Do tego, jak u nas zdarza się zawał serca, nasze ciało uprzedza o tym. I oto 6 oznak

Czy wiecie, co jest główną przyczyną wczesnej śmierci we współczesnym świecie? To zawał serca. Napięty tryb życia, zwyczaj jeść śmieciowe jedzenie, chroniczne przewlekły brak snu... Same wnosimy duży wkład w rozwój choroby, która z każdym rokiem staje się coraz bardziej niebezpieczną.
zawał serca

Nie będziemy tutaj mówić o konieczności prowadzić zdrowy tryb życia, czy mniej denerwować się. Nasza redakcja tylko opowie o objawach, które mogą uprzedzić was o zbliżającym się nieszczęściu co najmniej za miesiąc. Dowiedzcie się, jakie objawy należy postrzegać za niepokojące!

1. Zmęczenie

Kiedy tętnice zwężają się, wasze serce zaczyna otrzymywać mniej krwi niż to było wcześniej. To komplikuje pracę układu krążenia. I pierwsza oznaka tych problemów – wieczna senność i uczucie absolutnego wyczerpania.

2. Niespójny oddech

Jeśli wasze serce otrzymuje niewystarczającą ilość krwi, to oznacza, że wasze płuca nie są w stanie otrzymywać tyle tlenu ile one są przyzwyczajone do otrzymywania.

Te dwa układy są bardzo zależne od siebie. Jeden nie może normalnie pracować bez drugiego. Tak więc, jeśli u was często powstają problemy z równym oddychaniem, lepiej przekonsultujcie z lekarzem – i tak szybko jak to jest możliwe.

3. Słabość

Jeśli odczuwacie słabość w całym organizmie, to oznacza, że w waszych tętnicach jest zbyt mało krwi. Wasze mięśnie nie otrzymują w odpowiedniej ilości tlen i składniki odżywcze. Także jeśli u was często bez wyraźnego powodu zdarzają się przed nieprzytomne stany, to już jest sama w sobie dość niepokojąca oznaka problemów z układem krążenia.

4. Zawroty głowy i zimny pot

Brak dopływu krwi do mózgu jest bardzo niebezpieczne dla życia. Jeśli wam wydaje się, że wasze ciało często pokrywa się lepkim zimnym potem, a same często przeżywacie zawroty głowy, to po prostu nie możecie sobie pozwolić na ignorowanie tych objawów.

5. Ciśnienie w piersiach

Jeśli macie objawy nadmiernego ciśnienia w klatce piersiowej, dyskomfort w tym obwodzie, to jest to bardzo i bardzo źle. Te objawy mogą z czasem zacząć powstawać częściej, a przeżywać ich będzie coraz ciężej. Będziecie ignorować je – możecie po prostu spotkać się z zawałem serca twarzą w twarz.

6. "Mroźny" zespół

Jeśli u was okresowo absolutnie znikąd pojawiają się objawy grypy, to może świadczyć o zbliżającym się zawale serca. Wiele osób po ataku mówią, że za kilka dni do niego oni odczuwali niewyjaśnione ataki "chłodu", ich "mroziło".

Jak sprawić się z tym wszystkim?

Jeśli odczuwacie, że już przeżywaliście te objawy osobiście, czy przeżywał je ktoś z waszych bliskich, natychmiast odwołajcie się o pomoc do lekarza. Najlepszym sposobem na uniknięcie zawału serca – ujawnić objawy we wczesnym stadium i rozpocząć leczenie zapobiegawcze.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty