Desery
20 uroczych zdjęć zwierząt
20 uroczych zdjęć zwierzątIstnieje kilka rzeczy, które potrafią w mgnieniu oka poprawić nam humor: uśmiech dziecka oraz pocałunek ukochanego mężczyzny. I oczywiście zdjęcia uroczych i słodkich zwierząt.
10 najdroższych owoców na świecie
10 najdroższych owoców na świecieKażdy z nas doskonale wie, że najzdrowsze są owoce oraz warzywa, które na dodatek są dość tanie. Doskonały powód, by zacząć zdrowo się odżywiać. Czy jednak w każdym zakątku świata owoce są tak samo tanie, jak w Polsce? Czy każdego stać na zdrowe odżywianie?
Grusze, zapiekane w piecyku
Wszyscy lubimy zapiekać jabłka, lecz grusze przygotowane według takiego sposobu wychodzą ni gorzej! Ta dziwna potrawa ma mnóstwo wariacji i ciekawe zamierzamy zaczepić w tym materiale.
Zapiekane jabłka z miodem
Kiedy nie ma pragnienia guzdrać się z przygotowaniem skomplikowanego deseru, taki przepis koniecznie poratuje. Spróbujcie zapiec jabłka według naszych prostych rekomendacji.
Jabłka, zapiekane z miodem i orzechami
Zapiekane według różnych sposobów jabłka - faworyt wśród domowych jesiennych poczęstunków. Przygotowanie takiego niedrogiego i smacznego deseru zajmie minimum czasu, a przekonać się w tym można, zakosztowawszy jeden z przedstawionych dalej przepisów.
Bardzo smaczny herbatnik z owsianych płatków – przepis
Bardzo smaczny herbatnik z owsianych płatków – przepis

Spróbujcie wypiec niezrównany herbatnik, wykorzystując tylko zdrowe i pożyteczne ingredienty. Smakołyki z owsianych płatków zawsze wychodzą smacznymi i świetnie chrupiącymi. Główne, on wypieka się dosyć szybko i czekać prawie nie należy.

Placek bez mąki – smaczny i prosty w przygotowaniu deser
Placek bez mąki – smaczny i prosty w przygotowaniu deser

Z różnych przyczyn, niektórzy ludzie nie mogą używać mąki pszennej. Jednak czasami bardzo chce się jakiegokolwiek pieczywa. Na pomoc mogą przyjść nasze przepisy, przedstawione dalej w artykule. Opiszemy dwa oryginalne warianty placka bez mąki w składzie.

Tort galaretkowy z truskawką – aromatyczny kolorowy jagodowy deser
Tort galaretkowy z truskawką – aromatyczny kolorowy jagodowy deser

Letnie desery różnią się jaskrawymi farbami rozmaitych jagód, nieodżałowanym lekkim smakiem i zazwyczaj prostotą wyrobu. Takie poczęstunki zazwyczaj przygotowują bez użycia piecyka. Opowiemy warianty tortu galaretkowego.

Chleb bez drożdży w domowych warunkach
Chleb bez drożdży w domowych warunkach

Dla amatorów wyjątkowo domowej kuchni dalej są opisane proste przepisy chleba bez drożdży. Opowiemy jak bez trudności sprawić się z pieczywem podobnego wyrobu, wykorzystując tradycyjnie piecyk. Również podpowiemy, jak wypiec chleb na zakiszeniu.

Maślany krem do ozdoby tortu
Maślany krem do ozdoby tortu

Struktura maślanego kremu pięknie trzyma formę, dzięki czemu on pięknie podejdzie do oryginalnego ozdobienia tortów. On łatwo odsadza się cukierniczym workiem, formując prawdziwe cukiernicze arcydzieła. Proponujemy kilka nieskomplikowanych sposobów jego przygotowania.

Dynia zapiekana z miodem w piecyku
Dynia zapiekana z miodem w piecyku

Jesień obdarowuje nas przeróżnymi owocami i warzywami. Tą możliwością należy skorzystać się i zapiec aromatyczną dynię z miodem. Również zaproponujemy warianty napełnienia poczęstunku drugimi ciekawymi składowymi.

 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty