Długotrwałe modelowanie włosów – wszystko co musisz wiedzieć

długotrwałe modelowanie włosów

Codzienne modelowanie włosów – proces, który często wymaga dość dużo czasu. Znacznie ulżyć i przyśpieszyć zabieg pomoże taka fryzjerska usługa jak trwała ondulacja kwaśna, czy długotrwałe modelowanie włosów.

Co to takie trwała ondulacja kwaśna?

Właśnie trwała ondulacja kwaśna jest odmianą trwałej ondulacji, lecz wykonuje się ten zabieg z użyciem innych środków, bardziej miękkiego, delikatnego działania. Specjalny środek troskliwie wpływa na włosy, nadając im puszystość, posłuszeństwo, miękkość, pomaga ulżyć i urozmaicać modelowanie. W odróżnieniu od trwałej biochemicznej, odpornych i stromych loków na włosach w wyniku zabiegu nie będzie. Trwała kwaśna stwarza efekt lekkiej falistości, tym samym zabezpieczając trwałą objętość i pożądaną formę fryzury.

Długotrwałe modelowanie wykonuje się z użyciem samych różnych rodzajów wałków: dużych, cienkich, "rolków", papilotóww i innych. Również istnieje zabieg lokalnej trwałej kwaśnej, przy której modelowanie wykonuje się tylko na obszarze korzeniowej (korzeniowa objętość), na oddzielonych lokach lub końcówkach włosów.

Do jakich włosów podchodzi długotrwałe modelowanie?

Zalecana długość włosów do trwałej kwaśnej – od 10 do 25 centymetrów. Dłuższe włosy uwzględniając swoją ważkość nie pozwalają stworzyć należny efekt. Zmienić sytuację w takim wypadku może strzyżenie z niejednakowymi po długości włosami (na przykład kaskada). Na krótkich włosach modelowanie zachowa się niedługo i będzie ledwie zauważalne.

Długotrwałe modelowanie na cienkich i zbyt miękkich włosach, które nie zachowują objętości i formy – doskonałe rozwiązanie problemu. Również zabieg jest polecany do tłustych włosów, ponieważ po trwałej kwaśnej włosy trochę podsuszają się i dłużej zostaje czystymi po umyciu. Długotrwałe modelowanie na farbowane poprzedniego dnia, oświetlone włosy i na pasemka, których na włosach jest więcej niż 60%, nie rekomenduje się. To związano z tym, że chociaż trwała kwaśna jest delikatną metodą, ale jednak trochę powoduje uraz już osłabionych po poprzednich zabiegach włosów.

Dla zbyt uszkodzonych, łamliwych i porowatych włosów długotrwałe modelowanie może być zrobione tylko po sesji zdrowotnych zabiegów dla włosów.

Żeby wyjaśnić jak wpłynie na włosy długotrwałe modelowanie można zrobić poprzednie testowanie na jednym paśmie. Również to pomoże zapobiec możliwej alergicznej reakcji i da możliwość fryzjerowi wyznaczyć dokładną koncentrację środku i czas działania.

Zabieg trwałej ondulacji kwaśnej

Trwałość zabiegu długotrwałego modelowania włosów składa od 1 do 1,5 godziny. Trwała kwaśna wykonuje się w kilka etapów:

  1. Wilgotne włosy nakręcają na wałki.
  2. Na włosy nanosi się chemiczny środek i wytrzymuje się określony czas (zależnie od typu, długotrwałe modelowanie włosów karwingwłaściwości włosów i pożądanego wyniku) pod ciepłą nasadką.
  3. Wałki zdejmują, włosy rzetelnie przemywają ciepłą wodą.
  4. Na włosy nanosi się środek-utrwalacz, który prawie od razu zmywa się.
  5. Stosuje się pielęgnująca odżywka do włosów.

Po zabiegu w ciągu trzech dni lepiej nie wykorzystywać szamponu, a nadal regularnie wykorzystać odżywcze i nawilżające środki do włosów. Zmieniać kolor włosów koniecznie nie wcześniej niż 72 godziny po trwałej kwaśnej.

Ile trzyma się długotrwałe modelowanie włosów?

Zależnie od środków wykorzystywanych do obróbki włosów, a także właściwości samych włosów, długotrwałe modelowanie zachowuje się 4-8 tygodni. Przy tym włosy rozprostowują się stopniowo i wyraźnej granicy na tych, co odrosły i obrobionych środkiem do trwałej kwaśnej włosów nie będzie, toż nie powstanie potrzeby ścinać włosy w przyszłości. Po zakończeniu tego terminu trwałą ondulację można powtórzyć.

 
Powiązane artykuły:
Trwała ondulacja kwaśna włosów – opis i technika przeprowadzenia
Technologie w sprawie fryzjerskiej nie stoją w jednym miejscu. I nawet ta sama ondulacja trwała teraz jest zamienna kilkoma bezpiecznymi wariantami. Jeden z nich – karwing – procedura, po której proste włosy przekształcają się na loki.
Laminowanie włosów w warunkach domowych – jak zrobić to poprawnie?
Chcecie, żeby wasze włosy porażały otoczenie zdrowym blaskiem i niewiarogodną objętością? Spróbujcie zrobić laminowanie włosów! Tę procedurę całkiem nieobowiązkowo robić w salonie – całkiem sprawicie się z nią samodzielnie.
Brazylijskie prostowanie włosów – czyli na czym polega zabieg keratynowy?
Brazylijskie prostowanie włosów – doskonała salonowa procedura, która zdolna zrobić włos żywym, świetnym, obronić od szkodliwych czynników zewnętrznego środowiska. Dokładniej o brazylijskim prostowaniu włosów czytajcie w nowym materiale.
Przeszczep włosów – czyli jak przeprowadza się zabieg transplantacji włosów?
Przeszczep włosów przeprowadza się najczęściej u mężczyzn, ponieważ problem wyłysienia ich niepokoi częściej aniżeli kobiety. Który sposób przesiadki włosów jest lepszy i jakie są przewagi każdego z nich? Czytajcie w naszym nowym materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty