Dostępna i bardzo efektywna dieta na kapuście

dieta na kapuście

Kapusta – warzywo z niską energetyczną wartością, dostępne dla każdego w dobrej cenie. Jej popularność jest uwarunkowana bardzo małą kalorycznością – zaledwie 26 kcal mieści się w stu gramach świeżego warzywa. Toteż dosyć często wykorzystuje się ją w przeróżnych metodykach odchudzania.

Jedna z bardzo prostych – dieta na gotowanej kapuście. Trwa ona 5-7 dni, trzeba wyłączyć cukier i sól. Jeść gotowaną kapustę dozwolono w nieograniczonych ilościach każde dwie godziny. Oprócz tego można używać warzywa. Po to, żeby urozmaicać jadłospis, gotować należy różne gatunki kapusty: białą, brokuł, pekińską, kalarepę i inne.

Diety na podstawie kapusty

Istnieje masa wariantów kapuścianych diet, lecz najbardziej upatrzona pozwala na użytek białej kapusty w świeżym, kiszonym, duszonym wyglądzie czy przygotowaną na parze. Taka metodyka trwa nie więcej niż dziesięć dni. W ten okres rekomenduje się pić dużo wody, posilać się często lecz niewielkimi porcjami. Herbatę trzeba pić bez cukru.

Dieta na morskiej kapuście

Morska kapusta – bardzo pożyteczny produkt, bogaty jodem. Dieta na jej podstawie – efektywna i prosta. Trzymać się jej trzeba w ciągu jednego tygodnia. O tej porze można pić nieograniczoną ilość czystej wody, zjadać nie więcej niż trzysta gram morskiej kapusty i takiej samej ilości owoców morza. Posilać się trzeba ostrożnie, zawczasu rozdzieliwszy pokarm na 5 równych części. Taka metodyka pozwoli za tydzień pozbyć od 4 kilogramów.

Dieta na duszonej kapuście

Duszona kapusta ma bardzo niską kaloryczność – 56 kcal w stu gramach. Toż akurat taka potrawa dość często wykorzystywana jest dla tych ,co chcą schudnąć. Taka dieta jest obliczona na tydzień, lecz na życzenie można przetrwać i dłużej.

Dlatego, żeby przygotować dietetyczną duszoną kapustę, trzeba wziąć niewielką kapustę, cebulę, marchew, pomidory, olej roślinny, wodę i sojowy sos. Wszystkie składniki poszatkować. Najpierw gasić kapustę do jej rozmiękania, potem dodać inne produkty.

 
Powiązane artykuły:
Dieta na dyni na odchudzanie
Dieta na dyni zdolna jest nie tylko pozbawić zbędnych kilogramów, ale i oczyścić organizm, pozbyć się zbędnego płynu, znormalizować sen i poziom cholesterolu w krwi. Warzywo może stać się podstawą racji razem z sokiem i nasieniem.
Dieta na kaszach na odchudzanie – jadłospis na tydzień
Grysiki są idealnym pokarmem na odchudzanie. Posilając się tylko nimi, warzywami i owocami w ciągu tygodnia, można pozbyć od zbędnego tłuszczu i normalizować poziom cukru we krwi. Poza tym, dieta na kaszach dopuszcza używanie kefiru.
Chlebna dieta Olgi Raz – efektywność przyjemnie ucieszy
Jesteśmy przyzwyczajone do tego, że jednym z pierwszych produktów, który rekomendują wyłączyć żeby schudnąć jest chleb. Ten artykuł opowie o ciekawej chlebnej diecie, opracowanej przez izraelskiego diabetologa - Olgę Raz.
Dieta na kaszach – 7 dni
Istnieje dużo metod odchudzania, które pomagają pozbywać się kilku zbędnych kilogramów w krótkim okresie czasu. W tym artykule potraficie dowiedzieć się o regułach i korzyściach diety na kaszach obliczonej na tydzień.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty