Dlaczego ludzie się żenią i czy potrzebne jest to robić w dzisiejszych czasach?

dlaczego ludzie się żenią

Nowoczesna instytucja małżeństwa przeżywa kryzys. W Europie praktykują to związki przez umowę małżeńską, to przechodzą na gościnne małżeństwa, a powszechny odsetek rozwodów wynosi od 60% do 80%. Dzisiejsza młodzież nie rozumie,dlaczego trzeba się żenić i wolą żyć w małżeństwie cywilnym (zresztą ta inicjatywa zazwyczaj należy mężczyznom). I rzeczywiście, dlaczego ludzie się żenią?

Dlaczego trzeba się żenić?

Teraz zastanawiając się nad tym, dlaczego się żenimy, wiele osób odpowie – żeby było uzasadniono narodzenie dzieci i nie trzeba było ojcowi przechodzić procedury adopcji własnego dziecka. Jednak małżeństwo naprawdę daje człowiekowi więcej zalet:

  1. Osobę, która jest żonata chętniej biorą do podjęcia pracy.
  2. Ludzie, którzy biorą ślub oceniają się jako bardziej dojrzali.
  3. Zazwyczaj rodzice z chorobliwą przychylnością do dzieci osłabiają swój chwyt na tym etapie.
  4. Zmienia się świadomość, pojawia się uczucie odpowiedzialności.
  5. Jeśli druga połowa ma natrętnych zwolenników – zazwyczaj małżeństwo działa jak wytrzeźwienie, ponieważ związek zaczynają postrzegać poważniej.
  6. Małżeństwo jest o wiele łatwiejsze do rozwiązania problemów z mieszkaniem, bądź to hipoteka, czy wynajem mieszkania.

Zresztą to jest bardzo zewnętrzna strona pytania. W rzeczywistości małżeństwo dużo daje do wewnętrznego świata człowieka.

Dlaczego ludzie się żenią?

Jako żart mówią, że jeśli z jakiegoś powodu mężczyzna się żeni, to tylko dla czystych koszul i barszczu. W rzeczywistości małżeństwo daje o wiele więcej:

  1. W małżeństwie człowiek poczuwa się spokojniejszym i obronionym, przecież teraz u niego oficjalnie jest pewny "tył".
  2. Zazwyczaj po ślubie powstaje nowy stopień delikatności i emocjonalnej przychylności wśród małżonków.
  3. Obniża się wiarygodność tego, że małostkowe skandale mogą udowodnić do zerwania związku, przecież teraz rozejść się jest bardziej skomplikowano.

Na ogół relacje, co zmocowały się przez prawo, dają człowiekowi spokój i zaufanie w jutrzejszym dniu, prawo do kompromisów i motywację do cierpliwości. Każdy z nas jest niedoskonały, lecz w małżeństwie prościej przebaczyć sobie nawzajem drobne niedoskonałości.

 
Powiązane artykuły:
Małżeństwa z różnicą wieku – szczęście jest wszędzie
Zakochane pary, w których mężczyzna starszy od żony kilka lat, czy przeciwnie - kobieta ma młodego męża to dziś nierzadkość. Jednak takie związki najczęściej wywołują dezaprobatę z boku społeczeństwa i oskarżenie w chciwych celach.
Idealny mąż – czy on naprawdę istnieje?
Wszyscy chcemy, żeby marzenia o przepięknym królewiczu stały się rzeczywistością. Lecz życie daje, jak nam zdaje się całkiem nie to, co należy. Jednak są sekrety, które z dowolnego męża potrafią zrobić ideał. Z zadowoleniem nimi podzielimy się.
Czy ja wyjdę za mąż?
Teraz współczesne panienki wszystko częściej stanęły stawiać pytanie - czy świeci im zamążpójście jako takie? Jedne wątpią, czy gotowe wymienić wolność na wieczne stanie koło płyty, drugie wątpią, że komuś wpadną w oko.
Sakrament małżeństwa – połączenie dusz zapisane w niebiosach
Rozwody – norma współczesnego społeczeństwa. Dziś nikt nie zdziwi się, jeśli już po dwóch miesiącach para rozstrzygnie rozejść się. Znacznie więcej podziwu wywołują harmonijne stosunki. Jak zachować sakrament małżeństwa? O tym nasz artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty