Dyscyplina wewnętrzna - samodyscyplina twojego życia

dyscyplina wewnętrzna

Jak wiadomo, jeśli u człowieka w głowie jest wszystko w porządku to i w życiu u niego też wszystko będzie dobrze. Być odpowiedzialnym przed sobą i otoczeniem, umieć kontrolować swoje zachowanie i emocje, umieć dostosować się do zmiennego świata – to znaczy mieć dyscyplinę wewnętrzną. Człowiek, który ma dyscyplinę wewnętrzną, ma przewagę nad innymi ludźmi i to we wszystkich dziedzinach jego życia - kariera, rodzina, reputacja i tak dalej. Jest on zorganizowany i zebrany. Najczęściej u takich ludzi istnieje wyraźny "plan działania" i oni nigdy nie będą zaniedbywać wpisów w swoim kalendarzu. Spróbuj sam, weź pamiętnik i planuj wszystkie swoje sprawy. Zobaczysz, że będziesz wszystko realizować, czy starać zrobić to, co rzeczywiście ważne. Nie wychodzi? Wtedy jest sens pracować nad tym jak rozwinąć samodyscyplinę.

To jest nawet ciekawe

Świadoma dyscyplina czy samodyscyplina, oznacza twoją pełną odpowiedzialność i kontrolę nad sobą. Rozwój samodyscypliny, powinien być przede wszystkim uświadomionym zamiarem, należy podjąć decyzję i nie porzucać jej. Dyscyplina wewnętrzna pozwala człowiekowi w jakiejś mierze rozwijać siłę woli, pracować nad swoimi kompleksami, przezwyciężać lęki i niepewność siebie.

Jak nauczyć się samodyscypliny

Co dotyczy tego, jak nauczyć się samodyscypliny, jak rozwijać w sobie samodyscyplinę, to wszystko zaczyna się od drobiazgów. Na początek naucz się wstawać codziennie w tym samym czasie. Nie ważnie, czy jest to wolny dzień, czy dzień pracy, należy postępować zgodnie z zasadą 21 dni. Według psychologów, ta metoda jest oparta na tym, że każde przyzwyczajenie jest rozwijane w ciągu 21 dni.

rozwój samodyscypliny

Jeśli w tym czasie, każdego dnia robisz to samo, to ta działalność stanie się przyzwyczajeniem. W przypadku "błędu w programie" zaczynaj wszystko od nowa. Pamiętaj, jeśli już zdecydowałeś zająć się samodyscypliną to przejawiaj upór, nie próbuj oszukiwać. W przeciwnym razie komu zrobisz gorzej?

Następnym krokiem musi być planowanie twojego dnia, więc należy kupić pamiętnik. Zapisuj wieczorem wszystkie przyszłe sprawy na jutro, zaczynając od najważniejszego.

Traktuj odpowiedzialnie zaplanowane sprawy i swój czas, ponieważ czas – to jest najcenniejszy zasób. Powodzenia!

 
Powiązane artykuły:
Kobieca mądrość – siła, która porusza ściany
Współcześni mężczyźni już przywykli, że otaczają ich panie, które w zamian rozsądku błyszczą manicurem, sztucznymi włosami i rzęsami. Lecz takie są nie wszystkie. Co w sobie mieści pojęcie "kobieca mądrość" i jak stać się mądrą, omówimy dalej.
Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Jak podnieść poczucie własnej wartości? Nie możecie nauczyć się cenić siebie i nie znacie, jak pokazać otoczeniu swoją godność? Wtedy ten artykuł dla was. Dziś opowiemy skąd bierze się zaniżona samoocena i jak ją podnieść.
Samorealizacja osobowości - odkryj siebie na nowo
Każdy człowiek chociażby raz w życiu zastanawia się nad tym, dlaczego on urodził się i co pożytecznego może zrobić w tym życiu. Innymi słowy, każdy z nas potrzebuje samorealizacji. Najpierwej rozpatrzmy jaka może być realizacja osobowości we współczesnym świecie.
W jaki sposób rozwijać pewność siebie?
Czasami kiedy myślisz, że twoja niepewność w sobie i swoich siłach to po prostu twoja właściwość, z którą należy pogodzić się. Lecz czy taki stan spraw nie wolno poprawić? Przecież muszą istnieć sposoby rozwinąć pewność.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty