Dieta Atkinsa – jadłospis na 14 dni

dieta Atkinsa jadłospis na 14 dni

Robert Atkins – kardiolog, co opracował system żywienia dla własnego odchudzania. Oprócz tego on poświęcił temu tematowi całą serię ksiąg, która zaczęła dietetyczną rewolucję doktora Atkinsa. Sens diety Atkinsa w ograniczeniu konsumpcji węglowodanów, a jej jadłospis na 14 dni będzie przedstawiony w tym artykule.

Treść niskowęglowodanowej diety Atkinsa

Ten system żywienia zgłasza się ketogennym, czyli co daje możliwość uruchomić zamienne procesy po użyciu nagromadzonych tłuszczowych komórek dla otrzymania energii wskutek obniżenia w racji losu węglowodanów. Jeśli ich ilość w racji zostaje niewielką, w wątrobie pada poziom glikogenu, wskutek czego ona zaczyna rozszczepiać tłuszcze z utworzeniem tłustych kwasów, co i nazywają ketozą. Więc organizm czerpie energię z własnych tłuszczowych zapasów i chudnie.

Dieta doktora Atkinsa zawiera 4 fazy:

 1. Pierwsza trwa 2 tygodni i przewiduje użytek 20 g węglowodanów w ciągu doby.
 2. Druga faza rozpoczyna się z 3 tygodnia i może trwać nieskończenie. Ilość skonsumowanych węglowodanów zwiększa się do 60 g w ciągu doby. Ważne kontrolować swoją wagę.
 3. Na trzeciej fazie ilość węglowodanów można zwiększyć jeszcze na 10 g, jeśli waga zostaje się w normie.
 4. Wsparcie dosięgniętego wyniku.

Podczas diety doktora Atkinsa, co obiecuje odchudzanie za 14 dni, dozwolono zużywać mięso, rybę, owoce morza, jajka, grzyby, wyroby mleczarskie. Czyli oparcie dzieje się na te z nich, które są bogate białkiem. Można jeść większość warzyw, a oto ilość owoców zdarzy się skrócić, zwłaszcza słodkich. Treść w pokarmie tłuszczów nie ogranicza się, aczkolwiek rekomenduje się zamienić zwierzęce tłuszcze roślinnymi, a także konieczne organizmowi polinasycone tłuste kwasy otrzymywać z ryby morskiej.

Z racji w całości wyłączają alkohol, słodkie pieczywo, słodycze, słodkie owoce, grysiki, zbożowe produkty, mączne warzywa. Nie można używać przeróżnych sosów, a także nie rekomenduje się zużywać półfabrykatów, fast foodów i produktów w próżniowym opakowaniu. Czyli pokarm należy przygotowywać samodzielnie, wybierając w jakości sposobu przygotowania gotowanie, czy zapiekanie. Rekomenduje się ograniczyć ilość kabaczków, kapusty, grochu, pomidorów, cebuli, śmietany. Bardzo ważne dużo pić, lecz niesłodkiej wody gazowanej, a mineralnej i prostej czystej wody, ziołowych herbat, niesłodkich morsów i kompotów.

Dieta Atkinsa – jadłospis na 14 dni

Wzorowy jadłospis pierwszej fazy jest taki:

 • na śniadanie jajecznica z bekonem, zielona herbata z kawałeczkiem sera;
 • na obiad stek łososia, zapiekły się w folii. Sałata z warzyw z gotowanym kalmarem. Szklanka soku wyciśniętego z jagód;
 • na podwieczorek paczka sera i szklanka kefiru;
 • na kolację cielęcina, duszona z warzywami i grzybami;
 • przed snem – szklanka kefiru.

Wzorowy jadłospis trzeciej fazy:

 • na śniadanie owsiana kasza, herbata;
 • na obiad ryż z wołowiną, sałata ze świeżych warzyw, kawałeczek chleba;
 • na podwieczorek ser ze śmietaną i suszami, kisiel;
 • na kolację ugotowany ziemniak i zapiekła się z warzywami ryba, chlebek;
 • przed snem szklanka kefiru.

Warto odznaczyć, że takiego systemu żywienia nie wolno dotrzymywać się ludziom z cukrzycą, chorobami wątroby i pączków. Jest przeciwwskazana ciężarnym i karmiącym kobietom. U ludzi, co dotrzymują się jej zbyt długo, może pojawić się zapach acetonu z ust, rozwinąć się depresja i bezsenność.

 
Powiązane artykuły:
Dieta Montignaca
Ten artykuł opowie o diecie Michela Montignaca, która jest oparta na odmowie od produktów z wysokim indeksem Gi i ma na myśli użytek pożytecznych, naturalnych produktów.
Metodyka Dukana na odchudzanie
Jedną z najpopularniejszych i efektywnych diet współczesności można śmiało nazwać system odchudzania Dukana, o której dokładnie opowiemy w tym artykule.
Usama Hamdi – dieta jajeczna
W tym artykule opowiemy o jednej z bardzo efektywnych jajecznych diet, którą opracował doktor habilitacyjny Usama Hamdij. Dowiadujecie się o jadłospisie takiej diety na miesiąc i o jej właściwościach.
Dieta jabłkowa na 3 dni – jak stosować?
Na dziś jest znanych dużo różnych diet, co pozwala sprawić się z parą zbędnych kilogramów. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka korzyści i głównych zasad jabłkowej diety na 3 dni.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty