Dama z pieskiem: 10 ras najlepszych czworonogich przyjaciół dla kobiet

Chcesz przygarnąć czworonogiego? Spójrz kogo najczęściej wybiera płeć żeńska.

Dzięki selekcji pojawiło się dużo ras psów. Dlatego w dzisiejszych czasach każdy może wybrać dla siebie czworonogiego przyjaciela. Są jednak rasy, które jednak najbardziej podobają się kobietom.

1. Chihuahua

Chihuahua

Przez długi czas najbardziej popularną i pożądaną rasą psów wśród kobiet pozostają malutkie chihuahua. Je łatwo nosić na rękach lub w torebce wszędzie ze sobą, są wiernymi, inteligentnymi i zabawnymi czworonogimi przyjacielami. Przy okazji mogą być krótkowłose, jak i długowłose. To zależy od gustu gospodarza.

2. Szpic miniaturowy, czyli pomeranian

Szpic miniaturowy

Nie mniej atrakcyjnymi pupilami wśród kobiet są puszyste pieski tej rasy. Ich słodkie mordeczki nie pozostawiają nikogo obojętnym. Dlatego chce się je pocałować w mały czarny nosek. Spitze są małe i bezpretensjonalne, mogą towarzyszyć gospodyni zawsze i wszędzie, szczególnie lubią to robić na rękach.

3. Chart rosyjski

Chart rosyjski

Ta rasa psów myśliwskich jest bardzo szlachetna, jeszcze w czasach carów była najbardziej lubianą rasą wśród arystokratów. Dziś chart rosyjski wywołuje nie mniejszy podziw, zwłaszcza jeśli on dumnie kroczy obok pewnej siebie właścicielki.

4. Buldog angielski

Buldog angielski

Ta rasa psów jest bardzo dumna, wytrwała i silna, ale lubi długo spać, a spacerować woli niespiesznie, dlatego świetnie nadaje się dla dziewczyn, które lubią pomarzyć. Kobiety wybierają tę rasę psów nie tylko dla statusu i urody, ale i dla silnej przyjaźni.

5. Doberman

Doberman

W tych psach kobietom podoba się ich wdzięk. Z takim psem niczego się nie boisz, a co najważniejsze, dobermany są wysportowane i lubią się bawić, dlatego miłośniczkom aktywnego wypoczynku ta rasa nadaje się jak najbardziej. Mając dobermana, w każdym sporze najczęściej będziesz mieć rację, nie każdy odważy się sprzeciwić, kiedy z tobą jest taki poważny przyjaciel.

6. Chiński grzywacz

Chiński grzywacz

Tego psa naprawdę można nazwać czysto żeńską rasą, wielu mężczyzn po prostu nie lubi jej, ale kobiety bardzo kochają. Rasa może się różnić po względem włosów (puff) i ich braku, gdy na ciele pozostaje tylko kopuła na głowie i pompon na łapach i ogonie. Co charakterystyczne, puff może nagle dla gospodarzy "rozebrać się" w młodym wieku.

7. Yorkshire terrier

Yorkshire terrier

Niesamowicie piękna rasa miniaturowych psów, których kochają wszyscy, a zwłaszcza kobiety. Te puszyste maluchy potrzebują specjalnej pielęgnacji, jak dzieci, dlatego kobiety lubią się nimi opiekować, mężczyźni się bawić, a dzieci znajdują w nich wesołych i oddanych przyjaciół.

8. Pudel królewski

Pudel królewski

Patrząc na przedstawicieli tego gatunku, nie będziesz mieć wątpliwości skąd pochodzi nazwa. Wspaniałe psy, które wymagają dużo opieki. Pomimo niegrożnego wyglądu, śmiało pójdą na polowanie i będą dzielnie bronić swojej gospodyni. Takie psy nadają się dla cierpliwych i dumnych pań, bo pudel królewski nie tylko będzie towarzyszyć we wszystkich sprawach, ale podkreśli również status kobiety.

9. Welsh corgi pembroke

Welsh

To ulubiona rasa psów angielskiej królowej. Corgi towarzyszą jej przez całe życie. Dlatego też wiele kobiet, naśladując tę wspaniałą kobietę, wolą mieć właśnie takie zabawne krótkonogie psy, bo na dodatek mają wspaniały charakter.

10. Shih tzu

Shih tzu

Ten piesek ma wygląd puszystego kłębka z bardzo ładną mordeczką. Shih tzu jest prawdziwie kobiecą rasą psów, dziewczyny lubią nosić je na rękach. A dumne zachowanie i wygląd psa podkreśla, że takiego malucha może mieć tylko silna i niezależna kobieta.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty