  1. Jeszcze w naszym dzieciństwie imitowaliśmy śnieg na naszej choince, dekorując jej gałęzie białą watą. Dziś istnieje bardziej współczesny sposób – wykorzystanie sztucznego śniegu. Dzięki niemu stworzysz potrzebny świąteczny wizerunek dla leśnej piękności. Należy nanieść środek na gałązki w taki sposób, niby śnieg delikatnie je oprószył.
  2. Girlanda – nieodłączny atrybut udekorowania choinki noworocznej. W sklepie do twojej dyspozycji jest ogromna ilość noworocznych płomyków. Co wybierzesz – mrugające płomyki w jednym kolorze albo jaskrawe i różnokolorowe latarki, to zależy od twoich upodobań. Najgłówniejsze, aby girlanda stwarzała odpowiednią świąteczną atmosferę.
  3. Kokardy i bombki. Jeśli robić je w jednym kolorze, to choinka będzie wyglądała bardzo stylowo. W takim wypadku na choince nie może być żadnych innych ozdób, można jedynie umieścić kilka korali.

Czym udekorować choinkę własnymi rękami?

Jeśli chcesz stworzyć ozdoby własnoręcznie, możemy poradzić trzy sprawdzone warianty:

  1. Szyszki jodły. Zebrać je można w najbliższym lesie. Dekorować choinkę można nieobrobionymi szyszkami, wtedy choinka będzie wyglądać bardzo naturalistycznie. Jednak można nanieść na nie złotą lub srebrną farbę. Wtedy będą podobne do ozdób noworocznych. A również można za pomocą szyszek stworzyć różne figurki z głową, nogami i ogonem.
  2. Śnieżynki. Zrobić je można z różnych materiałów – papieru, patyczków drewnianych, a nawet z patyczków do uszu. Najgłówniejsze – zawsze wspaniale wyglądają na choince noworocznej.
  3. Bałwany. Można je robić z masy solnej, tetry, z innych tkanin, guzików i innych materiałów, znajdujących się pod ręką.

Czym udekorować choinkę na ulicy?

Jeśli masz szczęście i obchodzisz Nowy Rok za miastem, gdzie na podwórku rośnie ładna puszysta, piękna zielona choinka, musisz zastanowić się nad tym, czym ją udekorować. Pomogą ci sklepowe ozdoby, które się nie tłuką lub samodzielnie zrobione noworoczne ozdoby. Najgłówniejsze, aby pod wpływem śniegu nie zaczęła cieknąć farba i one się nie zepsuły.

Oprócz ozdób, choinkę należy ozdobić wytwornymi łańcuchami. Jeśli chodzi o elektryczną girlandę, nieprzeznaczoną do umieszczenia na dworze, lepiej ją nie wykorzystywać. W sklepach jest wiele wariantów ulicowych girland, otóż owa ozdoba również jest dostępna dla ciebie.

czym ładnie udekorować choinkę 1 czym ładnie udekorować choinkę 2 czym ładnie udekorować choinkę 3
czym ładnie udekorować choinkę 4 czym ładnie udekorować choinkę 5 czym ładnie udekorować choinkę 6
czym ładnie udekorować choinkę 7 czym ładnie udekorować choinkę 8 czym ładnie udekorować choinkę 9
 
Powiązane artykuły:
Noworoczne wnętrze – niesamowite pomysły
Żeby stworzyć w domu noworoczny humor, warto jego zawczasu udekorować. Niektóre idee pięknych noworocznych wnętrz podpowiemy w naszym nowym artykule. Bierz na notatkę.
Pomysły na noworoczne prezenty – jak sprawić przyjemność swoim bliskim?
Nowy Rok – doskonały czas ucieszyć krewnych i bliskich swoją uwagą i zazwyczaj ciekawymi prezentami. Idee dobrych noworocznych prezentów opowiemy w artykule.
Noworoczne rozrywki – kilka bardzo niezwykłych pomysłów
Żeby nie przekształcić Nowy Roku na stół świąteczny, warto starannie przemyśleć, czym pobawić siebie i swoich gości. Niektóre idee ciekawych noworocznych rozrywek opowiemy w naszym nowym artykule.
Tradycje Nowego Roku – popularne obyczaje sylwestrowe
Bez względu na wiek wszyscy lubimy Nowy Rok, co towarzyszy ciekawym tradycjom, które przyszły do nas z dawnych czasów. O nich opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty