Dowiedz się, jak nauczyć dziecko poprawnie trzymać ołówek

jak nauczyć dziecko poprawnie trzymać ołówek

Wszystkie malutkie dzieci, na początku trzymają ołówek nieprawidłowo. Przedmiot do rysowania najpierw rozmieszcza się w ich pięści, przy czym maluch chwyta go całą dłonią. Zwyczajnie, pierwszy raz nie warto na to zwracać uwagi, ale w pewnym wieku, w przybliżeniu ok. trzech i pół roku, dziecko należy koniecznie nauczyć poprawnie trzymać kredkę w ręce .

W przeciwnym razie, twój syn lub córka nabędzie bardzo brzydki i niedbały charakter pisma. Poza tym, jeśli dziecko będzie nieprawidłowo trzymać długopis czy kredkę, jego ręka będzie bardzo szybko męczyć się i nie będzie potrafiło dobrze się uczyć. W tym artykule opowiemy, jak nauczyć dziecko poprawnie trzymać kredkę w rączce podczas rysowania i pisania, żeby w przyszłości taki problem nie powstawał.

Co zrobić, jeśli dziecko nieprawidłowo trzyma ołówek?

Już od wczesnego wieku, należy zachęcać malucha łapać przedmioty koniuszkami palców za pomocą uchwytu pincety, wkładać je do różnych pojemników i wyjmować je stamtąd. Poza tym, pożytecznie jest nauczyć dziecko odkręcać malutkie gwintowe przykrywki, to również bardzo dobrze ćwiczy ruchy oddzielnych palców.

Dalej proponujemy ci dość prosty sposób, który pomoże nauczyć dziecko poprawnie trzymać ołówek. Stosować go można w przybliżeniu trzech i pół lat. Dlatego trzymaj się następujących czynności:

  1. Weź zwykłą papierową serwetkę i przetnij ją na pół. Jeśli weźmiesz całą, to będzie zbyt duża dla malutkiej rączki.
  2. Pokaż dziecku, jak zacisnąć serwetkę małym palcem i palcem serdecznym jednej ręki.
  3. Innymi trzema paluszkami dziecko musi wziąć kredkę. Przy czym, serwetki wypuszczać z ręki nie wolno.
  4. Spróbuj porysować razem z dzieckiem. Zwróć uwagę, że dopóki maluch trzyma w rączce serwetkę, on jak poprawnie trzymać ołówektak czy inaczej, obowiązkowo zacznie trzymać kredkę poprawnie.
  5. Teraz tylko pozostaje, nauczyć trzymać przedmiot do pisania i rysowania w ten sam sposób, bez stosowania zaciskanej w ręce serwetki.

Poza tym, żeby maluch mógł pewnie, swobodnie i dokładnie zarządzać swoimi rączkami, należy regularnie wykonywać ćwiczenie relaksacyjne. Dlatego, zaproponuj dziecku z siłą zaciskać pięści, trochę utrzymać je w takim stanie, a potem rozluźnić. Takie ćwiczenia zaleca się robić tak często, jak to możliwe.

 
Powiązane artykuły:
Rozwój zdolności twórczych - metody i środki
Istnieje masa sposobów, które mogą pomóc w rozwoju twórczych zdolności dzieci. Co bardzo ciekawe, zaczynać stosować ich można prosto z urodzenia, a w pewnych wypadkach jeszcze nawet i do urodzenia.
Dlaczego dziecko nie rozmawia w wieku 3 lat?
Niektóre dzieci zaczynają mówić bez przerwy już do 2 lat, inni i w 3 nie chcą rozmawiać, a są i tacy, którzy całkiem nie pośpieszają opanowywać mowę. Czytamy o tym w nowym temacie.
Jak nauczyć rysować dziecko trzech lat ? Nauka malowania dla maluchów
Zajmując się rysowaniem dzieci uczą się wydzielać kolory, formy i wyrażają w taki sposób własne opinie. Właśnie dlatego ważne nauczyć dziecko rysować. Dalej opowiemy, jak nauczyć rysować dziecko trzech lat.
Co powinien umieć dwulatek? Rozwój dziecka w 2 roku życia
Dwulatek stale zdobywa nowe umiejętności. W tym artykule powiemy ci, co musi umieć dwulatek, jeśli on rozwija się normalnie, zgodnie ze swoim wiekiem biologicznym.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty