Dzieciaki do roku
20 bobasków ze smoczkami, które na pewno poprawią Ci humor
20 bobasków ze smoczkami, które na pewno poprawią Ci humor Każdy internauta doskonale wie, że na poprawę humoru najlepsze są zdjęcia zabawnych dzieciaków, których jest pod dostatkiem w internecie. Ty też tak uważasz?
8 zaskakujących faktów o noworodkach
8 zaskakujących faktów o noworodkach Noworodki nie tylko są nieporadne, ale często również trudne do zrozumienia. Mają zdolności i odruchy, które zaskakują i szokują ich rodziców. Okazuje się, że większość z nich w łatwy sposób może wytłumaczyć nauka i medycyna.
Ile pieluszek dziennie potrzebuje noworodek?
Odejście za nowonarodzonym – marudna i przyjemna praca dla każdej świeżo upieczonej mamusi, która chce wszystko zrobić wszystko poprawnie dla swojego dziecka. Mamy często stawiają pytanie na ilości wykorzystywanych pieluch na dzień - zorientujemy się w tym pytaniu razem.
Jak uśpić niemowlę bez kołysania?
Człowiek w dowolnym wieku może zasypiać samodzielnie - to fizjologiczna potrzeba, założona przyrodą, i całkiem niekoniecznie kołysać niemowląt. A żeby uśpić bobasa warto nabawiać się sił. Dalej rozbierzemy, jak wykształcić dziecię zasypiać bez dorosłych.
W jaki sposób usunąć krostki na głowie niemowlaka?
Krostki na głowie niemowlaka wyglądają nieestetycznie i nie dostarczają żadnego dyskomfortu dla ich władców. Jednak jeśli zadaliście się celem pozbawić od tej napaści, trzeba zaopatrzyć się rekomendacjami jak to zrobić, żeby nie zaszkodzić bobasowi.
Nocne karmienie dziecka - karmienie piersią, sztuczne odżywianie
Nocne karmienie dziecka - karmienie piersią, sztuczne odżywianie

Organizm nowo narodzonego jest ułożony w taki sposób, że jemu jest potrzebne żywienie nawet w czasie nocny. Aby zrobić ten proces jak bardziej komfortowym dla mamy i dziecka, skorzystajcie z naszych rad, które pomogą w nocnym karmieniu dziecka.

Wybieramy poprawnie naczynia dla dzieci
Wybieramy poprawnie naczynia dla dzieci

Wybierając naczynie dla dzieci tracimy się w morzu jaskrawych i barwnych misek i kubków. Lecz główne nie zapominać o bezpieczeństwie i ekologiczności. O tym jakie naczynie lepiej wybrać – nasz artykuł.

Żółte krostki na głowie niemowlaka
Żółte krostki na głowie niemowlaka

Żółte krostki na głowie niemowlaka nie wywołują obaw u większości rodziców, ponieważ to znany problem większości bobasów. Ale jednak dowiemy się dokładnie, czy należy wyczesywać krostki i od czego one w ogóle powstają.

Jak nauczyć dziecko pić z filiżanki – proste sposoby dla mamusi
 Jak nauczyć dziecko pić z filiżanki – proste sposoby dla mamusi

Dzieci lubią wzorować się na dorosłych. Tak niewidocznie daje się poznał świat naokoło, wychowuje się człowiek. Przepiękną "dorosłą" umiejętnością jest samodzielnie pić z filiżanki. Bobasy mogą to opanować już od 7-8 miesięcy.

Kalendarz rozwoju niemowlaka – co powinno umieć 4-miesięczne dziecko?
Kalendarz rozwoju niemowlaka – co powinno umieć 4-miesięczne dziecko?

Aktywność dzieciaków do roku bardzo różni się. W szczególności dzieci rosną i rozwijają się rozmaicie, aczkolwiek istnieją pewne wiekowe normy. Dalej omówimy co jest charakterystyczne dla dzieci w wieku czterech miesięcy.

Sześciomiesięczne dziecko nie obraca się z pleców na brzuch – czy warto bić na alarm?
Sześciomiesięczne dziecko nie obraca się z pleców na brzuch – czy warto bić na alarm?

Indywidualne tempo rozwoju waszego dziecka może trochę różnić się w porównaniu do ogólnie przyjętego. Często przyczyna kryje się tylko w niecierpliwości rodziców. Jednak czasami problem rzeczywiście jest i ona jest całkiem realna.

 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty