Długa podróż lotnicza – jak spędzić czas?

długa podróż lotnicza jak spędzić czas

Wiele linii lotniczych stara się zabezpieczyć maksymalnie komfortową, bezpieczną podróż lotniczą, jednak zabawiać cię w czasie podróży nikt nie będzie. Więc, jeśli na ciebie czeka długa podróż lotnicza z jednego kontynentu na inny, więc musisz zawczasu zastanowić się nad tym, czym się zajmiesz podczas podróży.

Dzięki ograniczonej przestrzeni w obrębie samolotu, w czasie podróży lotniczej, możesz poświęcisz czas na to, na co ci brakuje na co dzień: komunikowaniu, relaksowi, rozrywkom. Aby pomóc osobom, które planują długą podróż lotniczą, ułożyliśmy listę najbardziej rozpowszechnionych spraw, którym można poświęcić czas w czasie podróży lotniczej.

Sen

Między startem i lądowaniem samolotu, na pokładzie zazwyczaj następuje czas relaksu pasażerów, to najbardziej odpowiedni moment na to, aby się otulić kocem, położyć poduszkę pod szyję i spokojnie zasnąć.

Jeśli masz problem z zasypianiem w samolocie to możesz zażyć tabletkę nasenną (jednak przed tym należy zasięgnąć porady lekarza) albo noc przed tym spędzić bez snu. W taki sposób wypoczniesz i podróż lotnicza minie bardzo szybko.

Komunikowanie

Gdy po raz pierwszy gdzieś się wybierasz to właśnie u swego sąsiada, który podróżuje już po raz kolejny możesz się dowiedzieć jak organizować wczasy, co zwiedzić albo wśród nich znaleźć sobie towarzysza. Również można skorzystać z „efektu towarzysza podróży” i ponarzekać, co bardzo często pomaga.

Czytanie

Wariantów tego co można poczytać w samolocie jest bardzo dużo: kupić na lotnisku książkę albo zabrać ze sobą, książki elektroniczne, czasopismo linii lotniczej. Również w czasie podróży można zapoznać się z korzystną informacją dotyczącą państwa, które masz zamiar zwiedzić.

Oglądanie filmów

W bardziej starszych modelach samolotów pasażerowie oglądają jedno to samo, na wszystkich ekranach leci jeden i ten sam film, natomiast w bardziej współczesnych modelach są wmontowane monitory w fotele twego sąsiada. Aby nie przeszkadzać innym pasażerom są indywidualne słuchawki dla każdego pasażera.

Granie w różne gry

Abyś w czasie podróży miała możliwość zagrać w ulubione gry musisz zabrać ze sobą laptop, tablet, ponieważ jeśli nawet są indywidualne monitory, jednak gier nie ma.

Słuchanie muzyki

Zabierając ze sobą walkmana można wspaniale spędzić czas, leżąc i słuchając ulubionej muzyki albo kursu języka obcego.

Praca

Każdy człowiek posiada sprawy, na wykonanie których on nie ma wcale czasu: napisać list krewnemu, ułożyć plan na rok następny, wypełnić plener, napisać sprawozdanie. Nawet można wykonywać swoją pracę codzienną lub napisać e-maila, ponieważ w niektórych samolotach jest bezprzewodowy internet.

Spożywanie pokarmu i napojów

Jasna rzecz, że w wypadku długich podróży lotniczych w samolotach jest przewidziany posiłek dla pasażerów, jednak jest on dosyć specyficzny, więc możesz zabrać ze sobą ulubiony pokarm i napoje niegazowane. Ponieważ dziś większość linii lotniczych wprowadziło zakaz spożywania alkoholu na pokładzie, to większość stara się zrobić to przed podróżą lotniczą, jednak nie zalecamy tego robić, zwłaszcza jeśli podróżujesz po raz pierwszy.

długa podróż lotnicza

Robótki ręczne

Będziesz mogła spokojnie poświęcić czas swojemu ulubionemu hobby, tylko zawczasu należy zadbać o objętość i bezpieczeństwo (nie zalecamy zabierać dużych robótek ręcznych, jak również zakazane są przedmioty kłujące).

Spacer samolotem

Pasażerowie mają prawo spacerować samolotem oprócz momentów startu i lądowania, jednak nie warto tego nadużywać. Również pamiętaj o tym, że na pokładzie jest zakaz palenia, więc palacze muszą uzbroić się w cierpliwość, aby nie poproszono ich opuścić pokład.

 
Powiązane artykuły:
Typy wyżywienia w hotelach – 10 podstawowych rodzajów wyżywienia
Zbierając się na odpoczynek i wybierając hotel zderzamy się z oznaczeniem typów żywienia, które są schowane za systemem abrewiatur. Praktycznie wszystkie hotele świata sprowadziły typy żywienia do międzynarodowych standardów.
Typy pokojów w hotelu – jak poprawnie zarezerwować pokój?
Większość hoteli przyrównuje swoje numery do ogólnie przyjętej klasyfikacji, chowając za abrewiaturą ich klasę i typ rozmieszczenia. W naszym artykule opowiemy o głównych znaczeniach klasyfikacji numerów.
Odpoczynek z psem nad morzem – w jaki sposób organizować wczasy z pupilem?
Pojawiwszy się pewnego razu w domu, psy dość często stają się pełnowartościowymi członkami rodziny. I kiedy przychodzi pora urlopów gospodarze zastanawiają się – co począć z wychowankiem?
Poduszka pod szyję oraz jej rodzaje
Bywali wędrowcy i ludzie, przebywający dużo czasu w drodze i wiedzą z osobistego doświadczenia, na ile jest ważny komfort w takich warunkach. Poduszka pod szyję – doskonałe wyjście. Dokładniej o przewagach czytajcie w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty