Dlaczego chce się słodkiego?

dlaczego chce się słodkiego

Zwyczajnie, jedna sprawa jeśli jesteśmy nie przeciw czasami rozkoszować się czekoladką czy tortem, i całkiem drugi wypadek, kiedy chcemy zużywać je dziennie w ogromnych ilościach. Dlaczego stale bardzo chce się słodkiego, podczas pokarmu i po nim, przed snem i po śnie, i nawet w nocy? Przyczyny mogą być różne, lecz rozpatrzymy najbardziej rozpowszechnione i najbardziej wiarygodne z nich.

Dlaczego stale bardzo mocno chce się słodkiego?

Nie wiecie dlaczego cały czas chce się dużo słodkiego do pewnych odstępów czasu, na przykład po obiedzie? To może świadczyć o niezbalansowaniu żywienia, może być wszystkiemu winą nowa dieta, czy przeciwnie, nieprawidłowe żywienie – fast-food. Spłatały sobie rozładunkowy dzień, rozstrzygnęły, że potraficie przeżyć na szklance mineralnej wody i ogórku. A tu niewłaściwie pojawiło się pragnienie zjeść coś słodkie, doprawione bólem głowy. Tak organizm wyraża swój protest, jemu jest potrzebna glukoza. Wstrzymajcie znęcać się nad nim, zbilansujcie swoje żywienie.

Przy nieprawidłowym żywieniu, kiedy jemy w pędzie, zapijając każde nieprzydatności wodą gazowaną, organizm otrzymuje zbyt dużą porcję węglowodanów. Licząc dla siebie to niebezpiecznym, on w pilnym trybie przeprowadza węglowodany do tłuszczów, poziom cukru w krwi obniża się, organizm znów ocenia to jak niebezpieczeństwo i posyła do mózgu sygnał, wskutek którego nam chce się zjeść coś słodkiego.

Czasami pragnienie zjeść coś słodkie pojawia się przed snem, po nim, czy w nocy. W tym też nic strasznego nie ma. Więc organizm chce wypełnić usterkę glukozy w krwi, winą któremu jest nieprawidłowa racja. Żeby nie budzić się w nocy i nie biec do lodówki można spróbować wypijać na noc szklankę wody, czy mleka z dodaniem łyżki stołowej miodu.

Jeśli wam chce się słodkiego stale, zawsze i wszędzie, to można mówić o poważnym nerwowym napięciu, stałych stresach. Tu już nie rację należy przeglądać, a znać się z przyczyną takiego swojego stanu.

A jeszcze pragnienie słodkiego może być wezwane przez konieczność aktywnej mózgowej działalności – podwyższona zawartość glukozy we krwi temu pomoże. Lecz tylko takie pragnienie słodyczy musi odbywać się czasami, a nie stale.

Również słodkie może wymagać się organizmem przy usterce glukozy wskutek jakichkolwiek chorób czy urazów, powiemy wstrząs mózgu. Po prostu ograniczyć ilość słodkiego tu nie wolno, tylko ból głowy zarobicie, należy znać się ze źródłem takiego problemu.

Jeszcze zależność od słodkiego może być i psychologiczną. Na przykład od dzieciństwa zwykliście zakąszać drobne rozczarowywania cukierkiem, ot i teraz, otrzymawszy upomnienie od starszyzny, czy złamawszy paznokieć, zaczynamy jeść ciastka kilogramami, z przyzwyczajenia. Toż należy rozróżniać rzeczywistą konieczność organizmu w słodkim i zwyczaj. Konieczność ignorować nie wolno, a oto ze zwyczajem pokonać się – miła sprawa.

Dlaczego chce się słodkiego ciężarnym?

dlaczego stale chce się słodkiego

Ciężarnej kobiecie może chcieć się słodkiego z kilku przyczyn. Jedna z nich to usterka żeńskiego hormonu. W wyniku humor pada i jego chce się podjąć czymś słodkim. No i zwyczajnie, słodkie może zmiatać się w ogromnych ilościach zza przeżyć, zwyczaju zakąsić stres cukierkiem.

Te przyczyny są dosyć nieszkodliwe, nic strasznego w takim pragnieniu słodkiego nie ma. Lecz jest i jeszcze jedna przyczyna, zza której podczas ciąży może pojawić się silne pragnienie słodkiego – to wewnętrzne choroby. Takich chorób istnieje cała grupa, lecz ich skutków można zapobiec, jeśli nie lekceważyć wizytami do swojego lekarza.

Dlaczego zawsze chce się słodkiego przed miesiączką?

Tu winą wszystkiemu hormon estrogen, a dokładnie jego usterka. Jego poziom po jajeczkowaniu gwałtownie obniża się i do początku miesięcznych znajduje się na swojej dolnej notatce. W usterkę estrogenu czyni kobietę niezadowoloną, ona często znajduje się w złym nastroju. Toż i pragniemy pojeść czekoladek przed miesiączką.

 
Powiązane artykuły:
Jak można przybrać na wadze?
Zdziwicie się, poznawszy co nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej są owładnięte pragnieniem schudnąć. Są i ci, którzy mają kompleksy zza swojej nadmiernej chudości i głowi się nad tamtym, jak przybrać na wadze. Dla nich właśnie nasze rekomendacje.
Schudnąć bez szkody dla zdrowia
Często w gonitwie za zrzutem zbędnych kilogramów kobiety nie zastanawiają się nad tym, której szkody one wyrządzają organizmowi stałymi dietami, które zmieniają się okresami łakomstwa i wchłaniania wszelkimi sposobami szkodliwego pokarmu.
Jak pozbyć się uczucia głodu?
U mężczyzn pytanie "Jak pozbyć uczucia głodu"? wywołuje podziw - jak od niego jeszcze pozbyć się - jeść i wszystko tu. Lecz u nas przedstawicielek płci pięknej daleko nie wszystko tak prosto, zwłaszcza jeśli jesteśmy w walce o idealne formy.
Kilka bardzo skutecznych porad – jak poprawnie pić wodę?
Wszyscy coś robimy nieprawidłowo – nieprawidłowo śpimy, nieprawidłowo jemy, nieprawidłowo oddychamy i nawet wodę nieprawidłowo pijemy! Tak, może warto wziąć na notatkę kilka prostych reguł i zrobić swoje życie lepsze.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty