Domowe ćwiczenia odchudzające, czyli trening wykonywany w warunkach domowych

domowe ćwiczenia odchudzające

Jeśli nie masz czasu chodzić na siłownię, wtedy odchudzać i utrzymać figurę pomoże trening w warunkach domowych. W takim przypadku warto przygotować się do walki z największym wrogiem – lenistwem. Żeby osiągnąć w pełni zadowalający efekt, warto stymulować się za pomocą dobrego wyniku, który można uzyskać przy regularnych zajęciach.

Program treningu odchudzającego dla kobiet

Jeśli chcesz uzyskać dobry wynik, staraj się gimnastykować po 20-40 min dziennie. Istnieje kilka ważnych zasad prowadzenia treningu w domu. Po pierwsze wykonywać ćwiczenia nie wcześniej niż za 1-2 godz po posiłku. Po drugie zaczynaj zawsze od rozgrzewki, w celu rozgrzania mięśni i stawów. Po trzecie zwracaj szczególną uwagę na oddychanie, robiąc wydech przy maksymalnym obciążeniu (po podniesieniu) i wydech przy opuszczaniu. Po czwarte zakończ rozciąganiem, aby nie bolały mięśnie następnego dnia. Podczas treningu należy pić wodę, orientując się na swoje zapotrzebowanie.

Istnieje ogromna liczba programów domowego treningu dla dziewcząt, które mają na celu kształtowanie konkretnej grupy mięśni, na przykład pośladków lub całego ciała. W zasadzie można dobrać kompleks ćwiczeń dla siebie samodzielnie, który będzie składać się z ćwiczeń najbardziej lubianych przez ciebie.

Rozpatrzymy przykłady domowych ćwiczeń fitness:

  1. Szerokie przysiady dają dobre obciążenie na pośladki i biodra. Zrób 3-4 serie po 15-20 powtórzeń.
  2. program treningu odchudzającego dla kobiet 1
  3. Klasyczne wypady – skuteczne ćwiczenia na piękne nogi. Ilość powtórzeń – jak w pierwszym ćwiczeniu.
  4. program treningu odchudzającego dla kobiet 2
  5. Aby wzmocnić mięśnie łydek, wspinaj się na palcach, stojąc na wzniesieniu. Ilość powtórzeń taka sama.
  6. program treningu odchudzającego dla kobiet 3
  7. Zrobić piękne ręce można za pomocą pompek, które można wykonywać klęcząc na obydwu kolanach z rękoma opartymi o podłogę. Rób maksymalną liczbę powtórzeń w 3 sesji.
  8. program treningu odchudzającego dla kobiet 4
  9. Skręcanie – najbardziej popularne ćwiczenia na mięśni brzucha. Tak jak wcześniej, wykonuj maksymalną ilość powtórzeń w 3 serie.
  10. program treningu odchudzającego dla kobiet 5
Najlepiej wykonywać ćwiczenia według określonej niżej kolejności.
 
Powiązane artykuły:
Jak prowadzić dziennik treningowy? Czyli sposób na sprawdzanie postępów sportowych
W tym artykule porozmawiamy o tym, jak poprawnie prowadzić dziennik treningowy po to, żeby śledzić nie tylko za swoim samopoczuciem, ale i to na ile jest efektywny dobrany program treningów.
Bieganie w zimie na dworze odchudzające. Czyli jak trenować, kiedy temperatura jest poniżej zera?
Bieg najczęściej traktowany jest przez ludzi jako wysiłek fizyczny dla zrzucenia zbędnej wagi. Jednak zdecydowana większość preferuje biegać tylko w ciepłą porę roku, a w zimie przenoszą się do sali.
Wpływ ćwiczeń fizycznych na organizm człowieka
Regularne wykonanie fizycznych ćwiczeń pozytywnie zaznacza się nie tylko na wyglądzie zewnętrznym człowieka, ale i na jego zdrowiu. W tym artykule opowiadamy o konkretnym wpływie sportu na różne systemy organizmu.
Ćwiczenia siłowe w domu – czyli jak uzyskać wymarzoną sylwetkę?
W domowych warunkach można wykonywać różne ćwiczenia, w tym i siłowe. W tym artykule są zaproponowane ćwiczenia, które pomogą złożyć domowy kompleks, efektywny, lecz niewymagający specjalnych przyzwyczajeń.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty