Czym usunąć zapach kociego moczu?

czym usunąć zapach kociego moczu

Prawdziwi wielbicieli kotów gotowi na to, aby dla swoich pupili znosić różnorodne nieprzyjemności, ale nawet im ten problem stwarza wiele nieprzyjemności. Z mocznikiem łatwo sobie poradzić za pomocą różnych środków myjących, jednak istnieje jeszcze jeden składnik, który działa niby mechanizm bomby. Część składowa z najbardziej nieprzyjemnym zapachem – kwas moczowy. Podczas trafiania na ciecz lub świeży mocz ponownie jest aktywowany i nieprzyjemny zapach się nasila. Jeśli chodzi o linoleum lub parkiet to ślady po małym rozrabiaczu łatwo usunąć za pomocą wilgotnej ścierki, natomiast jeśli się załatwia na łóżko lub dywan to masz poważny problem. Właśnie z tego powodu pytanie w jaki sposób neutralizować zapach kociego moczu będzie zawsze aktualne. Opiszemy najbardziej dostępne sposoby na pozbycie się tego problemu.

Środki domowe na zapach kociego moczu

Kwas moczowy należy zwalczać za pomocą mocnych utleniaczy. Czasami proste środki chemiczne można odnaleźć w zwykłej apteczce domowej. Aby pozbyć się zapachu na zawsze trzeba postarać się drogą chemiczną rozłożyć cząsteczki moczu. Oto najbardziej rozpowszechnione środki na usunięcie zapachu kociego moczu na łóżku:

  • nadmanganian potasu;
  • rozczyn octu (1:3);
  • sok cytryny;
  • nadtlenek wodoru;
  • jod (owy środek należy rozcieńczyć w wodzie, 15 kropelek na jeden litr wody).

Można dokonać zespołowego czyszczenia od razu kilkoma środkami, aby osiągnąć lepszego wyniku. Opiszemy porządek robót:

  1. Moczyć w occie uszkodzony przedmiot. Gdy mocz jest świeży to na początku lepiej go usunąć za pomocą serwetek papierowych, a następnie nasypać absorbent, który jest wykorzystywany do kuwetek kocich. Następnie poczyść wszystko odkurzaczem i użyj octu. W końcu należy poczekać, aby plama wyschła.
  2. Posypanie sodą. Dlaczego dokonywać owego działania należy tylko po wyschnięciu plamy? Jeśli zrobić to za szybko to dojdzie do reakcji i nie osiągniesz wyniku.
  3. Zmoczyć nadtlenkiem wodoru. 100 ml nadtlenku wodoru (3%) rozcieńczamy z połową łyżki środka myjącego, a następnie dodajemy jeszcze 100 ml wody. Następnie wlewamy do rozpryskiwacza i pryskamy na sodę. Pod wpływem nadtlenku wodoru dojdzie do reakcji i w miejscu, które obrabiasz pojawi się piana. Wydzielany w czasie tego zabiegu amon i dwutlenek węgla szybko zniknie i można ponownie użyć odkurzacza, aby usunąć „ślady po przestępstwie” twego kota.

Gdy szukasz sposoby na to jak usunąć zapach kociego moczu, możesz skorzystać z już gotowych środków. Jednak nie zawsze będą bardziej skuteczne od octu lub nadtlenku wodoru. Przekonaj się, że w nich są obecne enzymy i bakterie, które mogą zwalczać kwas moczowy. Skuteczne są następne produkty – Urine-Off, Urine-Out, OdorMedic.

zapach kociego moczu w obuwiu

Zapach kociego moczu w obuwiu

Bardzo źle jest, gdy kot lubi się załatwiać w twoje kapcie lub buty. Nawet po wypraniu zapach może powracać, gdy dochodzi do reakcji między moczem i twoim potem. Buty z tkaniny spróbuj wyprać w wodnym roztworze octu, natomiast skórzane obuwie poczyść zwykłym mydłem, a następnie dobrze przetrzyj spirytusem lub gliceryną. Między innymi, zanim zaczniesz czyścić wyrób, przekonaj się, że nie uszkodzisz go środkami chemicznymi! Najlepiej używać środków, które będą odstraszać kota od ponownego załatwiania się do twoich butów, ponieważ w szybkim czasie żadne środki nie pomogą doprowadzić je do normalnego stanu.

 
Powiązane artykuły:
Jak usunąć plamy z moczu dzieci z kanapy?
Wszystkim rodzicom bobasów jest znajomy problem dziecięcego moczu na meblach, w szczególności miękkich i drogich. W artykule opowiemy o sposobach jak można wywieść dziecięcy mocz z kanapy.
Jak pozbyć się zapachu papierosów z mieszkania?
Nawet zapalonemu palaczowi czasami nieprzyjemnie znajdować się w mieszkaniu, przepojonym nikotynowym zapachem. W naszym nowym artykule opowiemy co zrobić, aby pozbyć się papierosowego zapachu w mieszkaniu.
Jak pozbyć się zapachu tytoniu z mieszkania?
Jeśli w waszej rodzinie są ludzie którzy palą, zawsze aktualne jest pytanie - jak pozbyć się od zapachu tytoniu w mieszkaniu? O bardzo efektywnych sposobach opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak posprzątać pokój?
Często konieczność szybkiego sprzątania stawia nas do sytuacji bez wyjścia – z czego rozpocząć, jak rozplanować, żeby w mieszkaniu było czysto i przytulne? Jak łatwo i szybko naprowadzać w pokoju tryb? O tym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty