Drugi podbródek - jak się pozbyć tego kłopotu?

drugi podbródek jak się pozbyć

Zbędna tłuszczowa fałda w części podbródka - problem znajomy nie tylko paniom ze zbędną wagą, ale i posiadaczkom pięknej figurynormalnej wagi. Dziś dowiemy się dlaczego pojawia się drugi podbródek i jak pozbyć się tego defektu.

Przyczyny utworzenia drugiego podbródka

Pojawienie, które nie cieszy oka, fałdy na podbródku często spowodowane przez genetyczną predyspozycję. Poza tym drugi podbródek jest nieodmiennym kumplem zbędnej wagi i cukrzycy. Kolejny powód - utrata elastyczności skóry, przez co na podbródku stwarza się niepięknie obwisły obszar.

Nierzadko nienawistny fałd pojawia się przy gwałtownym obniżeniu wagi.Właśnie dlatego walka z drugim podbródkiem polega głównie nie na odchudzaniu, a na specjalnej gimnastyce, która trzyma w aktywności mięśni szyi i twarzy.

Gimnastyka od drugiego podbródka

Podciągnąć mięśnie w obszarze podbródka pomoże kilku prostych ćwiczeń, które trzeba codziennie wykonywać.

  1. Wymawiaj dźwięki O, Y, I, A z całej siły napinając mięśnie twarzy.
  2. Wystaw dolną szczękę naprzód, starając się dociągnąć dolną wargą do nosa.
  3. Siądź, zarzuć głowę do tyłu. Spróbuj z zamkniętymi ustami policzyć do dziesięciu. W tym samym czasie mięśnie szyi muszą być napięte.
  4. Połóż na głowę ciężką książkę i chodź tak po pokoju 3 - 6 minut, trzymając plecy prosto, żeby książka nie zwaliła się.

Ludowe środki od drugiego podbródka

Tłuszczowy fałd w rejonie podbródka pomogą usunąć specjalnie ujędrniające maski.

  1. Ziemniaczano-miodowa. Kilka średnich ziemniaków ugotować, utłuc, żeby wyszło bardzo gęste piure. Dodać po 1 łyżce miodu i soli, drugi podbródek nanieść ciepłe wyglądzie na problematyczną strefę, zawinąć podbródek bandażem. Zmyć maskę po zakończeniu 40 minut.
  2. Maska z gliny. Z reguły pozbyć się drugiego podbródka kosmetyczna glina pomaga lepiej niż drogie środki. Proszek rozpuszczają w wodzie tak, by utworzyła się gęsta kasza. Ją nakładają na problematyczną strefę, zawczasu nasmarowawszy skórę odżywczym kremem. Masce dają wyschnąć leżąc bez poduszki.
  3. Drożdżowa maska. Piekarskie drożdże (nie proszki) w ilości 1 łyżki rozpuszczają w wodzie czy mleku do konsystencji pasty. Mieszankę pozostawiają na pół godziny w ciepłe miejsce, a potem otrzymany "zaczyn" smarują na podbródek i zawijają go bandażem. Maska musi całkowicie wyschnąć.

Kobietom, które stawiają pytanie - "co robić z drugim podbródkiem?" trzeba zaakceptować fakt, że za jedną sesje brzydki fałd nie zniknie. Lecz kilku tygodni albo nawet miesięcy regularnej gimnastyki, uzupełnionej ujędrniającymi maskami dadzą doskonały wynik.

 
Powiązane artykuły:
Masaż twarzy Asahi – japońskie doświadczenie dla piękniejszej cery
Nie ma na pewno takiej dziewczyny, która chociażby raz nie pozazdrościła posiadaczkom wiecznie młodej i delikatnej skóry - Japonkom. Sekret ich sukcesu okazuje się dosyć prosty - masaż Asahi. On jest mieszanką tradycyjnej techniki i manualnej terapii.
Jak prawidłowo nakładać krem na twarz?
Po 25 latach skóra twarzy potrzebuje codziennego dbania i jednym najważniejszych przedsięwzięć jest nawilżenie jej za pomocą kremu dla twarzy. Jednak, chociaż praktycznie wszystkie kobiety o tym wiedzą, nie wszystkie umieją poprawnie nanosić krem.
Typy skóry – pielęgnacja różnych typów skóry twarzy
Istnieją cztery typy skóry: sucha, normalna, mieszana i tłusta. Chcąc poprawnie dobrać środki do opieki nad skórą należy znać swój typ skóry. Nasz nowy materiał w tym pomoże.
Trądzik na twarzy – leczenie, metody walki z pryszczami
Wszystkim wiadomo, że czysta skóra zawsze wygląda dobrze. Lecz najmniejsza skórna irytacja może na cały dzień zepsuć humor. Z naszego artykułu dowiecie się dokładniejszą informację o tym co to takiego trądzik na twarzy i jak odbywa się jego leczenie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty