Dziecięce zdrowie
10 objawów u dziecka, których nie można ignorować
10 objawów u dziecka, których nie można ignorować Każdy rodzic doskonale wie, że podczas choroby u dziecka pojawia się wiele niepokojących objawów. Po tym, jak zauważymy pierwsze objawy choroby, natychmiast podajemy dziecku leki przeciwgorączkowe i czekamy, aż objawy ustąpią.
8 dyscyplin sportowych, które zapewnią dziecku harmonijny rozwój
8 dyscyplin sportowych, które zapewnią dziecku harmonijny rozwójWe współczesnym świecie rodzice dbają o harmonijny rozwój dziecka. Aby zapewnić skuteczny rozwój, dodatkowe zajęcia powinny być ambiwalentne podstawowym zajęciom.
Grzybica u dzieci – czyli jak rozpoznać grzybicę skóry?
Grzybica ma mnóstwo rodzajów i form przejawu, toż ważne pokazać dziecko fachowcowi dla przedstawienia wiernej diagnozy. Dalej rozpatrzymy te rodzaje, które najczęściej spotykają się u dzieci.
Norma poziomu cukru we krwi u dzieci – czyli dlaczego należy przeprowadzać okresowe badania?
Wiele chorób, które mogą przejawiać się w dorosłym wieku, wszystko częściej "młodnieją", spotykając się u dzieci. Cukrzyca również może stosować się do takich. Toż każdej mamie należy mieć wiedzę o tym, jaka jest norma poziomu cukru we krwi u dzieci.
Przyczyny podwyższonych leukocytów w krwi u dziecka
Leukocyty są integralną częścią układu odpornościowego, one pierwszymi reagują na trafienie chorobotwórczych bakterii, czy wirusów do organizmu i wstępują do walki z nimi. Lecz podwyższona ich koncentracja może mieć i fizjologiczny charakter.
Hartowanie dzieci latem – konsultacje dla rodziców
Hartowanie dzieci latem – konsultacje dla rodziców

Jeśli w zimie wiele rodziców obawiają się zaczynać hartować swoich dzieci, to latem pogoda popycha do tego, przecież naokoło tyle możliwości do hartowania organizmu.

Czy można kąpać dziecko chore na ospę wietrzną, czyli jak dbać o skórę dziecka w czasie ospy?
Czy można kąpać dziecko chore na ospę wietrzną, czyli jak dbać o skórę dziecka w czasie ospy?

Przy wysypywaniach na ciele chorego na ospę wietrzną, lekarze zawsze jednoznacznie oświadczali, że kąpać dziecko kategorycznie zabrania się, żeby infekcja nie rozprzestrzeniała się na nierażone, czyste działki ciała. Lecz dziś sytuacja trochę zmieniła się...

Wzmożone napięcie mięśniowe u dzieci – przyczyny i rehabilitacja
Wzmożone napięcie mięśniowe u dzieci – przyczyny i rehabilitacja

Wzmożone napięcie mięśniowe u dzieci przy urodzeniu jest fizjologicznym zjawiskiem i stopniowo zaczyna rozprostowywać rączki i nóżki. Jeśli sytuacja nie zmienia się, to warto zwrócić na to szczególną uwagę.

Nadmierna liczba leukocytów w moczu u dziecka – przyczyny leukocyturii
Nadmierna liczba leukocytów  w moczu u dziecka – przyczyny leukocyturii

Leukocyty w moczu w normie powinny być nieobecne, albo obserwuje się ich znikoma ilość. Obecność białych krwinek w nadmiernej ilości mówi o wiarygodnym naruszeniu zdrowia dziecka. Dalej rozbierzemy możliwe przyczyny.

Jakie zęby wypadają dzieciom?
Jakie zęby wypadają dzieciom?

Zdawałoby się, tylko wczoraj były bezsenne noce i pierwsze ząbki waszego okruszyny. A teraz już bobas podrósł i na przemianę mlecznym przychodzą stałe ząbki. Które ząbki wypadają u dzieci? O tym dowiadujecie się z artykułu.

Objawy dysbiozy u dziecka
Objawy dysbiozy u dziecka

Dysbioza jest znana wielu rodzicom nie z pogłosek, przecież ta dosyć rozpowszechniona choroba u dzieci różnego wieku. Choroba zdolna serio rozregulować pracę organizmu i doprowadzić do szeregu drugich naruszeń.

Dlaczego rodzą się dzieci z cerebralnym dziecięcym paraliżem (CPD)?
Dlaczego rodzą się dzieci z cerebralnym dziecięcym paraliżem (CPD)?

Przyczyny dlaczego na świecie pojawiają się dzieci z cerebralnym paraliżem (CPD), przez uczonych dotychczas do końca nie są zbadane i nikt nie odpowie na to pytanie jednoznacznie. Jednak jest szereg czynników, który wpływa na powstanie patologii.

 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty