Dziecko i dbanie o nim
Jak mówi znane polskie przysłowie: "Co kraj, to obyczaj". Każdy kraj ma własne, oryginalne podejście do wychowania i edukacji dzieci, ukształtowane pod wpływem kultury i tradycji.
Ostatnio możemy znaleźć wiele różnych porad, dotyczących wychowania dzieci, między którymi często występują sprzeczności. Lekarze i psycholodzy poświęcają wiele badań temu tematowi, analizują otrzymane dane, na podstawie których wskazują odpowiednie zalecenia.
Każdy rodzic chce, aby jego pociecha wyrosła na porządnego, uczciwego człowieka. Co prawda pod wpływem różnych kłopotów natury psychicznej czy trudnych sytuacji życiowych, często popełniamy błędy w wychowaniu chłopców, które rzutują na ich życie dorosłe, na zawsze odbierając im szansę na zdobycie sukcesu.
Kiedy dziecko czegoś nie może dostać, zaczyna manipulować swoimi rodzicami, by zmusić ich do spełnienia swojej zachcianek. Jest to skuteczny sposób wywierania wpływu na rodziców, wykorzystywany przez dzieci w określonym wieku, by pozwolili dziecku na coś wbrew swoim przekonaniom. Niektórym rodzicom ciężko jest się temu oprzeć.
Są sytuacje, kiedy nie możemy dotrzeć do swojej pociechy. Nie reaguje ani na prośby, ani na pogróżki. Jak więc przemówić do dziecka?
Konflikty i kłótnie z dzieckiem są nieuniknione. Rzadko, który rodzic potrafi dogadać się ze swoją pociechą i szybko rozwiązać konflikt. Dlaczego? Bo nie wiedzą, jak się mają zachować, więc robią, jak potrafią.
Bliźniaki to podwójna radość. Zawsze są razem i wciąż są dla siebie wsparciem. Zawsze będą dla siebie najbliższymi osobami. Bliźniaki to podwójna radość, ale i podwójne obowiązki.
Każde małżeństwo marzy o dzieciach. Jak tylko kobieta się dowie, że jest w ciąży, przyszli rodzice zaczynają się przygotowywać na narodziny dziecka. Czytają różne książki i artykuły o wychowaniu dzieci, chodzą do szkoły rodzenia albo w odwiedziny do przyjaciół, którzy już mają dzieci.
Dzieci odbierają otaczający ich świat inaczej niż dorośli. Rozwiązują problemy tu i teraz za pomocą tego, co mają pod ręką. Naiwność oraz pomysłowość dzieci często sprawiają, że jesteśmy świadkami bardzo śmiesznych i zabawnych sytuacji.
Nasi dziadkowie, którzy w dzieciństwie nie mieli za dużo zabawek, czasami patrząc na dziwne gry i zabawki, którymi się bawią ich wnukowie, są przerażeni i zszokowani. Są jednak zabawki, które wywołują szok nawet u młodych rodziców.
Twoje dziecko chętnie maluje kredkami, farbami, ale martwi cię to, że wybiera ciągle kolory czarne, granatowe, ciemnozielone? Kiedy musisz się zacząć zamartwiać z powodu rysunków dziecka i zabrać go do psychologa? O tym słów kilka w niniejszym artykule.
Każde dziecko codziennie poznaje coś nowego poprzez zadawanie tysiąca pytań. Dlaczego pada śnieg? Dlaczego nie wolno jeść słodyczy na śniadanie?
Współcześni psycholodzy przekonują, że każde dziecko potrzebuje tego, by go chwalili, zwłaszcza rodzice. Jednocześnie podkreślają, że nie warto jednak przesadzać z tym chwaleniem. Jak więc znaleźć złoty środek?
Każdy rodzic na pewno wie, że nakarmienie małego niejadka to nie lada wyzwanie i sztuka. Czasami dziecko nie chce jeść, kiedy jest chore i to jest normalne. Istnieje jeszcze jednak kilka powodów, dlaczego mały niejadek nie chce spożywać tego, co przygotowałaś i o tym mowa w niniejszym artykule.
Rodzice zakazują swoim dzieciom wiele różnych rzeczy: "Tam nie chodź"," Tego nie dotykaj", "Zostaw to w spokoju" etc. Dzieci jednak codziennie łamią te zakazy, bo nie mogą przeciwstawiać się swoim chęciom, ryzykują i często wygrywają.
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że córkę można wychować na porządnego człowieka bez uczestnictwa ojca w jej życiu i wychowaniu. Dziewczynki w przeciwieństwie do chłopców są grzeczne, odpowiedzialne i sumienne. Nic bardziej mylnego. Dziewczynki, zwłaszcza w wieku dojrzewania, potrzebują uwagi ojca.
Każdy rodzic, który ma w domu małe dziecko, wie, że jeśli w domu jest cicho, oznacza to, że już coś napsociło. Zwłaszcza jeśli się bawi samo w pokoju, łazience czy kuchni.
Zdjęcia japońskich dzieci są niezbitym dowodem na to, że śpiące pociechy są nadzwyczaj urocze. Mogą zasnąć w dowolnym miejscu.
Jak wynika z raportu UNICEF, holenderskie dzieci należą do najszczęśliwszych na świecie. Holandia znalazła się na liście 30 najwyżej rozwiniętych krajów świata. W przypadku tego kraju nie chodzi tylko o dobrobyt materialny, Holendrzy mają szczególne podejście do swoich dzieci i kwestii dzieciństwa. Rodzice w Holandii uczą swoje dzieci kochać życie, czerpać zadowolenie z tego, co robią i jak najczęściej się uśmiechać.
Cukrzyca – groźna choroba metaboliczna, która dopada zarówno dorosłych, jak i dzieci.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty