Dlaczego dochodzi do poronienia wczesnej ciąży?

dlaczego dochodzi do poronienia wczesnej ciąży

Nie zważając na wysoki poziom rozwoju medycyny ( w tym też położnictwa), niestety samoistna aborcja albo „poronienie” dziś nie jest rzadkością. Zapoznajmy się z podstawowymi przyczynami owego zaburzenia i spróbujmy odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, dlaczego dochodzi do poronienia wczesnej ciąży.

Jakie są przyczyny rozwoju poronienia samoistnego na początku ciąży?

Zanim zapoznamy się z najbardziej rozpowszechnionymi zaburzeniami, które właśnie tłumaczą to, dlaczego tak często dochodzi do poronienia wczesnej ciąży należy powiedzieć, że w większości wypadków to jest obserwowane na początku ciąży, w 5-8 tygodniu.

Jeśli konkretnie mówić o tym, dlaczego dochodzi do poronienia u praktycznie zdrowych kobiet, to warto wymienić następujące przyczyny owego zaburzenia:

 1. Zaburzenia genetyczne znajdują się na pierwszym miejscu wśród przyczyn, które powodują poronienie. W większości wypadków zaburzenia genetyczne nie są dziedziczne, a są wynikiem zaszłych mutacji w organizmie przyszłych rodziców. Mogą zachodzić pod wpływem szkodliwych czynników środowiska otaczającego takich jak radiacja, infekcje wirusowe, choroby zawodowe, etc.
 2. Zaburzenia hormonalne. Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem owego zaburzenia jest niedobór hormonu progesteronu, który powoduje poronienie.
 3. Czynnik odpornościowy. Polega na konflikcie serologicznym .
 4. Infekcje płciowe takie jak rzeżączka, kiła, chlamydia, również mogą być przyczyną poronienia samoistnego.
 5. Ogólne choroby infekcyjne. Do najbardziej rozpowszechnionych należy wirusowe zapalenie wątroby, różyczka.
 6. Aborcja w przeszłości – również ma wpływ na przyszłą ciążę.
 7. Zażywanie leków i ziół we wczesnym okresie ciąży bez zalecenia lekarza może doprowadzić do poronienia.
 8. dlaczego dochodzi do poronienia
 9. Silny wstrząs psychologiczny również może być przyczyną poronienia.
Jak poprawnie ustalić przyczynę poronienia?

Aby zrozumieć dlaczego doszło do poronienia lekarz przeprowadza szereg badań. Podczas ich przeprowadzania badana jest nie tyko kobieta, ale również martwy płód, dokonując badań mikroskopicznych odrębnych tkanek. Również przeprowadzano badania genetyczne obu rodziców, aby wyeliminować zaburzenia.

Owe badania w przyszłości dają możliwość ustalić, dlaczego u pary małżeńskiej dochodzi do samoistnego poronienia wczesnej ciąży i w jaki sposób im pomóc.

 
Powiązane artykuły:
Jak odróżnić okres od poronienia wczesnej ciąży?
We wczesnych terminach ciąży, w ciągu pewnego czasu u kobiet nierzadko powstają okresy, kiedy przedtem u nich powinny być miesięczne. W tym wypadku ciężarnych niepokoi pytanie, jak wyróżnić je od poronienia.
Poronienie wczesnej ciąży bez łyżeczkowania
Współczesne ciężarne wszystko częściej zderzają się z poronieniem do pierwszych tygodni noszenia. Kobiet, u których stała się mimowolna aborcja bardzo niepokoi pytanie - czy zawsze przeprowadzają czystkę i jak można jej uniknąć?
Okres po poronieniu – kiedy ma się zacząć?
Jak odbywa się wznowienie reproduktywnego systemu po poronieniu? Kiedy u kobiety, co przeżyła poronienie, normalizuje się menstruacyjny cykl i zaczynają się miesięczne? Odpowiedzi na te pytania potraficie znaleźć dalej.
Jak dochodzi do poronienia wczesnej ciąży?
Większość wypadków poronień zdarza się na wczesnym terminie, często wtedy, kiedy ciężarna jeszcze nie wie o swoim położeniu. Ponieważ ta komplikacja nie należy do dużej rzadkości, kobietom warto wiedzieć jak odbywa się ten proces i jakie są jego oznaki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty