Diety
Żyjemy w szybkim tempie: biegniemy do pracy, z pracy do domu, robimy wiele rzeczy w pośpiechu i często nie mamy czasu na to, by usiąść i spokojne zjeść.
W walce o piękną i smukłą sylwetkę często zapominamy o swoim zdrowiu. Stosujemy drakońskie diety, które niekorzystniej wpływają na nasz stan zdrowia, powodując różne choroby.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO – World Health Organization) otyłość jest jednym z największych problemów współczesnego społeczeństwa. Na świecie żyje ponad 522 mln osób otyłych.
Od czasu do czasu bywa tak, że nie się nie mieścisz w ulubioną sukienkę czy dżinsy albo nagle wypadła ci randka, czy niespodziewany wyjazd nad morze. Często zdarzają nam się sytuacje, kiedy musimy szybko i skutecznie pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Wtedy z pomocą przychodzi monodieta, czyli dieta jednoskładnikowa, oparta na spożywaniu jednego produktu. Najczęściej stosuje się ją od 3 do 5 dni. Pozwala zrzucić od 1,5 kg do 7 kg.
Peganizm to nowy sposób żywienia, który zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników na całym świecie. Peganizm to połączenie weganizmu i diety paleo.
Każdy z nas chce być zdrowy i mieć szczupłą sylwetkę. Dziś panuje moda na zdrowy tryb życia i zdrowe jedzenie. Większość z nas stara się włączać do swojej diety wyłącznie zdrowe produkty, do końca jednak nie rozumiejąc, czym właściwie jest to zdrowe odżywianie.
Zuping (souping) – dieta odchudzająca, polegająca wyłącznie na spożywaniu ciepłych zup warzywnych. Cel diety – dostarczenie organizmowi dużych dawek błonnika oraz wyeliminowanie dodatków, obciążających układ trawienny, którymi są stałe pokarmy.
Dziś panuje moda na szczupłą sylwetkę. W pogoni za modą, niektórzy z nas decydują się na dość radykalne oraz kontrowersyjne metody odchudzania. Nie wystarczy im zwykła dieta. Wolą zjadać bawełniane kuleczki z waty, prowokować wymioty albo zażywać tabletki z robakami. Czy tego typu metody odchudzania są bezpieczne?
Początki zawsze są trudne, zwłaszcza jeśli chodzi o sport. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nawet podczas najprostszych ćwiczeń możemy sobie zaszkodzić, szczególnie jeśli wykonujemy je niepoprawnie. Właśnie dlatego, zanim zaczniesz trenować, dowiedź się, jak to prawidłowo robić, aby nie popełniać błędów.
Dieta polega na zażywaniu tabletek z pasożytami, które zaczynają się rozwijać i rosnąć w organizmie osoby, która je zażyła.
Każda kobieta marzy o pięknej, smukłej sylwetce, dlatego często stosujemy różne diety i uprawiamy sport, by wyglądać idealnie. I co najciekawsze: obecnie nie tylko kobiety dbają o swój wygląd zewnętrzny. Mężczyźni również chcą wyglądać na zadbanych przystojniaków.
Każda kobieta przynajmniej raz w życiu stosowała dietę. Jednak czasami przedstawicielki płci pięknej tak bardzo się angażują w proces odchudzania, że czasami dieta zmienia się w prawdziwą męczarnię.
Naukowcy na przestrzeni wielu lat potwierdzają korzyści, płynące ze stosowania diety śródziemnomorskiej. Udowodniono, że zwiększa długowieczność, zmniejsza ryzyko chorób serca oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów.
Dziś panuje moda na piękną, zgrabną, wysportowaną sylwetkę. Właśnie dlatego istnieje wiele różnych diet, które niestety z wielu różnych powodów nie każdemu pasują. Najczęściej jednak rezygnujemy z diet ze względu na ciągłe uczucie głodu. Na szczęście pojawiła się wspaniała alternatywa – "Satiating diet", czyli dieta jedzenia do syta.
Każda kobieta marzy o smukłej, wysportowanej sylwetce, chce być zdrowa i szczęśliwa. Chcemy wszystko i od razu!
Na pewno każda dziewczyna przynajmniej raz w życiu stosowała dietę. Jednym z nieodłącznych elementów praktycznie każdej diety są głodówki.
Kiedy jesteśmy na diecie, to właśnie głód jest naszym największym wrogiem, który może pokrzyżować nam wszystkie plany i zniwelować wszystkie nasze wysiłki na drodze do idealnej smukłej sylwetki. Dopada nas niespodziewanie i często nie wiemy, jak z nim walczyć i jak go oszukać.
Większość z nas jest święcie przekonanych, że kolacja po 18.00 to największy wieczorny grzech dietetyczny, który popełniamy. Oprócz tego naukowcy przekonują nas do tego, że nie ma nic gorszego niż podjadanie w nocy. Kolację oddaj wrogowi!
Aby zrzucić zbędne kilogramy, ludzie często posuwają się do szalonych czynów. Zaczynają na sobie eksperymentować, przestrzegać rygorystycznych diet szkodliwych dla zdrowia.
Kultura masowa dyktuje własne normy i zasady: jaka powinna być dieta, figura. Wyliczać każdy spożyty gram lub nie zwracać uwagi na to, co jesz?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty