Dekoloryzacja włosów – czyli jak ściągnąć farbę z włosów?

dekoloryzacja włosów

Czy znasz przynajmniej jedną kobietę, która jest zadowolona ze swojego wyglądu? Wątpię, że wiele osób postrzega pozytywnie swoją powierzchowność. A co pierwszą rzeczą robi kobieta, jeśli ma problemy w życiu osobistym lub po prostu jej życie straciło kolory? Farbuje włosy! Jest to jeden z najbardziej popularnych "leków" na wszystkie nieszczęścia. Po nieprzemyślanych działaniach wynik często może być po prostu przygnębiający. Nieudane farbowanie może stać się katastrofą. W tym przypadku pomoże zabieg dekoloryzacji.

Co to jest dekoloryzacja?

Dekoloryzacja włosów oznacza usuwanie śladów nieudanego farbowania, niechcianego odcienia. Zabieg stosuje się nie tylko w przypadku, jeśli klient nie jest zadowolony z wyniku farbowania włosów. Dekoloryzacja włosów w salonie może być zaoferowana jeszcze w kilku przypadkach:

  • jeśli po zabiegu na włosach pozostały plamy;
  • po farbowaniu włosy mają niepożądany lub nienaturalny odcień;
  • kolor włosów jest zbyt intensywny lub nienaturalny (to się zdarza, jeśli użyto zbyt dużo barwników);
  • warto trochę rozjaśnić kolor włosów.

Ten zabieg stosuje się również do usuwania sztucznego pigmentu. Dekoloryzacja włosów odbywa się tylko na włosach farbowanych. Trzeba być przygotowanym na to, że po tym zabiegu nie tylko trzeba będzie ratować włosy, ale i sam ich wygląd nie spełni twoich oczekiwań. Włosy mogą przybrać brzydki srokaty kolor, a na całej długości mogą być zupełnie różne odcienie. W istocie jest to proces odwrotny do procesu barwienia. A to znaczy, że szkody dla skóry głowy i włosów na pewno zada.

Istnieją dwa typy barwników do dekoloryzacji włosów: słabe i silne. Słabe roztwory stosowane są do usuwania niechcianego odcienia włosów po przyciemnianiu. Ta metoda nadaje się do "szybkiego reagowania", w ciągu pierwszych 24 godzin po farbowaniu. Do naprawienia starych błędów, albo w razie potrzeby pozbycia się nudnego, matowego koloru włosów, wykorzystywane są silne roztwory.

Dekoloryzacja w warunkach domowych

Zmyć ślady nieudanego farbowania można nie tylko w salonie, ale i w warunkach domowych. Można skorzystać z dwóch sposobów: dekoloryzować włosy za pomocą naturalnych środków lub użyć specjalnego środku.

Wśród popularnych środków w celu wyeliminowania niepożądanego odcienia włosów na pierwszym miejscu są oleje roślinne. Weź trochę piwa (najlepiej naturalnego, "żywego") lub koniaku. Wymieszaj z naturalnym olejem i nałóż maseczkę na włosy. Trzymać maseczkę należy nie mniej niż trzy godziny. Zmyć trzeba naturalnym szamponem, po całym zabiegu spłukać włosy wywarem z rumianku. Ale czekać na cud od tego środka nie warto. Maksimum na co można liczyć – na niektóre polepszenie barwy włosów. Ale ta procedura nie wyrządzi szkody włosom, wręcz przeciwnie, trochę wzmocni je.

Jeśli istnieje potrzeba w bardziej radykalnej metodzie, można kupić w salonie specjalny krem wybielający. Oto są przepisy na łatwą dekoloryzację w warunkach domowych:

  • wymieszać w 100 g ciepłej wody, 20 ml twojego ulubionego szamponu i 1 łyżkę kremu;
  • można przygotować środek bez użycia szamponu: w 100 g gorącej wody rozpuścić 2 łyżki kremu.

Nakładać przygotowaną mieszankę do łatwej dekoloryzacji należy na wilgotne włosy i bardzo szybko. Jest to konieczne w celu równomiernego usuwania barwnika. Emulgować mieszaninę należy w okresie nie krótszym niż 3 min., zwracając szczególną uwagę na końcówki włosów. Właśnie na końcówkach włosów skupia się największa ilość pigmentu. Następnie należy spłukać włosy. Powtórzyć zabieg, jeśli wynik cię nie zadowala.

 
Powiązane artykuły:
Mezoterapia igłowa włosów, czyli nowoczesne sposoby na wypadanie włosów
Mezoterapia igłowa włosów - to efektywna metoda decyzji problemów skóry głowy, który pozwala polepszyć dostarczenie włosianych pęcherzyków składnikami odżywczymi. O wszystkich "za i przeciw" tej procedury dowiadujecie się z naszego nowego materiału.
Rodzaje pasemek na włosach - typy pasemek
Chcecie modnie wyglądać, lecz nie wiecie, którą współczesną techniką farbowania loków wyznaczyć się? Chcesz być czarowną, lecz nie zepsuć zdrowej struktury swoich włosów? Rekomendujemy zapoznać się z rodzajami pasemek, które są dokładnie opisane w tym artykule.
Naturalny kolor włosów – jak do niego wrócić?
Naturalny kolor włosów wraca do mody, przy czym popularność nabiera nie nietknięta farbą czupryna, a zabarwienie zgodnie z naturalnym kolorem. To pozwala wzmocnić naturalny odcień i ułatwić układanie. Jak przywrócić naturalny kolor i co jeszcze można zrobić - w artykule.
Jak używać zmywaczy farby do włosów?
Pofarbowały włosy do czerni i zrozumiały, że nie pasuje? Jest tylko jedno wyjście – zmywacze do włosów. W naszym nowym materiale opowiemy o rodzajach zmywania i o tym jak poprawnie zmyć czarne włosy.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty