Dziecko i dbanie o nim
Kiedy jesteś rodzicem, myślisz zupełniej inaczej niż osoby, które nie mają dzieci. W niektórych sytuacjach nie da się poradzić sobie bez bystrości i zaradności.
Każdy z nas niecierpliwie czeka na przyjście dziecka na świat. Jednak później zdajemy sobie sprawę, że dziecko to duża odpowiedzialność. Zaczynamy rozumieć, że na nas czeka wiele różnych "miłych " niespodzianek.
Wszyscy rodzice bez wyjątku uważają, że doba, która ma 24 h to zdecydowanie za mało. Musi trwać przynajmniej o sześć godzin dłużej. Okazuje się, że istnieją proste i skuteczne sposoby na oderwanie się od codziennych obowiązków i znalezienie czasu dla siebie.
Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie. Chodzi nie tylko o wychowanie pociech, ale również o miłe niespodzianki, które robią swoim mamusiom i tatusiom. Dziecięce psikusy na wszystkich oprócz rodziców, sprawiają niesamowite wrażenie i wywołują uśmiech na twarzy.
Dziecko na zawsze zmienia życie nie tylko kobiety, ale również mężczyzny. Po tym jak młody tata po raz pierwszy zobaczy swoją pociechę, jego życia odwraca się do góry nogami.
Dziś panuje moda na pulchne usta, dlatego kobiety chętnie je powiększają. Całkiem niedawno serca wszystkich internautów zdobyła mała posiadaczka najpulchniejszych ust.
Każda matka zawsze musi mieć się na baczności. Uważać na to, aby dziecko przypadkiem się nie uderzyło, nie upadło, oprócz tego powinna przyrządzić jedzenie, zrobić pranie, posprzątać i przy tym nie zwariować.
Często słyszymy, że człowiek powinien uczyć się na własnych błędach. Jednak każdy rodzic ma wspaniałą możliwość uchronić swoją córkę przed popełnieniem błędów, których później będzie bardzo żałować.
Zdjęcia uroczych i zabawnych dzidziusiów potrafią poprawić humor nawet w najbardziej pechowy dzień. Możesz naładować się pozytywną energią już w tej chwili!
Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie, któremu nie każdy z nas może sprostać. Czasami zdarza, że ciąża jest nieplanowana albo po prostu nie jesteśmy gotowi na dziecko.
To tylko na pierwszy rzut oka wydaje się, że mama i tato razem wychowują dzieci – jednak tak naprawdę każdy robi to na własny sposób. Czasami różnice są bardzo rażące, więc powstaje pytanie: czy na pewno wychowują się w jednej rodzinie?
Stres jest naturalnym mechanizmem obronnym naszej psychiki. Jak "odpocząć", jeśli w pobliżu jest dziecko lub pomóc mu poradzić sobie z emocjami? Wykonujcie proste ćwiczenia razem!
Dzieci to wielkie szczęście. Jednak zdarza się, że dają dorosłym nie tylko powód do dumy, pozytywnych emocji i radości, lecz także wypróbowują wytrzymałość nerwów. Dzięki ich psotom portfele rodziców szczupleją, i nie ma na to rady.
Różne sytuacje towarzyszą wychowaniu małych dzieci. Zdarzają się przypadki, gdy dzieci krztuszą się jedzeniem lub różnego rodzaju przedmiotami. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak postępować w takiej sytuacji, aby zachować zimną krew i udzielić pomocy dziecku.
Nasz charakter i relacje ze światem kształtują się w dzieciństwie, dlatego każdy rodzic powinien uwzględnić podstawowe czynniki, które wpływają na rozwój dziecka.
Niestety, ale nie każdemu dziecku udaje się zbudować dobre relacje z rówieśnikami i zdobyć ich akceptację. Niektóre dzieci doświadczają przemocy (bullying) i prześladowania w szkole.
Dziś taniec to nie tylko styl życia, ale również najmodniejsza forma treningu, zwłaszcza wśród nastolatków. Czy warto zapisać dziecko na naukę tańca? W niniejszym artykule słów kilka o korzyściach płynących z tańca.
Czy dawać dziecku kieszonkowe, każdy decyduje według swoich możliwości i przekonań. To może stać się okazją przekazywania dziecku wiedzy finansowej i przygotowania go do dorosłego życia.
Publikowanie zdjęć dzieci na portale społecznościowym to miły i modny trend. Ale czy warto narażać na niebezpieczeństwo dziecko dla chwilowego kaprysu? Wyjaśnijmy na czym polega potencjalne ryzyko.
Ponoć wszystko w życiu pochodzi z dzieciństwa, a główną osobą w tym okresie jest mama. Przedstawiamy popularne klasyfikację typów psychologicznych matek. Rozpoznajemy w nich siebie lub nasze matki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty