Dlaczego rodzą się dzieci z cerebralnym dziecięcym paraliżem (CPD)?

dlaczego rodzą się dzieci z cerebralnym dziecięcym paraliżem

Zgodnie ze statystyką, od 6 do 16 maluchów na tysiąc rodzi się z niektórymi objawami cerebralnego dziecięcego paraliżu. Dosyć często rodzice są w szoku, gdy się dowiadują, jaką straszną chorobę ma ich dziecko.

Owa patologia może przebiegać w bardzo łagodnej formie, jednak może przebiegać w bardzo skomplikowany sposób, gdy człowiek nic nie może robić samodzielnie. Jednak nawet łagodna forma CPD potrzebuje rehabilitacji w ciągu całego życia i większość dzieciaków z CPD mają opóźniony rozwój fizyczny i umysłowy w porównaniu z ich rówieśnikami.

Uważa się, że cerebralny dziecięcy paraliż jest dziedziczny. Jednak tak na prawdę nie jest. U całkiem zdrowych rodziców może się urodzić dziecko z wadami. W niniejszym artykule opowiemy naszym czytelnikom o tym, dlaczego rodzą się dzieci z CPD i jakie są przyczyny tej strasznej choroby.

Przyczyny CPD u noworodków

Rozwój cerebralnego dziecięcego paraliżu jest następstwem patologicznego zaburzenia struktur mózgu głównego u noworodków. Dosyć często owa patologia doprowadza do obumierania lub zaburzeń funkcjonowania określonej części mózgu, do którego doszło w łonie matki albo w ciągu kilku pierwszych dni po urodzeniu dziecka.

Zazwyczaj ulegają tej chorobie dzieci, którzy urodziły się przed terminem, ponieważ mają słabo rozwinięte narządy. Strefy mózgu u dziecka, które urodziło się 3-4 miesięcy przed terminem natychmiast obumierają pod wpływem różnych niesprzyjających czynników.

Zazwyczaj do nieodwracalnych zmian w mózgu głównym, w wyniku których rozwija się CPD, dochodzi z następujących przyczyn:

  1. Choroby infekcyjne u przyszłej mamy, cytomegalowirus, toksoplazmoza, opryszczka. Takiego typu infekcje mogą negatywnie wpływać na zarodek w ciągu całej ciąży.
  2. Hipoksja podczas porodu, a również w czasie ciąży.
  3. Konflikt serologiczny.
  4. dlaczego rodzą się dzieci z cerebralnym paraliżem
  5. Wewnątrzłonowe zaburzenia rozwoju mózgu głównego
  6. Zbyt długi lub bardzo szybki poród.
  7. Urazy porodowe, których dziecko doznało podczas pojawienia się na świecie.
  8. Asfiksja (zamartwica), w wyniku owinięcia pępowiny wokół szyi dziecka.
  9. W pierwszych dniach po urodzeniu dziecka przyczyną CPD mogą być infekcje w organizmie dziecka takie jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie mózgu, a również toksyczne porażenie organizmu noworodka różnymi truciznami lub mechaniczny uraz głowy.
 
Powiązane artykuły:
Dlaczego rodzą się dzieci z zespołem Downa?
Wiarygodność powstania genetycznych anomalii zależy od wielu przyczyn, dotychczas niezbadanych przez uczonych genetyków. Ryzyko powstania 21 chromosomu (zespół Downa) jest zbadane najdokładniej.
Dlaczego rodzą się dzieci z wadami?
Na żal, nie wszystkie dzieci rodzą się równie zdrowymi. Istnieje szereg zewnętrznych i wewnętrznych czynników, co wpływają na powstanie i rozwój u płodu, a nadal i u nowonarodzonego bobasa odchyleń w zdrowiu.
Jak rozpoznać autyzm u dziecka?
Dzieci deszczu - tak mianują chłopaków, mających taką właściwość rozwoju. Takie dzieci czasami ciężko rozpoznać, przecież wszystko zależy od formy i ważkości choroby. Dalej dokładniej rozpatrzymy pytanie - jak ujawnić autyzm u dzieci?
Objawy autyzmu u dziecka w wieku 3 lat
Zwyczajnie, rodzice dostrzegają odchylenia w zachowaniu w wieku 3 lat, czy przedtem kiedy bobasa zaczynają aktywnie wyprowadzać z równowagi ludzie. Odznaczywszy natężenie w stosunkach z dziećmi, rodzice mogą mówić o autyzmie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty