Dlaczego dochodzi do obumarcia płodu?

dlaczego dochodzi do obumarcia płodu

Niestety w dniu dzisiejszym kobiety mają do czynienia z sytuacją, gdy ich długo oczekiwana i planowana ciąża kończy się obumarciem płodu. Małżonkowie przeżywają poważny wstrząs psychiczny i często nie wiedzą, jak sobie z tym poradzić.

W niniejszym artykule opowiemy o tym dlaczego dochodzi do obumarcia płodu i co jest przyczyną danej patologii w większości wypadków.

Dlaczego dochodzi do obumarcia płodu?

Zazwyczaj istnieją następujące przyczyny obumarcia płodu:

  1. Zazwyczaj główną przyczyną tego dlaczego dochodzi do obumierania płodu we wczesnym stadium ciąży są genetyczne zaburzenia rozwoju zarodka. W 70% wypadków odgrywa podstawową rolę selekcja naturalna, która decyduje o tym, czy warto pojawiać się na świecie choremu dziecku. Mutujące geny dziecko może otrzymać jak od ojca, tak i od mamy.
  2. Od momentu zapłodnienia w organizmie mamy zwiększa się ilość hormonów, estrogenu i progesteronu, przy czym, aby ciąża przebiegała pomyślnie ma znaczenie ich ilość i współzależność. W wypadku niedoboru progesteronu zarodek nie może umocować się do macicy, co z kolei może doprowadzić do obumarcia. Oprócz tego ciężarne kobiety mają obniżoną odporność. Organizm mamy może być zaatakowany przez różne infekcje. W niektórych wypadkach infekcje mogą przedostawać się do zarodka, w wyniku czego dochodzi do obumarcia płodu. Szczególnie niebezpieczne dla zarodka są infekcje przenoszone drogą płciową, takie jak mykoplazmoza, ureaplasma, chlamydia, rzeczączka i kiła, a również zakażenie kobiety ciężarnej różyczką, cytomegalowirusem, toksoplazmozą.
  3. W końcu nieodpowiedni tryb życia przyszłej mamy może być przyczyną poronienia. Szczególnie spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków, palenie, ciągle stresy, zażywanie leków, dlaczego powstaje ciąża co obumarłapodejmowanie ciężkich przedmiotów, wykonywanie pracy w szkodliwych warunkach – to wszystko może zabić zarodek jeszcze w łonie matki. Dziś około 15% ciąży kończy się obumarciem płodu. Przykładowo jeszcze 30 lat temu, owy odsetek nie przekraczał cyfry pięć. Więc dlaczego w dniu dzisiejszym tak często dochodzi do obumarcia płodu? Jasna rzecz, można powiedzieć, że na to ma wpływ ciągle pogarszający się stan ekologiczny. Jednak nie warto zapominać o tym, że kilkadziesiąt lat temu o wiele rzadziej robiono aborcje i wiek przyszłych mam często nie przekraczał 30. Dziś natomiast kobiety nie chcą zbyt wcześnie zachodzić w ciążę, dosyć często podejmują decyzję o zrobieniu aborcji, za co w przyszłości ponoszą odpowiedzialność.
 
Powiązane artykuły:
Objawy obumarcia płodu w 16 tygodniu ciąży
Ciężarne stale przeżywają o pomyślnym nurcie ciąży. Jednak do nieszczęścia czasami zdarza się tak, że płód zamiera, jego rozwój zatrzymuje się i on umiera. Ważne znać oznaki tego stanu, żeby uprzedzić powstanie komplikacji.
HCG podczas obumarcia płodu we wczesnym stadium ciąży
HCG jest uniwersalnym analizatorem pomyślnego nurtu ciąży. Jeśli coś idzie nie tak - odbywa się mimowolne poronienie, czy ciąża obumarła, to ten wskaźnik obowiązkowo zmieni się. Dalej rozpatrzymy co pokaże HCG jeśli płód obumarł.
Ile czasu po obumarciu płodu można zajść w ciążę?
Przeżywszy stratę jeszcze nieurodzonego dziecka, wiele kobiet jednak nie rozpacza i szybciej chcą przedłużyć próby zyskania radości z macierzyństwa. Jak szybko można myśleć o nowym poczęciu? Dalej o tym w naszym artykule.
Dlaczego dochodzi do obumarcia płodu we wczesnym stadium ciąży?
Ciąża, która obumarła jest częstą patologią, co doprowadza do zagłady płodu we wczesnym stadium ciąży. Najczęściej odbywa się to w pierwszym trymestrze. Dalej porozmawiamy o możliwych przyczynach, co spowodują obumieranie ciąży.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty