Dzieciaki do roku
8 zaskakujących faktów o noworodkach
8 zaskakujących faktów o noworodkach Noworodki nie tylko są nieporadne, ale często również trudne do zrozumienia. Mają zdolności i odruchy, które zaskakują i szokują ich rodziców. Okazuje się, że większość z nich w łatwy sposób może wytłumaczyć nauka i medycyna.
20 zdjęć pokazujących, jak trudno zrobić wymarzoną fotkę z dzieckiem w roli głównej
20 zdjęć pokazujących, jak trudno zrobić wymarzoną fotkę z dzieckiem w roli głównejW Internecie można znaleźć mnóstwo fantastycznych zdjęć dzieci. Wyglądają bardzo uroczo, ale okazuje się, że za pięknym zdjęciem kryje się mnóstwo ciężkiej pracy i wysiłku fotografa i rodziców.
Ile pieluszek dziennie potrzebuje noworodek?
Odejście za nowonarodzonym – marudna i przyjemna praca dla każdej świeżo upieczonej mamusi, która chce wszystko zrobić wszystko poprawnie dla swojego dziecka. Mamy często stawiają pytanie na ilości wykorzystywanych pieluch na dzień - zorientujemy się w tym pytaniu razem.
Jak uśpić niemowlę bez kołysania?
Człowiek w dowolnym wieku może zasypiać samodzielnie - to fizjologiczna potrzeba, założona przyrodą, i całkiem niekoniecznie kołysać niemowląt. A żeby uśpić bobasa warto nabawiać się sił. Dalej rozbierzemy, jak wykształcić dziecię zasypiać bez dorosłych.
W jaki sposób usunąć krostki na głowie niemowlaka?
Krostki na głowie niemowlaka wyglądają nieestetycznie i nie dostarczają żadnego dyskomfortu dla ich władców. Jednak jeśli zadaliście się celem pozbawić od tej napaści, trzeba zaopatrzyć się rekomendacjami jak to zrobić, żeby nie zaszkodzić bobasowi.
Nocne karmienie dziecka - karmienie piersią, sztuczne odżywianie
Nocne karmienie dziecka - karmienie piersią, sztuczne odżywianie

Organizm nowo narodzonego jest ułożony w taki sposób, że jemu jest potrzebne żywienie nawet w czasie nocny. Aby zrobić ten proces jak bardziej komfortowym dla mamy i dziecka, skorzystajcie z naszych rad, które pomogą w nocnym karmieniu dziecka.

Wybieramy poprawnie naczynia dla dzieci
Wybieramy poprawnie naczynia dla dzieci

Wybierając naczynie dla dzieci tracimy się w morzu jaskrawych i barwnych misek i kubków. Lecz główne nie zapominać o bezpieczeństwie i ekologiczności. O tym jakie naczynie lepiej wybrać – nasz artykuł.

Żółte krostki na głowie niemowlaka
Żółte krostki na głowie niemowlaka

Żółte krostki na głowie niemowlaka nie wywołują obaw u większości rodziców, ponieważ to znany problem większości bobasów. Ale jednak dowiemy się dokładnie, czy należy wyczesywać krostki i od czego one w ogóle powstają.

Jak nauczyć dziecko pić z filiżanki – proste sposoby dla mamusi
 Jak nauczyć dziecko pić z filiżanki – proste sposoby dla mamusi

Dzieci lubią wzorować się na dorosłych. Tak niewidocznie daje się poznał świat naokoło, wychowuje się człowiek. Przepiękną "dorosłą" umiejętnością jest samodzielnie pić z filiżanki. Bobasy mogą to opanować już od 7-8 miesięcy.

Kalendarz rozwoju niemowlaka – co powinno umieć 4-miesięczne dziecko?
Kalendarz rozwoju niemowlaka – co powinno umieć 4-miesięczne dziecko?

Aktywność dzieciaków do roku bardzo różni się. W szczególności dzieci rosną i rozwijają się rozmaicie, aczkolwiek istnieją pewne wiekowe normy. Dalej omówimy co jest charakterystyczne dla dzieci w wieku czterech miesięcy.

Sześciomiesięczne dziecko nie obraca się z pleców na brzuch – czy warto bić na alarm?
Sześciomiesięczne dziecko nie obraca się z pleców na brzuch – czy warto bić na alarm?

Indywidualne tempo rozwoju waszego dziecka może trochę różnić się w porównaniu do ogólnie przyjętego. Często przyczyna kryje się tylko w niecierpliwości rodziców. Jednak czasami problem rzeczywiście jest i ona jest całkiem realna.

 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty