Dziecko i dbanie o nim
Nasi dziadkowie, którzy w dzieciństwie nie mieli za dużo zabawek, czasami patrząc na dziwne gry i zabawki, którymi się bawią ich wnukowie, są przerażeni i zszokowani. Są jednak zabawki, które wywołują szok nawet u młodych rodziców.
Twoje dziecko chętnie maluje kredkami, farbami, ale martwi cię to, że wybiera ciągle kolory czarne, granatowe, ciemnozielone? Kiedy musisz się zacząć zamartwiać z powodu rysunków dziecka i zabrać go do psychologa? O tym słów kilka w niniejszym artykule.
Każde dziecko codziennie poznaje coś nowego poprzez zadawanie tysiąca pytań. Dlaczego pada śnieg? Dlaczego nie wolno jeść słodyczy na śniadanie?
Współcześni psycholodzy przekonują, że każde dziecko potrzebuje tego, by go chwalili, zwłaszcza rodzice. Jednocześnie podkreślają, że nie warto jednak przesadzać z tym chwaleniem. Jak więc znaleźć złoty środek?
Każdy rodzic na pewno wie, że nakarmienie małego niejadka to nie lada wyzwanie i sztuka. Czasami dziecko nie chce jeść, kiedy jest chore i to jest normalne. Istnieje jeszcze jednak kilka powodów, dlaczego mały niejadek nie chce spożywać tego, co przygotowałaś i o tym mowa w niniejszym artykule.
Rodzice zakazują swoim dzieciom wiele różnych rzeczy: "Tam nie chodź"," Tego nie dotykaj", "Zostaw to w spokoju" etc. Dzieci jednak codziennie łamią te zakazy, bo nie mogą przeciwstawiać się swoim chęciom, ryzykują i często wygrywają.
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że córkę można wychować na porządnego człowieka bez uczestnictwa ojca w jej życiu i wychowaniu. Dziewczynki w przeciwieństwie do chłopców są grzeczne, odpowiedzialne i sumienne. Nic bardziej mylnego. Dziewczynki, zwłaszcza w wieku dojrzewania, potrzebują uwagi ojca.
Każdy rodzic, który ma w domu małe dziecko, wie, że jeśli w domu jest cicho, oznacza to, że już coś napsociło. Zwłaszcza jeśli się bawi samo w pokoju, łazience czy kuchni.
Zdjęcia japońskich dzieci są niezbitym dowodem na to, że śpiące pociechy są nadzwyczaj urocze. Mogą zasnąć w dowolnym miejscu.
Jak wynika z raportu UNICEF, holenderskie dzieci należą do najszczęśliwszych na świecie. Holandia znalazła się na liście 30 najwyżej rozwiniętych krajów świata. W przypadku tego kraju nie chodzi tylko o dobrobyt materialny, Holendrzy mają szczególne podejście do swoich dzieci i kwestii dzieciństwa. Rodzice w Holandii uczą swoje dzieci kochać życie, czerpać zadowolenie z tego, co robią i jak najczęściej się uśmiechać.
Cukrzyca – groźna choroba metaboliczna, która dopada zarówno dorosłych, jak i dzieci.
Większość młodych rodziców jest świecie przekonana, że dziecko przestanie rozrabiać, jak tylko nieco dorośnie. Porozrzucane zabawki, ciągnięcia kota za ogon, rzucanie na ziemię talerza z jedzeniem – małe niewinne psikusy, które jedynie wywołują uśmiech na twarzy rodziców. Czy rzeczywiście takie niewinne?
Na pewno każdy rodzic przyzna nam rację, kiedy powiemy, że wykonanie różnych robótek ręcznych oraz zabawy plastyczne doskonale ćwiczą kreatywność i zdolności manualne dziecka.
Osoba, posiadająca dobre wykształcenie na pewno osiągnie sukces w życiu. A podstawą do zdobycia wykształcenia jest umiejętność poprawnego pisania. W niniejszym zestawieniu rzeczy, które ułatwią dziecku naukę pisania. Są to sposoby, które sprawią, że twoja pociecha szybko i bez większych problemów nauczy się poprawnie pisać.
Każdy z nas doskonale wie, że dobre słowo może zdziałać cuda. Wspiera, ratuje i daje nadzieję. Obraźliwe słowa natomiast ranią i zniechęcają do działania.
Jedzenie, które dziecko je, istotnie wpływa na jego zdrowie i rozwój. Jeśli dbasz o dobro swojej pociechy, musisz wyłączyć z jego diety produkty, które się znalazły na niniejszej liście.
Dorośli wymagają od dzieci nienagannego zachowania i są święcie przekonani, że dziecko potrafi samodzielnie wyczuć i zrozumieć, jak się należy zachowywać. Każdy dorosły powinien pamiętać o tym, że też kiedyś był dzieckiem, natomiast dzieci jeszcze nie wiedzą, jak to być dorosłym. Każde wypowiedziane przez nas nieprzemyślane zdanie może zranić nasze dziecko i spowodować powstanie licznych kompleksów.
Aby nasze pociechy czuły się bezpiecznie, musisz je nauczyć kilku prostych zasad, o których warto zawsze i wszędzie pamiętać. Od twojej ostrożności i roztropności zależy bezpieczeństwo twojego dziecka.
Dziecięcy niepokój ma wiele różnych objawów i nawet najbardziej troskliwi rodzice nie zawsze potrafią rozpoznać tego typu zaburzenie. Na dodatek, większość z nas do końca nie wie, czym jest niepokój i lęk dziecięcy i jakie są jego przyczyny.
Wychowanie dziecka to nie lada wyzwanie. Większość rodziców staje przed trudnym wyborem: jakimi wskazówkami i poradami się kierować, by wychować dziecko na dobrego człowieka.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty