Czystość
Z roku na rok narasta ilość śmieci i odpadów. Zagrożone jest nie tylko środowisko naturalne, ale już bezpośrednio nasze zdrowie i życie. Jak powiedzieć temu stop?
Wiele gospodyń jest pewnych, że toaleta jest miejscem, gdzie można bezpiecznie wyrzucić praktycznie wszystkie śmieci. To błędne przekonanie często powoduje zapchanie rur, a nawet może doprowadzić do zalania sąsiadów z dołu. Nic dziwnego — przecież rury w naszych domach nie są gumowe!
Każdy znak zodiaku niesie za sobą określone cechy charakteru. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wielkie znaczenie dla twojej osobowości ma miesiąc, w którym się urodziłeś.
Do czego najczęściej używamy sody oczyszczonej? Stosujemy z octem, aby uzyskać smaczne i puszyste pieczenia lub z jej pomocą oczyszczamy blachę z warstwy tłuszczu. Oto wszystko. Na tym lifehacki się kończą.
Bakterie są praktycznie wszędzie i tym już nikogo nie zdziwisz. Niestety są i takie, które po wniknięciu do organizmu, mogą wywołać niemałe zamieszanie.
Nie sposób wyobrazić sobie współczesnego życia bez lifehacków, więc proponujemy twojej uwadze nową porcję, w której głównym bohaterem jest myjka druciana do szorowania.
Czy myślałeś kiedyś o tym, że możesz umyć podłogę w drodze do lodówki? Zastanów się!
Pomaga w zwalczaniu cellulitu, jest pomocnikiem w remoncie i gotowaniu – wszystko na temat dobrze znanej folii spożywczej. Prezentowane lifehacki pokażą, jak wielofunkcyjna jest ta zwykła rzecz, która zawsze jest pod ręką.
Na białych butach widoczne są nawet małe zanieczyszczenia, a podeszwa po pierwszym wyjściu traci swój atrakcyjny wygląd. Naprawić to można za pomocą prostych sztuczek.
Regularne sprzątanie jest ważne nie tylko do utrzymania estetyki pomieszczenia, ale także dla zdrowia. W domu znajdują się przedmioty, które rzadko poddajemy czyszczeniu, ale na nich jest ogromna ilość bakterii.
Chyba nie ma takiego człowieka, który przynajmniej raz po praniu w pralce nie straciłby skarpet. Jednym słowem, dawno się z tym pogodziliśmy, uważając stratę za ofiarę, złożoną bóstwom prania i prawie uwierzyliśmy w istnienie „trójkąta bermudzkiego" w pralce!
Przydatne wskazówki, jak zrobić tak, aby rzeczy były zawsze pod ręką i nigdy nie przeszkadzały.
Czasami bardzo troskliwie odnosimy się do rzeczy i jak słynny Pluszkin gromadzimy je, boimy się wyrzucić coś. Jedna rzecz może chronić w sobie drogie wspomnienie, druga – żal o wydanych pieniądzach.
Dlaczego nie można zmywać plastikowych naczyń i po co stworzono zmywarkę do naczyń? 11 ciekawostek o zmywaniu naczyń, które sprawią na tobie ogromne wrażenie.
Pilnik do paznokci do czyszczenia obuwia, rodzynki do przechowywania szampana, cytryna do usuwania zanieczyszczeń – wszystko to wydaje się dziwne?
Wszyscy wiedzą, że zasypka dla dzieci doskonale wchłania nadmiar wilgoci, eliminuje swędzenie, stany zapalne skóry. Ale dodatkowo może być używana do zupełnie innych celów.
Nie spiesz się wyrzucać do kosza starą szczoteczkę do zębów. Jak się okazuje, ona może fajnie wyczyścić do połysku najbrudniejsze zakamarki domu, a poza tym z jej pomocą można stworzyć wiele pięknych fryzur, ufarbować włosy. Nie wierzysz? Oto 10 sprawdzonych sposobów.
Nienawidzisz generalnego sprzątania, ale chcesz mieć czyste, wysprzątane mieszkanie? Wtedy te triki właśnie dla ciebie. Wykorzystaj kilka ciekawych porad i sztuczek, które wybraliśmy dla ciebie, aby bez żadnego wysiłku utrzymać idealny porządek w domu.
Na śniadanie – kasza, na obiad – kasza, na kolację – kasza, a to wszystko dlatego, że nie umiesz gotować nic innego i nawet gotowane jajko – to dla ciebie coś ekstra skomplikowanego.
Zdjęcia Antoine Repesse mogą bardziej skłonić człowieka do refleksji niż słowa.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty