Dobre samopoczucie
Najczęściej tętno 100 uderzeń na minutę powstaje wskutek stresu, czy zza nadmiernych wysiłków fizycznych. Lecz w pewnych wypadkach on może wskazywać na poważne choroby organizmu.
Należy nosić ze sobą odzież na zmianę przez nadmierne pocenie? Chcecie wyjaśnić, z których przyczyn cierpicie na ten delikatny problem, jak go rozstrzygnąć? Odpowiedzi na pytania mieszczą się w naszym dzisiejszym artykule.
Częstotliwość tętna jest uważana za jeden z głównych wskaźników samopoczucia człowieka. Tym, kto chce żyć długo i nie boleć, należy okresowo kontrolować częstotliwość i rytmiczność tętna, zaczynając od młodych lat.
Tętno zdrowego człowieka powinno być rytmiczne i charakteryzować się pewną częstotliwością. Zależnie od wieku wskaźniki serdecznych skróceń różnią się. O normach częstotliwości tętna dla kobiet i mężczyzn potraficie poznać z artykułu.
Mówić o zaparciu można, kiedy człowiek nie chodzi do toalety w ciągu trzech i więcej. To problem niebezpieczny. Może zacząć się intoksykacja. Odpowiednio leczyć zaparcia należy. A jak to zrobić? O tym mowa będzie w artykule.
Metabolizm odgrywa ważną rolę w organizmie człowieka. Naruszenia przemiany materii mogą doprowadzać do chorób tarczycy, gruczołów nadnerczy, otyłości. Dokładniej o roli przemiany materii w organizmie, możecie przeczytać w naszym materiale.
Z przyjściem wiosny często zaczynamy odczuwać znużenie i apatię, co uwarunkowane jest brakiem witamin. W artykule pomożemy zorientować się w głównych przyczynach powstania i metodami leczenia wiosennej awitaminozy, damy porady jak uniknąć tej choroby.
Pytanie nad którym ludzkość łamie sobie głowę od czasów narodzin myślenia intelektualnego - nieuniknione starzenie ciała - w szczególnej mierze aktualny dla kobiet. I nadal sekret wiecznej młodości jest nieznany, opowiemy jak można ją przedłużyć, oszukując czas i starość.
Z problemem hormonalnych dysbalansów, kobiety zazwyczaj zderzają się częściej od mężczyzn. W pierwszej kolejności dlatego, że w pewnych chwilach życia w organizmie obserwuje się silne podwyższenie hormonalnego tła, tak zwane burze hormonalne.
Wszystkim wiadomo, że bez wody nie ma życia. Ona gra kluczową rolę we wszystkich życiowych procesach. Obniżenie zapasów płynu w ludzkim organizmie, doprowadza do rozwoju patologicznych procesów. Jak rozpoznać stan zagrażający zdrowiu i życiu, opowie ten artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty