Dieta Kima Protasowa – najlepsze przepisy

dieta Kima Protasowa przepisy

Tą dietę również nazywają "protasowską", czy "izraelską", przecież Kim Protasow – diabetolog z Izraelu, który opisał z właściwym humorem system żywienia, który pozwoli chudnąć bez szczególnych zakazów. Rozpatrzymy jadłospis diety Kima Protasowa.

Reguły diety

Podstawę żywienia będą stanowiły warzywa i produkty mleczne. Warzywa – to źródło powolnych węglowodanów. One pozbawią od cięgła do słodkiego, ponieważ normalizują wyrabianie insuliny. Również konsumpcja natki polepszy perystaltykę jelita, zapomnicie o zaparciu i rozbratach trawienia.

Wyroby mleczarskie (bez dokładek, jak w serkach i owocowych jogurtach) są skierowane na uzdrowienie jelitowej mikroflory, pozbawienie od gnilnych bakterii. Produkty mleczne będą waszym źródłem białka, przy czym bardzo ważne zużywać niebezsmarowe produkty, a takie co mają zawartość tłuszczu w granicach 3-5 %.

Pierwsze dwa tygodnie

Podczas pierwszych dwóch tygodni (odchudzanie będzie trwało 5 tygodni) będą potrzebne bardzo proste przepisy dla jadłospisu diety Kima Protasowa. To będzie bardziej skomplikowany okres – zużywacie tylko warzywa, naturalne wyroby mleczarskie, 3 zielone jabłka i 2 jajka na twardo.

Przy czym żaden z komponentów jadłospisu nie wolno wyłączać.

Warzywa i wyroby mleczarskie możecie jeść (posypać sałaty nietłustym serem, maczać warzywa do jogurtu), poza tym ich konsumpcja nie jest ograniczoną ani ilością, ani czasem – można jeść wtedy, kiedy odczuwacie głód.

Dlatego etapu diety Kima Protasowa będą potrzebne tylko przepisy sałat.

Tydzień trzeci, czwarty i piąty

Wkrótce odczujecie, że możecie łatwo zrezygnować nawet z jajek na twardo, ciało stanie się przyjemne. Jedyne czym różni się drugi etap od pierwszego – to ilość mięsa. Trzeba trochę skrócić treść produktów mlecznych w jadłospisie i dziennie dodawać po 300 g mięsa, ptaka, czy ryby (zrozumiale nietłustych gatunków). Przy czym warzywa, jabłka i jajka – zostają się.

Tu dla diety Kima Protasowa będą aktualne przepisy przygotowania drugich potraw.

Wyjście z diety

Powab tej diety jest w tym, że chudniecie niewidocznie i jednakowo na tyle, na ile to należy organizmowi. Czynnik straty zdrowiu jest nieobecny – robicie swoje żywienie zrównoważonym, a organizm sam decyduje, od której ilości zbędnej wagi należy pozbyć się. Po to, żeby 5 tygodni nie przeszło na próżno, do wyjścia z diety Kima Protasowa należy odnosić się niemniej odpowiedzialnie, czym do samych etapów odchudzania. Rozpocznijcie z dodania olejów roślinnych. Trzeba zniżyć zawartość tłuszczu produktów mlecznych do 0,5-1%. Oleje dodawajcie do sałat w bardzo umiarkowanej ilości.

Dalej udowodnijcie ogólną ilość mięsa, ryby, czy ptaki do 400 g w ciągu doby. Dlatego trzeba obniżyć ilość mleka. Ostatni etap wyjścia – kasze. Skomplikowane węglowodany trzeba zacząć zużywać pod postacią śniadań dziennie.

Niuanse

Nie wszyscy znają, że apetyt i możliwość wytrwać dietę zależą od cyklicznych procesów organizmu. Tak siadając na dietę na początku cyklu, najprawdopodobniej przetrwacie i potraficie nie jeść słodkiego i mącznego, jeśli zrobić to bezpośrednio przed menstruacją, większość kobiet ledwie wytrwa chociażby dzień.

Poza tym, wiele "na" korzyść odchudzania, decydują na pierwszym etapie zrezygnować nie tylko od wszystkiego tego, co jest zabronione dietą, ale i od warzyw, posilając się tylko produktami mlecznymi. To doprowadza do nadmiaru białka, znoszenia pączków, zaparć zza braku roślinnego błonnika i ogólnego rozbratu trawienia. Nie trzeba przeginać pałkę – dwa tygodnie na mlecznych białkach wątpliwe czy mogą przynieść korzyść. Więcej tego, nawet zawartość tłuszczu nie należy obniżać niżej polecanego – produkty mleczne z zawartością tłuszczu 3-5% są najbardziej zrównoważone i pożyteczne. Przy 0% tłuszczu nie przyswajamy mnóstwa witamin i calcium.

Sałaty

Główna sałata

Składniki:

 • ogórki – 1 szt.;
 • cebula – 1 szt.;
 • rzodkiewka – 3 główki;
 • pomidory – 1 szt.;
 • sól, pieprz;
 • ocet;
 • natka;
 • jajko na twardo – 1 szt.

Przygotowanie

Warzywa trzeba cienko kroić, cebulę i rzodkiewkę – kółkami. Mieszać warzywa, dodać sól, pieprz, ocet, natkę, a także tarte gotowane jajko.

Sałata 2

Składniki:

 • pomidory – 3 szt.;
 • ser tarty – 25 g;
 • czosnek – 2 ząbki;
 • natka – kilku gałęzi;
 • cytrynowy sok;
 • jogurt - 4 łyżki.

Przygotowanie

Tarty ser, czosnek, natkę, cytrynowy sok i jogurt zmieszać. Pomidory kroić na cienkie kółka, polać je otrzymaną masą. W wyniku otrzymujemy dietetyczną potrawę.

Drugie potrawy

Smażone mięso z przyprawami

Składniki:

 • mięso, ptak, czy ryba – 300 g;
 • przyprawy – kolendra, bazylia, zielony pieprz, kminek;
 • warzywa – na wybór.

Przygotowanie

Mięso obtoczyć z obu stron w przyprawach, zapiec w piecyku z warzywami.

Deser

Zapiekane jabłka

Składniki:

 • jabłko zielone – 1 szt.;
 • cynamon;
 • ser – 1 łyżka;
 • kefir – 1 łyżka.

Przygotowanie

Jabłko połuszczyć, posypać cynamonem i zapiec w piecyku, czy kuchence mikrofalowej. Ser z kefirem mieszać i podawać razem z jabłkiem.

 
Powiązane artykuły:
Japońska dieta – jadłospis
Japończycy, w inności od Amerykanów czy Europejczyków, praktycznie nie cierpią nadmierną wagą. Właśnie dlatego diabetolodzy zwrócili uwagę na właściwości żywienia Japończyków i na tej podstawie opracowali dietę, o jadłospisie której opowiemy w tym artykule.
Angielska dieta - jadłospis
Angielska dieta jest bardzo popularna wśród tych, kto chudnie na całym świecie. Jej właściwością jest dyżur głodnych, białkowych i warzywnych dni. W tym artykule opowiemy o przeważającym jadłospisie tych dni.
Polska dieta
Wszystkim wiadomo, że w każdym kraju są tradycyjne sposoby walki ze zbędną wagą. W tym artykule porozmawiamy o polskiej diecie, która otrzymała szerokie rozpowszechnienie nie tylko na ojczyźnie, ale i w innych krajach.
Szwedzka dieta
Szwedzka dieta – wariant dla tych, komu należy zrzucić nie 1-2 kilograma, a od 5 i więcej. Za tydzień można dosięgnąć koniecznego wyniku, jeśli stanowczo dotrzymywać się jadłospisu, posilać się w jedne godziny i z równym odstępem między nimi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty