Dlaczego dziecko nie chce ssać piersi?

dlaczego dziecko nie chce ssać piersi

Kiedy dziecko nie chce ssać piersi, to przyczyny które to powodują mogą być różne. Bardzo ważny jest wiek dziecka, kiedy on rezygnuje pić mleko matki – z nowonarodzonymi można "porozumieć" się, a dzieci w drugim półroczu są mniej ustępliwe. W jakimkolwiek wypadku, ręce opuszczać nie warto i walczyć za laktację należy.

Co robić jeśli nowonarodzone dziecko nie chce ssać piersi?

Tylko urodziwszy się, maluch jeszcze nie umie ssać piersi poprawnie, chociaż on ma refleks ssania. Temu należy uczyć się i mamie, i dziecku. Kobieta powinna być maksymalnie rozluźniona, w wygodnej pozycji. Często jednak, nie zważając na poprawne karmienie, maluch rezygnuje ssać piersi. Sprawa może być w budowie sutka – zbyt duży, wciągnięty, czy płaski. Skorygować sytuację można za pomocą podkładek, które są sprzedawane w aptece.

Dlaczego dziecko nie chce ssać piersi w ciągu dnia i płacze?

Jeśli dziecku proponują czasami smoczek, czy dokarmiają mieszanką z butelki, to prędzej czy później mama zetknie się z odmową od piersi. Przecież ssać z gumowego smoczka o wiele prościej i dziecko już nie chce pracować, żeby zdobywać sobie jedzenie przyrodniczym sposobem.

Z 4 po 9 miesiąc życia dziecka maluch bywa nieprawdopodobnie wybrednym z powodu ząbkowania. O tej porze dziecko często nie bierze piersi i denerwuje się, uwijając się i kręcąc się od piersi. Taki obraz częściej można obserwować w ciągu dnia, a w nocny czas, kiedy dzieciak śpi, on je bardzo dobrze.

dziecko nie chce ssać piersi

A oto jeszcze kilka powodów odmowy od piersi – dziecko zachorowało, ono ma katar, który nie pozwala ssać, czy mama zjadła coś gorzkiego lub kwaśnego, co miało wpływ na smak mleka.

Dziecko nie chce ssać drugą pierś – jaki jest powód?

Główna przyczyna – przemiany charakteru malucha, on jakby sprawdza mamę na wytrwanie. Takie zachowanie wkrótce zakończy się, a na razie drugą pierś trzeba będzie odcedzać. O wiele problematyczne, jeśli w drugim gruczole mlecznym są węższe kanały i mleko postępuje słabo – dlatego dziecku należy dużo pracować. Wtedy na pomoc przyjdzie wciąż to same odcedzanie, inaczej możliwy zastój.

 
Powiązane artykuły:
Mleko zanika – jak zwiększyć laktację?
Wszystkie karmiące kobiety przeżywają to, jak nawiązać laktację, żeby bobasowi wystarczało mleczka. Jednak zdarza się tak, że przypływy mleka samodzielnie zaczynają maleć. Jak być w takiej sytuacji? Czytajcie o tym w artykule.
Ból piersi przy karmieniu piersiami
Do problemów przy piersiowym wykarmianiu bobasa odnoszą się takie choroby jak laktolas i zapalenie gruczołu sutkowego. Przy czym kobiecie dosyć łatwo wyznaczyć swój stan, ponieważ ból w piersiach daje wyraźny kliniczny obraz.
Dlaczego dziecko nie chce ssać piersi, denerwuje się?
Na drodze do udanej laktacji, nierzadko kobiety zderzają się różnymi trudnościami. Sytuacja, kiedy dziecko nie chce brać piersi jest dosyć rozpowszechniona. Dalej omówimy wiarygodne momenty, co objaśniają takie zachowanie.
Dlaczego zanika mleko u mamy karmiącej piersią?
Istnieje niemało powodów dla przeżyć i nawet stresów u mamy, przecież ona tylko uczy się opiekować i przeżywa, jeśli dziecko źle się czuje. Lecz całe to, może negatywnie zaznaczyć się na mleku tej co karmi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty