Dziecięca deskorolka

dziecięca deskorolka

Jazda na deskorolce przyciąga uwagę wielu dzieci już od najmłodszych lat. Ten rodzaj sportu pozwala chłopakom z zainteresowaniem przeprowadzać swój czas i sprawiać wrażenie na otoczeniu, toż ona cieszy się szczególną popularnością u nastolatków. Między tym, kiedy malutkie dziecko prosi u swoich rodziców kupić mu dziecięcą deskorolkę, większość mam i ojców nie odważy się kupić swojemu dziecku taką poważną zabawkę.

W tym artykule opowiemy, od jakiego wieku można załączać dziecko do skateboardingu i na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze dziecięcej deskorolki.

W jakim wieku dziecko może jeździć na deskorolce?

Większość ekspertów, którzy fachowo zajmują się jazdą na deskorolce i załączają do tego rodzaju sportu malutkie dzieci uważają, że optymalny wiek dla znajomości dziecka ze skateboardingiem – 7–8 lat. U przedszkolaków jest źle rozwinięta koordynacja ruchów, toż im może być bardzo trudno sprawić się z deskorolką, co oznacza, że może to być dla nich niebezpieczne.

Jeśli kupić to urządzenie dla ucznia 1 czy 2 klasy, który poważnie zafascynuje się jazdą, już do 12–13 lat z niego może wyjść fachowiec.

Jak wybrać dziecięcą deskorolkę?

Najważniejszym kryterium, które należy uwzględniać przy wyborze dziecięcej deskorolki to wzrost początkującego sportowca. Tak, wszystkie istniejące tablice dzielą się na kilka kategorii zależnie od tego parametru, a mianowicie:

  • micro – dla maluchów, wzrost których nie przekracza 1 metra;
  • mini – dla dzieci, wzrost których jest w zakresie od 100 do 140 cm;
  • mid-size – dla chłopaków 9–12 lat ze wzrostem od 140 do 150 cm;
  • decks – dla dorosłych i nastolatków starszych 13 lat, rozmiar nogi których jest niemniej 38, a wzrost przekracza 1,5 metra.

Dziecięca deskorolka dla początkujących chłopaków lub dziewczynek powinna być obowiązkowo zrobiona z kanadyjskiego klonu. Tylko ten rodzaj drzewa, prasowany i ułożony w kilka warstw, może zabezpieczyć dziecku dostateczny poziom bezpieczeństwa, toż nie warto oszczędzać na jakościowej desce. Dziecięcą deskorolkę dla dziewczynek i chłopaków, zrobioną z plastyku, można wykorzystać tylko jeżeli dziecko już umie dobrze jeździć i zdolne szybko reagować na uszkodzenie deski, czy niespodziewaną przemianę jej trajektorii. Poza tym, u jakościowej deskorolki obowiązkowo powinna być równa deska. Jeśli zauważyliście chociażby najmniejsze nierówności, czy szorstkość, zrezygnujcie z zakupu.

Oczywiście przy wyborze tego urządzenia warto zwrócić uwagę i na inne elementy narzędzi dziecięcej deskorolki, w szczególności:

  1. Trucki, czy zawieszenie, które są przykręcone bezpośrednio pod deską, powinny być maksymalnie szerokie i ciężkie. To zabezpieczy konieczną oporę i obroni dziecko od możliwych urazów. Również trucki na dziecięcej deskorolce nie powinny być zbyt wysokie – to doda przejażdżce szybkości, co zrobi ją o wiele niebezpieczniejszą.
  2. Kółka na deskorolce dla początkującego dziecka powinny być dość miękkie i mieć niewielki rozmiar. To pomoże maluchowi lżej kontrolować ruchy deski.
  3. Wklęsłe, czy boczne zagięcia powinny być niewielkie. Jeśli dziecko tylko zaczyna jeździć, lepiej oddać przewagę płaskiej desce, ponieważ wklęsłe, przeznaczone dla wykonania trików, jemu nie będą potrzebne przez dłuższy czas.
Najlepsi producenci

Rodzice początkujących skaterów najczęściej oddają swoją przewagę takim amerykańskim markom jak Alien Workshop, Blind, Santa Cruz, czy Black Label. Oczywiście wyroby chińskich producentów kosztują znacznie taniej, ale one z reguły są dość zawodne i niebezpieczne dla dzieci.

dziecięca deskorolka dla początkujących 1 dziecięca deskorolka dla początkujących 2 dziecięca deskorolka dla początkujących 3
dziecięca deskorolka dla początkujących 4 dziecięca deskorolka dla początkujących 5 dziecięca deskorolka dla początkujących 6
dziecięca deskorolka dla początkujących 7 dziecięca deskorolka dla początkujących 8 dziecięca deskorolka dla początkujących 9
 
Powiązane artykuły:
Ruchliwe gry dla nastolatków
Większość nastolatków dziś przeprowadza wolny czas w komputerze, toż ojcom ważne ograniczać to, pobudzając dziecko do żywego obcowania z jednolatkami. Przy czym należy proponować ciekawe ruchliwe gry.
Co kupić nastolatkowi na urodziny?
Nastolatki bywają niezwykle wymagające i wybredne, toż tak trudno zgadnąć, czego oni oczekują od urodzin i co sobie życzą otrzymać w jakości prezentu. Oto niektóre idee, które na pewno potrafią was poratować.
Urodziny nastolatka
Przeprowadzenie urodzin dziecka - sprawa trudna, lecz im bardziej skomplikowane zadanie, czym bardziej dorosłe są wasze dzieci. Nastolatkowie są zwłaszcza wymagające do organizacji.
Jak się nauczyć parkour?
Jednym z modnych zachwytów nastolatków stał się parkur, czyli wolne przemieszczenie po miejscowości, z reguły w granicach miasta. Zdaje się, że dla tych młodych ludzi nie istnieje prawo fizyki, kiedy oni z lekkością przeskakują przeszkody.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty