Dziecięce zdrowie
Każdy rodzic doskonale wie, że podczas choroby u dziecka pojawia się wiele niepokojących objawów. Po tym, jak zauważymy pierwsze objawy choroby, natychmiast podajemy dziecku leki przeciwgorączkowe i czekamy, aż objawy ustąpią.
We współczesnym świecie rodzice dbają o harmonijny rozwój dziecka. Aby zapewnić skuteczny rozwój, dodatkowe zajęcia powinny być ambiwalentne podstawowym zajęciom.
Większość rodziców wie, że nie warto mówić słów, które ranią dzieci. Jednak wkurzony człowiek rzadko potrafi się kontrolować, więc wypowiada obraźliwe i poniżające zwroty. Chociaż zazwyczaj dorośli nie za bardzo przykładają wagę do tego, co mówią, jednak powinni sobie uświadomić, że słowa ranią dziecko na całe życie.
Istnieje błędne przekonanie, że ludzie z zespołem Downa nic nie potrafią, nie poradzą sobie w życiu, nie mogą pracować, uczyć się, odnosić sukcesy. Jednak tak naprawdę nie jest. Bohaterowie niniejszego artykułu grają w filmach, pojawiają się na wybiegach, wykładają na uczelniach.
Wszyscy doskonale wiemy, że zakupy – to dosyć odpowiedzialna sprawa, która wymaga skupienia. Najlepiej zakupy robić samemu, aby nie rozpraszać uwagi na jakieś niepotrzebne rzeczy. Wtedy skupiamy się na szukaniu tego, co naprawdę nas interesuje.
Wiele nowoczesnych placówek medycznych oferuje zupełnie nowe podejście do stomatologii dziecięcej, przemieniając dość bolesne zabiegi w ekscytujące gry.
Pamiętasz, jak kilka lat temu społeczność internetowa była zszokowana wideo, na którym 2-letni chłopak pali papierosa? Po jego obejrzeniu miliony matek chwyciły się za głowy, a babcie za serce i pobiegły po walerianę!
Niestety, to co brzmi jak kompletne szaleństwo, naprawdę wydarzyło się w klinice indyjskiego miasta Thane (w pobliżu Bombaju), gdzie położna też myślała, że zwariuję...
W każdym państwie dzieciaki w przedszkolach znajdują się w różnych warunkach i wychowywane są na podstawie różnych programów. Na przykład w Chinach dzieci uczą się robić pierożki z mięsem, w Niemczech dzieciaki zbierają truskawki, a maleńcy Brazylijczycy chodzą oglądać mecze piłkarskie.
Żywe wspomnienia z dzieciństwa pozostają z nami na całe życie. Pierwszy płatek śniegu na dłoni, pierwsza bańka mydlana, zapach choinki na Boże Narodzenie — bezcenne chwile poznania świata.
Nie można ponownie zostać dzieckiem, jednak można zachować ten niezwykły nastrój z dzieciństwa, gdy świat wydaje się niepoznanym, pragniesz dokonywać odkryć, poznawać wszystko dookoła. Z biegiem czasu entuzjazm znika, powstają pytania "a jeśli", "potem".
Niezależnie od kultury, państwa, w którym mieszkają i panujących warunków ekonomicznych: dzieci zawsze znajdą czas na dobrą zabawę.
Tippi Degré urodziła się w Afryce w rodzinie francuskich fotografów dzikiej przyrody i spędziła swoje dzieciństwo tak, że nie da się nie pozazdrościć.
Ci z nas, którzy mieli szczęście otrzymać od rodziców brata lub siostrę, lub oboje razem wiedzą, że jest to cenne uczucie, gdy jest komu powierzyć sekret, dać klapsa lub podarować drogą sercu rzecz. To więcej niż miłość. To współpraca opierająca się na miłości.
Fotograf Elena Shumilova, mama dwóch przyjaznych, zwinnych chłopców, prowadzi projekt zdjęciowy o życiu na wsi. Jego głównymi bohaterami są dzieci Eleny i ich domowe zwierzęta.
Zwierzęta wiedzą co to jest prawdziwa miłość i oddanie. Mogą nauczyć nas odpowiedzialności, zaufania, współczucia i sprawiają, że życie każdej rodziny staje się bardziej radosne.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty