Dziecko ma objawy choroby lokomocyjnej w samochodzie - przyczyny

Choroba lokomocyjna – jeden z najbardziej rozpowszechnionych problemów wśród dzieci. Niestety przewidzieć lub wyleczyć objawy choroby lokomocyjnej jest niemożliwie, z tego więc powodu owy problem pozostaje nadal aktualny.
Objawy choroby lokomocyjnej u dzieciObjawy choroby lokomocyjnej u dzieci w samochodzie:
- dziecku staje się gorąco, ciężko oddycha;
- twarz staje się blada;
- nadmiar śliny;
- podstawowe objawy choroby lokomocyjnej – nudności, wymioty, zawroty głowy, senność, ogólne zmęczenie;
- objawy choroby lokomocyjnej u noworodków występują w postaci tego, że one od razu zasypiają; jeśli natomiast objawy choroby lokomocyjnej występują u dziecka w wieku jednego roku to znaczy, że jego układ przedsionkowy reaguje podobnie jak u dorosłych, ale ponieważ jeszcze się nie ukształtował, reakcja występuje w postaci nudności i wymiotów;
Dlaczego dziecko ma objawy choroby lokomocyjnej w samochodzie?
Gdy samochód porusza się, człowiek ma różnorakie odczucia: z jednej strony on się porusza, z innej natomiast siedzi w jednym miejscu. Na to odpowiednio reaguje jeszcze nie do końca ukształtowany układ przedsionkowy (narząd równowagi) dziecka. Objawy choroby lokomocyjnej mogą się nasilać pod wpływem upału, zapachów w samochodzie, braku świeżego powietrza.
Objawy choroby lokomocyjnej w transporcie mają nie wszystkie dzieci. To jak podobnie i inne szczególności organizmu, zależy od indywidualnych właściwości układu przedsionkowego, ktoś ma silniejszy, ktoś słabszy. Analogicznie na objawy choroby lokomocyjnej wpływa odporność dziecka, jego układ nerwowy.
Środki na łagodzenie choroby lokomocyjnejCo robić, gdy twoje dziecko ma objawy choroby lokomocyjnej w samochodzie? Masz do dyspozycji trzy warianty rozwiązania tego problemu, które aby otrzymać lepszy efekt można połączyć.
Tabletka na chorobę lokomocyjną w samochodzie – to zazwyczaj preparaty homeopatyczne. Uwzględnij, że mają przeciwwskazania co do wieku.
Różne środki ludowe:
- Zamiast tabletek można spożywać cukierki miętowe.
- Niech dziecko patrzy tylko przed siebie; nigdy nie trzeba sadzać dziecko, które ma objawy choroby lokomocyjnej, tyłem do drogi i aby ono spoglądało w tylne okno; również należy zabezpieczyć źródło dotarcia świeżego powietrza do wnętrza samochodu.
- Odwracaj uwagę malucha, opowiadając różne bajki; jednak unikaj książek, krzyżówek, zabawek – patrzeć trzeba tylko przed siebie.
- Nie można podróżować z „pustym żołądkiem”; 1.5-2 h przed wyjazdem trzeba dziecko nakarmić; zauważono, że w stanie głodu objawy choroby lokomocyjnej mogą się nasilać.

Profilaktyka choroby lokomocyjnej polega na trenowaniu układu przedsionkowego. Im częściej dziecko będzie jeździć w samochodzie, tym szybciej pozbędzie się objawów choroby lokomocyjnej.
Istnieją specjalne bransoletki dla dzieci , które zakłada się na rękę dziecka i one w szczególny sposób oddziaływają na punkty, które są związane z centrum powstawania nieprzyjemnych odczuć.