Depilacja rąk woskiem – wady i zalety

epilacja rąk woskiem

Wśród wielu metod pozbycia się niepożądanego owłosienia na ciele, najbardziej zapotrzebowanymi są te, które zabezpieczają długotrwały efekt. Na przykład dziś jest bardzo rozpowszechnione woskowe usuwanie owłosienia, które może być wykorzystywane na różnych odcinkach ciała i bardzo łatwo robić w domu samodzielnie. Zapoznajmy się z tym, jak przeprowadzać woskową depilację w warunkach domowych, a również plusy i minusy owego zabiegu.

Szczególności depilacji rąk woskiem

Zabieg można przeprowadzać, jeśli długość włosków wynosi 3-5 mm. Zalety danej metody:

  • ekologiczność;
  • długotrwały wynik (do 5 tygodni);
  • dostępność.

Wśród wad można wymienić bolesność owej metody, ryzyko wrastania włosków.

Do woskowej depilacji rąk można wykorzystywać różne rodzaje wosku:

  • zimny wosk, naniesiony na plastry;
  • ciepły lub gorący wosk w specjalnych kasetonach, do czego potrzebne jest specjalne urządzenie do topnienia wosku i paski (z tkaniny lub papieru).

Niezależnie od rodzaju wykorzystywanego materiału, skórę należy przygotować, a mianowicie:

  1. Dokładnie oczyścić skórę.
  2. Wykorzystując scrub lub twardą gąbkę, usunąć ze skóry obumarłe komórki.
  3. Nanieść na ręce specjalny krem lub dowolny krem nawilżający.
  4. Jeśli na rękach jest pieprzyk, to należy go przykryć plastrem.

Podczas przeprowadzenia zabiegu należy pamiętać, że wosk i paski należy umieszczać zgodnie z porostem włosów, a zdejmować paski – w kierunku przeciwnym. Resztki wosku należy usuwać za pomocą tłustego kremu lub oleju. Ponieważ skóra na rękach jest dosyć delikatna, po depilacji na niej dosyć często pozostają podrażnienia. Aby ich się pozbyć, należy używać kremów lub maści przeciwzapalnych (mogą zawierać rumianek, panthenol, nagietek).

 
Powiązane artykuły:
Jak się pozbyć niepożądanego owłosienia na zawsze?
Sprzykrzyło dziennie tracić czas na golenie czy walczyć z wrastaniem włosków po użyciu epilatora czy wosku? Szukacie szybkie sposoby pozbawienia od niepożądanego "zarostu" na zawsze? Nim próbować różne metodyki, przeczytajcie nasz świeży artykuł.
Jak pozbyć się wrastających włosków na nogach?
Cały czas zderzacie się z problemem wrastania włosów na nogach? Nie wiecie jak pozbyć i uprzedzić zapalczywe procesy? Nasz dzisiejszy artykuł jest poświęcony temu tematowi. Przeczytajcie materiał i zapomnijcie o wrastających włoskach na nogach.
Jak pozbyć się owłosienia na ciele? Zabiegi salonowe i przepisy domowe
Pozbawienie się owłosienia na ciele wymaga istotnych kosztów. Jednak posprzątać defekt można i za pomocą niedrogich domowych sposobów. Jak pozbyć się niepożądanego zarostu, wykorzystując dostępne środki? O tym czytajcie w artykule.
Jak pozbyć się owłosienia na ciele na zawsze?
Pozbyć się owłosienia na ciele na zawsze – to marzenie, które całkiem jest możliwe. Dlatego mogą wykorzystywać się jak drogie salonowe procedury, tak i sprawdzone czasem ludowe środki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty