Damski kostium biznesowy

damski kostium biznesowy

Surowy kostium jest nie tylko ważną częścią wizerunku kobiety biznesu, ale również jest dosyć wygodny podczas dnia pracy. Właśnie owe hasło propagowała Coco Chanel, która rozpowszechniła pojęcie „ garsonka biznesowa”. Utalentowana i kobieca Chanel usunęła gorsety damskie, falbany, wielowarstwowe spódnice, natomiast stworzyła wizerunek prawdziwej kobiety biznesu. Podstawa kostiumu damskiego Coco - to klasyczny wariant garnituru angielskiego - wąskie wyłogi, surowość linii pleców, prosta spódnica poniżej kolan. Z czasem garsonka zmieniała swój wygląd, były dodawane nowe elementy, pojawił się kostium ze spodniami, ale dotychczas zasady kształtowania wizerunku biznesowego, wprowadzone przez Coco Chanel, wykorzystywane są przez wszystkich projektantów mody:

  • surowość;
  • elegancja;
  • akuratność.
Garsonka biznesowa Garsonka - to chyba najbardziej rozpowszechniony i uniwersalny wariant. On może być surowy i konserwatywny, ale również może wyglądać pociągająco. Istnieje kilka modeli garsonek biznesowych.

Najbardziej popularna uważana jest włoska garsonka biznesowa, która rożni się od innych modeli długością spódnicy, która ma sięgać kolan. Nie zważając na ową szczególność, może mieć charakter surowy, jeśli marynarka jest delikatnie wytaliowana i maksymalnie jest podobna do męskiej. Zestawiać taką marynarkę można jedynie z bluzką jedwabną, która podkreśli bogactwo całego ubrania.Całkowicie jest przeciwwskazane zakładanie krótkich koszulek, bluzek z dzianiny.

W danym wypadku prostota garsonki jest kompensowana luksusowymi akcesoriami – drogi zegarek, perły lub złoty łańcuszek.

Również istnieje klasyczny wariant garsonki biznesowej, który jest popularny wśród pracowników biurowych. Składa się z wytaliowanej marynarki i spódnicy o prostym kroju i niedrogich marek. Zestawić ją można z bluzką z jakościowej dzianiny. W danym wypadku należy zapomnieć o dekolcie. Uzupełnić taki wizerunek można różnymi akcesoriami i biżuterią, najgłówniejsze nie przekraczać granic stylu klasycznego.

Natomiast, jeśli chcesz stworzyć nie tylko biznesowy, ale również stylowy look, zwróć uwagę na kolekcje projektantów mody, w których nierzadko spotykane są ładne, stylowe garsonki biznesowe. Łączą w sobie spódnice o różnej długości-od mini do maxi i marynarki, które różnią się jedna od drugiej długością rękawa, tkaniną, fasonem. Czasami projektanci mody proponują zakładać marynarkę na nagie ciało. To wygląda kobieco i elegancko,ale pod warunkiem, że spódnica nie jest zbyt krótka a akcesoria są skromne.

Biznesowy kostium ze spodniami

Damski kostium biznesowy ze spodniami pojawił się w latach 20, gdy był noszony wyłącznie przez feministki. Nie wyglądał kobieco, ale zdobył popularność wśród słabej płci. W latach 60. projektant mody Andrei Cureg, przedstawił kolekcję, w której były damskie kostiumy biznesowe z obcisłymi spodniami. Właśnie pojawienie się takiego wariantu kostiumu biznesowego, przekonało kobiet w tym, że spodnie - to stylowo i kobieco, a projektanci zaczęli przedstawiać garnitury ze spodniami we wszystkich swoich kolekcjach.

Dziś kostiumy biznesowe ze spodniami szyją nie tylko z tradycyjnych tkanin, ale również z dzianiny, aksamitu, welwetu. Wykorzystanie owych tkanin jest dosyć śmiałym rozwiązaniem, więc nie wszyscy decydują się na to. Jednak bardziej stylowy kostium nie istnieje.

Bardzo ważnym momentem jest to, w jakim kolorze uszyto kostium, ponieważ już od dawna biały, czerwony lub fioletowy kolor nie jest zabroniony w biurach. Biały damski kostium biznesowy jest dosyć jaskrawym ubraniem.Można go zestawiać z koszulką w czarnym, granatowym lub czerwonym kolorze. Alternatywą białemu może być beżowy lub szary. Czerwony garnitur-to wybór pewnej siebie kobiety. Fioletowy świadczy o twojej pewności, spokoju i rozumie.

Najbardziej wygodny do biura-to wariant klasycznego damskiego kostiumu, który składa się z wąskich spodni, wytaliowanej marynarki z długimi rękawami. Owy wariant można połączyć i z bluzką i z krótką koszulką. Owy zestaw łączy w sobie styl, prostotę i oczywiście elegancję.

Damski kostium biznesowy trzyczęściowy

Damski kostium biurowy składa się z marynarki, kamizelki, spódnicy lub spodni. Jest wygodny pod tym względem, że kamizelkę i marynarkę można zakładać jak oddzielnie, tak i razem. Ostatni wariant jest bardziej elegancki i poważny. Jeśli natomiast będziesz zakładać albo marynarkę, albo kamizelkę, to nieco urozmaicisz swój surowy wizerunek.

Dosyć często kamizelka jest uszyta w innym kolorze, aniżeli marynarka lub dół, ale w tym samym stylu. Takie rozwiązanie powoduje to, że wizerunek staje się bardziej stylowy. Również można założyć bluzkę lub koszulę w takim samym kolorze jaki ma kamizelka lub dół.

Damskie kostiumy biznesowe dla puszystych pań

Kostium biznesowy dla puszystej pani powinien podkreślić jej kształty i ukryć maleńkie minusy jej figury. W takim wypadku będą pomocne delikatnie wytaliowana marynarka i koszula. Uzupełnij kostium rożnymi akcesoriami.

Jeszcze jeden wariant-spódnica z wysoką talią i biała szeroka bluzka.Taki stylowy zestaw ukryje wszystkie wady figury,przy tym będzie wyglądać pociągająco. Bardzo elegancko wyglądają szerokie spodnie z długą kamizelką z dzianiny. Również można założyć krótki model na długą szeroką koszulę. Ostatni zestaw wizualnie wyciąga figurę, tym samym sylwetka wygląda bardziej wysmuklona.

damski kostium biznesowy 1 damski kostium biznesowy 2 damski kostium biznesowy 3
damski kostium biznesowy 4 damski kostium biznesowy 5 damski kostium biznesowy 6
damski kostium biznesowy 7 damski kostium biznesowy 8 damski kostium biznesowy 9
 
Powiązane artykuły:
Letnie sukienki wieczorowe, różnorodność fasonów
Letnie sukienki wieczorowe – to zwyczajnie lekkie, powietrzne, jaskrawe, otwarte stroje. Które modele są najbardziej zażądane wśród modnych kobiet dziś? Nie przepuśćcie!
Sukienki wizytowe  dla nastolatek – popularne modele
Poza wszelkimi wątpliwościami, ozdobne suknie dla dojrzałej kobiety i młodziutkiej dziewczyny będą różniły się. U młodzieży swój styl, i w sukniach "dla dorosłych" wyglądać one będą głupio albo nawet komicznie. Więc jaką suknię dobrać nastolatkowi na uroczystość?
Eleganckie sukienki dla kobiet – odświętna garderoba pięknej pani
Jeśli zbieracie się na uroczystość, to wam poza wątpliwością należy ubierać się elegancką sukienkę. Wariantów jest mnóstwo, i jakie ono będzie - długim czy krótkim, czy może być lekkie na lato – decydujcie samodzielnie.
Długie suknie wieczorowe – eleganckie kreacje wizytowe na bal
Wieczorowa suknia jest zawsze piękna i wytworna. Właśnie długie stroje jak najlepiej ucieleśniają te jakości. Które fasony, zabarwienia i materiały najczęściej wykorzystują się przy szyciu takich wyrobów? Omówmy.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty