Dlaczego Bóg nie daje dzieci – z modlitwą o łaskę macierzyństwa

dlaczego Bóg nie daje dzieci

Tak często młode dziewczyny pozornie mają wszystko – atrakcyjny wygląd, smukłą sylwetkę, dobrą pracę, świetne relacje z mężem, mieszkanie, pieniądze, samochód... Listę można kontynuować w nieskończoność. Jednak mimo wszystko kobiece szczęście omija je – przez długi czas nie mogą mieć dzieci.

Oczywiście w pierwszej kolejności w takiej sytuacji należy udać się do lekarza, ale niestety dość często to nie przynosi pożądanego skutku. Wydaje się, że widocznych problemów ze zdrowiem nie ma żaden z partnerów, liczne badania nie wskazują na istnienie nieprawidłowości, a długo oczekiwana ciąża nie przychodzi.

Często to właśnie niemożność zajścia w ciążę przez dłuższy czas sprawia, że rodzinne pary i przede wszystkim kobiety zwracają się o pomoc do Boga. W każdym mieście jest kościół, do którego według zwyczaju udają się wszystkie takie kobiety. Przyjechawszy na przykład do świątyni na Jasnej Górze w Częstochowie lub do Klasztoru św. Dominika w Warszawie z pewnością usłyszysz wołanie: "Panie, pomóż mi zajść w ciążę!" Więc dlaczego tak się dzieje i co począć, jeśli Bóg nie daje dzieci dość dobrze sytuowanej rodzinie, która od dawna jest na to gotowa?

Dlaczego Bóg nie daje dzieci?

Dać konkretną odpowiedź na pytanie, dlaczego Bóg nie daje dzieci, niestety nie jest możliwe. Nawet kapłani i księża mają na ten temat zupełnie przeciwne zdania. Niektórzy uważają, że to zemsta za dawne grzechy, a inni – wypróbowanie udzielone przez Boga, aby sprawdzić, czy rodzina jest do tego gotowa.

Zdarzają się przypadki, kiedy w życiu młoda kobieta popełniła poważne grzechy, na przykład aborcję. Właśnie za zabójstwo jeszcze nienarodzonego dziecka Bóg może ukarać niemożnością posiadania dzieci w przyszłości. W każdym razie za dokonane grzechy trzeba odpokutować dlaczego Bóg nie daje dzieckai być może Bóg usłyszy nasze modlitwy. Najważniejsze – to nie tracić nadziei i nie winić Pana w swoich nieszczęściach.

Czasami niektóre rodziny prowadzą całkiem prawe życie, jednak urodzić dziecko nie mogą. Może to kara za grzechy popełnione w poprzednim życiu. Być może coś więcej. Ale w każdym razie pamiętaj, że to tak trzeba, bo nic na Ziemi nie dzieje się tak po prostu bez przyczyny.

Nie trzeba obwiniać Boga, siebie i innych w tym co się dzieje. Prowadź duchowe sprawiedliwe życie, uczęszczaj do kościoła, przestrzegaj postu, codziennie módl się do świętych, a Pan z pewnością ci pomoże!

 
Powiązane artykuły:
Niepłodność immunologiczna a poczęcie, czyli szanse na zajście w ciąże
Niepłodność immunologiczna przy poczęciu dziecka może przejawiać się pod postacią niepłodności pary. Jednak nie rozpaczajcie – jeśli w porę ujawnicie niezgodność i będziecie prowadzić ciążę pod srogą kontrolą – są wszystkie szanse donosić dzieciaczka.
Ginekologiczny masaż przy niepłodności – skuteczny sposób na kobiece schorzenia
Jeśli otrzymaliście diagnozę niepłodności, nie warto zawczasu rozpaczać. Dziś to jest uleczalne, w tej liczbie istnieje technika ginekologicznego masażu, za pomocą którego można pozbyć lekkiej miary niepłodności i odczuć całą radość macierzyństwa.
Staranie o kolejne maleństwo, czyli dlaczego nie udaje się zajść w drugą ciążę
Wtórna niepłodność jest znajoma niektórym parom nie z pogłosek. Mimo to, że w rodzinie rośnie jedno dziecko, z różnych przyczyn drugiego bobasa począć u pary się nie da. Rozpatrzymy dlaczego tak odbywa się i co robić młodym rodzicom.
Dlaczego nie dochodzi do ciąży, jeśli jest owulacja?
Poczęcie może być tylko przy udanym zbiegu 2 okoliczności - jajeczkowania i płciowego aktu, co w porę stało się. Znając to, rodzinna para czasami nie może zorientować się, dlaczego ich próby są nadaremne i oni długo nie mogą zajść w ciążę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty