Dieta szybkiego odchudzania na 3 dni - 5 kg

dieta szybkiego odchudzania na 3 dni 5 kg

Szybka dieta na 3 dni, wynik której – minus 5 kg to poważne wypróbowanie siły woli i twardości charakteru. Jednak przy silnej motywacji wytrwać to wypróbowanie mogą wiele osób, a wynik w lustrze zmusi zdecydować się i na późniejsze doskonalenie figury.

Reguły super szybkiego odchudzania za trzy dni

Dieta na trzy dni, co zgania do minus 5 kg – to zawsze szorstki reżim, maksymalnie skierowany na przyśpieszenie zamiennych procesów i spalenie tłuszczu. W tym wypadku należy złożyć pokarm tak, by organizm odczuwając deficyt energii zaczął brać z własnych zapasów.

Pierwsza i najważniejsza reguła każdego odchudzania - nie wolno po prostu siedzieć na wodzie i głodować! W takim wypadku organizm zacznie oszczędzać każdą kalorię, a człowiek co chudnie, będzie zwiędły i senny, a strzałka wag będzie wytrwale demonstrowała jedną i tą samą wagę. A co najbardziej złe – po głodówce wszystko zjedzone organizm zacznie odkładać i waga zacznie katastroficznie szybko rosnąć w górę.

Żeby poprawnie złożyć indywidualny jadłospis na odchudzanie można wykorzystać zasady urozmaiconych diet. Na przykład dieta z niską zawartością węglowodanów bardzo efektywnie zmusza organizm pozbywać się tłuszczowej warstwy i zbędnej wody, jednak dotrzymywać się jej mogą tylko ludzie bez chronicznych chorób.

Przy niskowęglowodanowej diecie dozwolone:

  • produkty z dużą zawartością białku – ryba, kura, jajka, owoce morza;
  • warzywa z niską zawartością cukru i krochmalu – kapusta, ogórki, kabaczki, natka.

Pod zakaz popadają owoce, grysiki, chleb, słodycze, alkohol i produkty z dużą zawartością tłuszczu.

Optymalną porcję ten co chudnie może złożyć dowolnym wygodnym sposobem:

  1. "Reguła dłoni" – porcja białkowego produktu dorównuje wielkości dłoni (bez palców), warzywa muszą umieszczać się do dwóch złożonych razem dłoni.
  2. "Reguła talerza" – malutki talerz (spodek) na 1 ćwierć wypełniają białkowymi produktami, na resztę 3 ćwierci – warzywami.
  3. Za pomocą wag - 70 g białkowego produktu, 150-200 g warzyw.

Posilać się trzeba 5 razy dziennie, po 3 godzinach. Dyscyplina w tym wypadku jest bardzo ważna, toż przy niemożliwości pojeść w domu należy brać porcję ze sobą.

Dotrzymywać się takiej diety przez długi czas nie wolno.Dla późniejszego odchudzania do pokarmu pierwszej połowy dnia (trzy pierwsze jedzenia) można dodać węglowodanowe jedzenie – makarony (pastę), grysiki, zbożowy chleb. Porcja węglowodanowego pokarmu – 2 łyżki stołowe, lecz białkowych produktów i warzyw w takim wypadku trzeba zjadać trochę mniej. Inne reguły odchudzania zostają jak wcześniej opisane.

Jak przyśpieszyć odchudzanie przy szybkiej diecie na 3 dni?

Jednej szybkiej diety dla udanego odchudzania na 5 kg za 3 dni może być mało - należy pomóc organizmowi szybciej pozbywać się "balastu" – zbędnej wagi. Żeby zmusić organizm szybciej niszczyć tłuszczową warstwę są potrzebne fizyczne ćwiczenia. Mięśnie spalają kalorie do trzech razy więcej, aniżeli tłuszczowa tkanka, a, poza tym po fizycznych ćwiczeniach mięśnie jeszcze kilka godzin przedłużają tracić energię. Wniosek z wyżej powiedzianego jeden – przy aktywnym odchudzaniu jest potrzebny regularny wysiłek fizyczny. Świetnie podchodzą na odchudzanie bieg, chód, pływanie, jazda na rowerze, siłowe obciążenia na trenażerach, różne rodzaje gimnastyki i ćwiczenia na rozciąganie.

dieta na trzy dni minus 5 kg

Przyśpieszenie zamiennych procesów, a więc i wzmacnianie palenia tłuszczów, wywołują niektóre części z pokarmu:

  1. Woda – jej dziennie należy pić niemniej dwóch litrów, brak płynu u człowieka jest jednym z głównych przyczyn hamowania metabolizmu.
  2. Zimne napoje – jeśli pić niegorącą, a lodowatą herbatę, to zmusi organizm tracić kalorie na jego ogrzewanie.
  3. Przyprawy – te aktywne substancje wywołują przyśpieszenie metabolizmu kosztem szczególnego chemicznego składu, jednak dla odpornego efektu używać przyprawy należy częściej, zwłaszcza - cynamon, paprykę, gałkę muszkatołową.
  4. Kawa i zielona herbata – te napoje zawierają kofeinę i katechiny, które aktywizują metaboliczne procesy na 20-25%.
 
Powiązane artykuły:
W jaki sposób schudnąć 10 kilogramów w ciągu tygodnia?
Wiele kobiet marzą za krótki przedział czasu schudnąć 10 kg w ciągu tygodnia. W tym artykule potraficie znaleźć tą informację. Istnieje wiele przepisów na domowe stosowanie.
Dieta owocowa – minus 10 kilogramów
Owocowa dieta - idealny wariant dla ludzi, którzy lubią słodkie. Z jej pomocą można pozbyć się kilku kilogramów i polepszyć stan zdrowia. O niektórych wariantach owocowej diety opowiada się w tym artykule.
Jak schudnąć w ciągu trzech dni?
Żeby pozbyć kilku zbędnych kilogramów, nie należy spędzać dużo czasu. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka tego, jak można schudnąć za 3 dni i ile kilogramów można utracić.
Jak szybko schudnąć 5 kilogramów?
Szybko schudnąć 5 kg można, lecz zrobić to potrafi nie każdy, jest duże ryzyko powstania nieprzyjemnych skutków. Lepiej zrzucać wagę stopniowo, posilając się racjonalnie i zrównoważono. Bardzo ważne zwiększyć ruchową aktywność.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty