Dlaczego wczesny seks jest taki niebezpieczny?

wczesny seks

Zabroniony płód, jak wiadomo jest słodki. Dziewczyny, co życzą raczej spróbować tą samą słodycz muszą pamiętać o istniejących skutkach wczesnego seksu. Być wystarczająco informowaną w tym pytaniu oznacza być ochronioną. O tym i porozmawiamy.

Statystyka, psychologia i ginekologia

Na tle światowej statystyki średni wiek dziewczyn, co wstępują w intymne relacji, składa 18 lat, co jest dość nieźle. Jednak w Rosji, na przykład pierwsze seksualne doświadczenia młode osobę zdobywają w wieku od 15 do 17 lat. I według danych tej samej statystyki 7% młodych dziewczyn mają pierwszy płciowy kontakt w wieku do 15 lat. Ta wiekowa kategoria odnosi się do kategorii dużego ryzyka.

Psychologiczna gotowość

Wiek, w którym dziewczyny po raz pierwszy wstępują we współżycie seksualne gra dużą rolę w ocenie seksu i kształtowaniu późniejszego stosunku do niego. Będzie ono pozytywne czy negatywne – wszystko zależy od pierwszego doświadczenia. Co mówić, jeśli pierwszy raz okazał się nieudanym. Niekoniecznie winą był twój partner. Całkiem możliwie przyczyną nieudanego kontaktu była psychologiczna niegotowość partnerki. Dziewczyna wstępująca do intymnego związku z młodym człowiekiem przez lęk, w razie niezgody, być odrzuconą im, czy z powodu "nie odstawać" od przyjaciółek, nie być "białą wroną", robi ogromny błąd. Orientując się na myśli innych, ona w pierwszej kolejności robi szkodę sama sobie. Jaka jest różnica kto jak myśli? "Zaawansowane", w seksualnym planie, przyjaciółki w najbliższym czasie staną się "drugorzędnym towarem", więc czy warto na nich się równać?

Seks we wczesnym wieku może mieć poważne skutki i dla mężczyzn. Chłopaki-nastolatki mający seksualny kontakt w wieku od 12 do 15 lat często cierpią pełne fiasko. To uwarunkowano emocjami i niedostateczną płciową dojrzałością chłopca. Po takim "debiucie" są wielkie szanse powstania lęku intymnej bliskości, problemów z potencją.

Fizyczna gotowość

W wieku od 12 do 14 lat nastolatek nie ma nic oprócz ciekawości. Dziecko przeżywa ciężki przejściowy wiek. Najważniejsze w 13 roku – to zrobić wrażenie, przyciągnąć do siebie uwagę. Dziewczynki zwłaszcza chcą pokazać swoją dorosłość i rozkwitającą kobiecość. Lecz fizycznie organizm 12 i nawet 14 letniego dziecka nie jest przygotowany do płciowego życia. Wewnętrzne narządy płciowe dziewczynki, nastolatka są jeszcze niedorozwinięte, podatne do zapaleń i rozpowszechnienia infekcji. Szkoda od wczesnego seksu jest związana z problemami przyszłego rodzenia dzieci, skomplikowaną ciążą i porodami. Najwcześniejszy i dlatego niepożądany seks w wieku od 12 do 14 lat tak samo doprowadza do tego, że dziewczynka nie będzie doświadczać orgazmu kiedy dorośnie.

Różna miara płciowego dojrzewania uwarunkowuje u niektórych wysoką wiarygodność zajścia w ciążę po wczesnym kontakcie. Niepożądana ciąża w oddzielnych wypadkach może przeciekać całkiem dobrze, lecz przyszła mama nie rozumie całej odpowiedzialności i absolutnie nie jest przygotowaną do macierzyństwa.

Największa liczba aborcji zdarza się na dziewczyny wieku nastoletniego. Skutek podobnej operacji – niepłodność. To jest to, do czego prowadzi i czym jest niebezpieczny wczesny seks. Nad tym warto zamyślić się zanim wstępować do "dorosłego" życia.

Ochroń siebie

Mało kto stara się uczyć na cudzych błędach. Własne, zapewne robić jest bardziej ciekawiej. Co by tam nie było, odważyć się na seks we wczesnym wieku dla wielu osób nic niewarte. Jeśli już zdecydowałaś się, to zatroszcz się o swojej ochronę od różnego rodzaju chorób. Omów ze szkoda wczesnego seksuswoim partnerem możliwe metody antykoncepcji, przecież jesteście nieprzygotowani do urodzenia dzieciaka.

Dla pierwszego seksu podejdzie prezerwatywa. Zaproponuj młodemu człowiekowi skorzystać się tą metodą. Niech on podejdzie do jego wyboru odpowiedzialnie. Nie warto kupować prezerwatywy w kioskach i sklepach, lepiej pójść do apteki. Zaufaj znanym markom i producentom. Jakościowa rzecz nie może kosztować tanio.

Piękno intymnych relacji w pełnej mierze przychodzi z "rozkwitem" człowieka. Oczekiwanie, jak mówi się, wzmacnia apetyt i czyni odczucia bardziej jaskrawe i barwne. Nie kwap się, poczekaj trochę. Przecież dla wszystkiego jest swój czas.

 
Powiązane artykuły:
Noc poślubna – porady, jak najlepiej się przygotować do niej
O tym, jak musi przejść poślubna noc wie każda dziewczyna. Przecież dla wielu pierwszy seks z mężem i pierwsze seksualne doświadczenie nie mają nic wspólnego. Jednak kilka porad po organizacji tego procesu możemy jednak dać.
Jak chłopaki tracą dziewictwo?
Nawet w pytaniach żeńskiego dziewictwa, które już nie raz było omówione i "przeżute", nie wszyscy znają się. Co tu mówić o cnocie chłopaków, wokół której powstała cała aureola domniemań i mitów!
Jak uprawiać seks po raz pierwszy?
Dziewczyny, które zachowują się dla jedynego mężczyzny w życiu, dziś spotykają się rzadko. Coraz więcej dziś interesują się jak zorganizować swój pierwszy seks, żeby on zapamiętał się i nie zostawił negatywnych wrażeń?
Jak utracić dziewictwo – co należy robić i jak się zachowywać?
Z jednej strony to zazwyczaj bardzo dobrze, że dziewczyny zastanawiają się nad tym - jakie będzie ich pierwsze seksualne doświadczenie i jak zrobić tak, żeby od niego pozostały tylko przyjemne wrażenia?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty