Dieta gryka i kefir - jak używać?

dieta gryka i kefir jak używać

Specjaliści z racjonalnego odżywiania wśród produktów mających pierwszorzędną wagę dla zrzutu zbędnej wagi, zawsze wspominają grykę i kefir. Wśród zwyczajnych ludzi dieta na gryce i kefirze korzysta dobrą reputacją, jednak nie wszyscy znają jak używać te produkty poprawnie, to znaczy z maksymalnie możliwą korzyścią dla organizmu.

Jak schudnąć na gryce z kefirem?

Odmian diet na gryce i kefirze istnieje dosyć dużo. Miękkie warianty pozwalają na rozcieńczanie pokarmu innymi dietetycznymi produktami, bardziej szorstkie - użytek tylko gryki i kefiru. Wynik srogiej diety jest o wiele skuteczny, jednak wytrwać jej można tylko przy nieobecności poważnych chorób i w ciągu niedługiego czasu, żeby mizerny na składniki odżywcze pokarm nie zaszkodził zdrowiu.

Lekka odmiana diety gryczanego kefiru:

  • rankiem - 200 ml kefiru i jabłka;
  • dzień - 100 g gryki i 200 g sera;
  • wieczorem - 50 g gryki, 100 g - mięsa (wołowina bez tłuszczu, indyczka czy kurza gomółka), 100 g sałaty;
  • przed snem - 200 ml kefiru.

Przy srogiej odmianie diety na odchudzanie grykę kefirem należy zalewać. Żeby przygotować główną potrawę diety, należy przemyć szklankę gryki, wysypywać grysik do objętościowego naczynia i zalać 250-300 ml nietłustego kefiru. Pożyteczna na odchudzanie kasza będzie gotowa przez 24 godziny. Zalaną kefirem grykę używają po 100-150 g co 3 godziny, uzupełniając jedzenie filiżanką zielonej herbaty. Lecz dotrzymywać się tej diety dłużej niż tydzień nie wolno!

Jeszcze jedna prosta, lecz skuteczna wariacja diety - zaparzona gryka i kefir. Dla takiego trybu odżywiania grykę dla zachowania cennych substancji zaparzają wrzątkiem na noc: szklankę grysiku na 500 ml wrzątku, wody co rankiem pozostało zlewają, a grykę rozdzieliwszy na kilka przyjęć (bez soli i innych dokładek) wykorzystują w ciągu dnia w jakości głównej potrawy. Zapijać zaparzoną grykę należy bezsmarowym kefirem (norma - 1 litr dziennie).

 
Powiązane artykuły:
Monodieta na 7 dni
Istnieje masa monodiet obliczonych na tydzień, które obiecują istotne obniżenie wagi. Ten artykuł opowie o jednej z takich - monodieta 7 płatków.
Niektóre rekomendacje i jadłospis ryżowej diety na odchudzanie na 7 dni
Chcecie pozbyć się od zbędnej wagi w krótkim okresie czasu, ale głodówka to nie wasz wariant? Zwrócicie wtedy uwagę na ryżową dietę na odchudzanie na 7 dni. W tym artykule dowiecie się reguł tej metody odchudzania i jadłospis.
Znana w świecie jako
Pozbyć się zbędnej wagi, nie zmieniając racji żywienia jest niemożliwie. W tym artykule potraficie dowiedzieć się o efektywnej i popularnej metodyce – jajecznej diecie na 2 tygodnie. W zaproponowanej informacji są rady i przykład jadłospisu.
Dieta na kaszach – 7 dni
Istnieje dużo metod odchudzania, które pomagają pozbywać się kilku zbędnych kilogramów w krótkim okresie czasu. W tym artykule potraficie dowiedzieć się o regułach i korzyściach diety na kaszach obliczonej na tydzień.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty