Derka dla kota - opatrunek dla pupila

derka dla kota

Wiadomo, że koty dosyć często potrzebują pomocy medycznej lub przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Gdy twój pupil jest po operacji, potrzebuje specjalnej opieki, aby wszystkie ranki dobrze się goiły i twój pupil w szybkim czasie powrócił do normalnego stanu, stał się wesoły. Żeby przyśpieszyć proces gojenia ran po operacji, sterylizacji, używana jest derka dla kotów – bandaż do jakościowego przylegania materiału opatrunkowego. Taki opatrunek chroni ranę przed przedostaniem do niej szkodliwych bakterii, co zapobiega powstawaniu procesu zapalnego. O tym jak poprawnie zakładać taką derkę na kota i z jakich zasad należy korzystać podczas kupowania takiego opatrunku, dowiesz się razem z nami.

Wybieramy derkę dla kota

Otóż przyszedłeś do apteki po bandaż. Pierwsze na co musi zwrócić uwagę dobry gospodarz – możliwość przyjrzeć się derce. Ponieważ nie wiemy, ile rąk przed nami dotykało ten opatrunek i jakie bakterie pozostały na nim. Również warto zwrócić uwagę na opakowanie. Dosyć często w nieprzeźroczystym opakowaniu znajduje się niejakościowy towar, ze sterczącymi nićmi.

Wybierając derkę dla kota po operacji, należy wiedzieć dokładny rozmiar, ponieważ derka powinna idealnie pasować do kota. W innym wypadku, gojenie się ran i szwów może odbywać się powoli. Żeby nie kupić nieodpowiedniego bandaża, należy zmierzyć długość kota od szyi do ogona oraz średnicę klatki piersiowej.

Kolor derki pooperacyjnej też jest ważny. Najlepiej aby tkanina była jasna: biała lub beżowa. Wtedy na opatrunku widoczne są najmniejsze plamki, które świadczą o tym, że należy zmienić opatrunek.

Jak zawiązywać derkę kotowi?

derka dla kotów

Nie wszyscy mogą od razu opanować technikę zakładania takiego opatrunku kotu. Tak na prawdę jest to sprawa dosyć prosta, najważniejsze robić to delikatnie i założyć bandaż w taki sposób, aby nie ściskał ciała kota albo nie był zbyt luźny.

Na początku należy wyprostować wszystkie taśmy i zrozumieć, jakie zawiązujemy obok ogona, a jakie pod klatką piersiową. Derkę dla kota kładziemy na płaskiej, równej powierzchni, następnie kładziemy na niej „chorego”. Na początku zawiązujemy taśmy dookoła głowy, nad przednimi łapkami i wzdłuż kręgosłupa. Taśmami z innej strony zawiązujemy każdą łapę po kolei, następnie łączymy je do kupy. Jeśli po raz pierwszy chcesz założyć derkę kotowi, najlepiej zasięgnąć porady weterynarza.

 
Powiązane artykuły:
Pielęgnacja kotów
Kotki są jedne z najschludniejszych zwierząt. Lecz daleko nie wszystkie higieniczne procedury kotek można wykonać samodzielnie. Żeby wasza puszysta ulubienica wyglądała przypilnowaną, należy okazać szczególną uprzejmość pielęgnacji.
Sterylizacja kotów – za i przeciw
Jedni uważają, że sterylizacja – skrajnie niehumanitarna miara w stosunku do kota, inni przeciwnie zapewniają, że lepiej operacyjna ingerencja niż hormonalne preparaty. W artykule rozpatrzymy wszystkie - za i przeciw sterylizacji kotek.
Jak zmierzyć temperaturę kota?
Podwyższenie temperatury ciała zwierzęcia – wierna oznaka choroby. Normalna temperatura kotów – 38-39 stopni. Jak poprawnie i maksymalnie dokładnie zmierzyć temperaturę u kota? Czytamy dalej w naszym nowym artykule.
Koty syberyjskie – opis rasy, wiadomości ogólne
Te kotki stosują do tych rzadkich ras, które sformowały się przyrodniczym sposobem, bez uczestnictwa selekcjonerów. O właściwościach syberyjskiej rasy kotów i ich opisie ogólnym opowiemy w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty