Dlaczego nie dochodzi do ciąży, jeśli jest owulacja?

dlaczego nie dochodzi do ciąży jeśli jest owulacja

Zgodnie z właściwościami cyklu miesiączkowego owulacja jest najkrótszą fazą. Zazwyczaj następuje ona około 12-15 dnia, a długość jej średnio wynosi 24-48 godzin. Właśnie w tym czasie jajeczko pokonuje drogę z jajnika przez jajowody do jamy macicy.

Największe prawdopodobieństwo wystąpienia poczęcia obserwuje się bezpośrednio po owulacji. Jednak nie zawsze tak się dzieje. W związku z tym u kobiet pojawia się pytanie dotyczące tego, dlaczego nie nadchodzi tak długo oczekiwana ciąża, jeżeli jest owulacja. Spróbujmy zorientować się w podobnej sytuacji i dać odpowiedź na to pytanie.

Dlaczego nie dochodzi do poczęcia przy tym, że owulacja występuje?

Przede wszystkim kobieta powinna dokładnie upewnić się, że wyjście dojrzałej komórki jajowej z pęcherzyka Graafa jednak się odbywa. Można to zrobić poprzez wykres podstawowej temperatury lub za pomocą specjalnych testów medycznych, które przypominają te, które są używane do wyznaczenia ciąży. Jeśli w trakcie powyższych badań stwierdzono, że owulacja się odbywa, lekarze zaczynają od poszukiwań powodów, które wyjaśniają trudności z zajściem w ciążę.

Wśród czynników, które mogą być wyjaśnieniem, dlaczego w czasie owulacji nie dochodzi do ciąży, można wyróżnić następujące:

  1. Komórka jajowa nie dojrzała w pełni. Prawie u każdej kobiety przynajmniej 1 raz w roku może wystąpić zjawisko, kiedy komórka jajowa w pełni nie dojrzewa, ale wychodzi z pęcherzyka Graafa.
  2. Zbyt mała ilość ruchomych plemników w ejakulacie. W takich przypadkach wystarczy zrobić spermiogram (badanie jakości nasienia) partnera.
  3. Immunologiczna niezgodność partnerów. W takich sytuacjach spotkaniu męskich i żeńskich komórek rozrodczych przeszkadzają przeciwciała, które mogą być obecne w płynie szyjki macicy kobiety.
  4. Choroby układu rozrodczego również mogą być wyjaśnieniem, dlaczego nie dochodzi do ciąży zaplanowanej w dni owulacji. Wśród najczęstszych przyczyn o takim charakterze, można nazwać zespół policystycznych jajników, zapalenie jajników, niedrożność jajowodów.
  5. dlaczego po owulacji nie dochodzi do ciąży
  6. Silny stres może być przyczyną rozwoju tak zwanej fałszywej niepłodności. W takich przypadkach zapłodnienie nie następuje, nawet jeśli kobieta nie ma zdrowotnych problemów.
Dlaczego ciąża nie następuje po owulacji?

Rzecz w tym, że komórka jajowa, która wyszła z pęcherzyka, żyje tylko około 24 godzin. Dlatego jeśli stosunek odbywa się w 2-3 dniu po owulacji, poczęcie nie następuje.

Dlatego należy stwierdzić, że aby dokładnie określić dlaczego ciąża nie występuje w czasie owulacji, kobieta powinna przejść niejedno badanie.

 
Powiązane artykuły:
Staranie o kolejne maleństwo, czyli dlaczego nie udaje się zajść w drugą ciążę
Wtórna niepłodność jest znajoma niektórym parom nie z pogłosek. Mimo to, że w rodzinie rośnie jedno dziecko, z różnych przyczyn drugiego bobasa począć u pary się nie da. Rozpatrzymy dlaczego tak odbywa się i co robić młodym rodzicom.
Ginekologiczny masaż przy niepłodności – skuteczny sposób na kobiece schorzenia
Jeśli otrzymaliście diagnozę niepłodności, nie warto zawczasu rozpaczać. Dziś to jest uleczalne, w tej liczbie istnieje technika ginekologicznego masażu, za pomocą którego można pozbyć lekkiej miary niepłodności i odczuć całą radość macierzyństwa.
Dlaczego Bóg nie daje dzieci – z modlitwą o łaskę macierzyństwa
Najstraszniejsze dla kobiety to poznać, że ona nie może mieć dzieci. Zdarza się, że nawet współczesna medycyna nie może pomóc. Wtedy kobiety w rozpaczy zwracają się do Boga z błaganiem, przecież tylko Jemu może się udać podarować dziecko rodzinie..
Niepłodność immunologiczna a poczęcie, czyli szanse na zajście w ciąże
Niepłodność immunologiczna przy poczęciu dziecka może przejawiać się pod postacią niepłodności pary. Jednak nie rozpaczajcie – jeśli w porę ujawnicie niezgodność i będziecie prowadzić ciążę pod srogą kontrolą – są wszystkie szanse donosić dzieciaczka.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty