Domki, które osiedliły się w doniczce

Wszyscy pochodzą z dzieciństwa, ale jeśli ktoś z nas może przypomnieć sobie o marzeniach młodego wieku tylko zamykając oczy, to beznadziejni marzyciele nie chcą rozstawać się z tymi wzruszającymi chwilami życia i przemieniają je w ... swój zawód!

Tak właśnie postąpił bohater naszego eseju – artysta z Los Angeles Jedediah Corwyn Voltz, który w ciągu dnia tworzy dekoracje TV i kino, ale w nocy, korzystając z pozostałości materiałów roboczych, projektuje małe miniaturki lubianych przez wszystkich dzieci domów na drzewach, ale tylko na doniczkach!

Miniaturowe domki

Domki w doniczce

Na domowych bonsajach, sukulentach i kaktusach Jedediah osiedliły się wieże strażnicze i przytulne domki.

"W wieku 9-10 lat byłem zafascynowany budową fortów obronnych do gier – dzieli się wspomnieniami Jedediah – Ale nie będę się puszyć, bo każdy z nas może opowiedzieć historię z dzieciństwa o tajnych bazach i sztabach na drzewie, z napiętymi między nimi sznurami do przekazywania ważnych wiadomości. Lecz scenariusz powtarzał się z roku na rok – spadał pierwszy śnieg, moi przyjaciele żegnali się ze swoimi ulubionymi rozrywkami do wiosny, a ja... A ja nagle pomyślałem, że moja mama ma niezłą kolekcję kwiatów w doniczkach!"

Domek na sukuleńcie

Domki

Domek na sukuleńcie gotowy do przyjęcia swoich pierwszych gości.

Swoje pierwsze chatki Jedediah zaczął robić właśnie w rodzicielskich doniczkach, a już teraz w jego własnym domu i podwórku praktycznie nie znajdziesz rośliny lub drzewa bez "architektonicznej" przybudówki.

Domki które osiedliły się w doniczce

Wygląda na to, kaktusom się podoba chronić komfort swoich sąsiadów!

"Kiedy po raz pierwszy do rąk mi trafił piękny grubosz jajowaty mojej mamy (roślina doniczkowa), ogarnęła mnie inspiracja nie do wytrzymania! Sam zbudowałem na górnej części kwiatu wieżę, a następnie byłem tak zafascynowany, że wyobraziłem sobie, jak patrzę z wysokości w dół na koronę wymyślonego drewna. Chciałem przekazać wszystkie realistyczne odczucia. Zacząłem dodawać za poziomem poziom, dekorując konstrukcję pomieszczeniami mieszkalnymi. A nawet więcej – przemyślałem każdy szczegół, począwszy od tego, jak tam będą przedzierać się ludzie i zadomawiać to ustronne miejsce!"

Domki wewnątrz

Miniaturowe domki

Wełniane dywany, naczynia, obrazy i wygodne krzesełka nadają kwiatowemu domku specjalny klimat.

Obecnie w kwiatowej kolekcji Jedediah 25 miniaturowych utworów. Na jego bonsajach, gruboszach (sukulentach) i kaktusach "osiedliły się" małe wieże, domki ze sprzętem kuchennym, wełniane dywany ręcznie tkane, meble i obrazy, wiatraki i nawet koła wodne. A wszystkie niezbędne materiały do twórczości artysta po prostu potajemnie przynosi z pracy, jak niepotrzebne pozostałości z procesów produkcji.

Domek na sukuleńcie

Do tworzenia kwiatowych domków kreator używa tylko naturalnych materiałów – drewna, gliny, wełny i kamieni.

Mimo tego, że pierwsza wystawa miniatur Jedediah odbyła się nieco mniej niż miesiąc temu, popyt na domki kwiatowe jest bezprecedensowy, a w planach na najbliższą przyszłość jest już projektowanie "konstruktorów" dla wszystkich, którzy chcą zbierać takie same domki samodzielnie.

Domki wewnątrz

Obok domków w kwiatach chce się wziąć do ręki dobrą książkę, pomarzyć lub pomedytować.

A swoim najważniejszym zwycięstwem Jedediah nadal uważa zjednoczenie z naturą:

"Moim celem było nie prosto jakieś konfigurowanie na kwiatach. Wszystkie budowle nie przeszkadzają roślinom, a harmonijnie uzupełniają, a nawet rosną razem z nimi!"
Miniaturowy domek

Zastanawiam się, na jaką wysokość wieża strażnicza przewyższy wzrostem swój gościnny kwiat za rok?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty