Dziewczynka z amputowaną nogą została baletnicą!

Masz dwie ręce, dwie nogi i 24 h, jednak każdego rana szukasz jakiejś wymówki, aby nie realizować własnego marzenia? Być może właśnie przykład tej dziewczynki pomoże ci zacząć coś zmieniać w swoim życiu.

To Gabi Shull. Miała 9 lat kiedy amputowano jej część prawej nogi z powodu raka kości, który dotknął przede wszystkim jej kolano. Jednak to nie przeszkodziło jej realizować marzenie całego życia – zostać baletnicą!

dziewczynka

U Gabi po tym, gdy upadła na lodowisku, zdiagnozowano straszną chorobę.

Czy warto wspominać o podejmowanych próbach walki z nowotworem, przeżyciach po tym, gdy lekarze zrozumieli, że nogę koniecznie trzeba amputować i pożegnać wszystkie plany zostać baletnicą?

baletnica

Jednak dziewczynka nie załamała się i nie zrezygnowała!

Dzięki nowej chirurgicznej technologii – rotacyjnej, Gabi nie tylko zaczęła chodzić, ale również założyła pointe.

taniec

Specjaliści podjęli decyzję o przymocowaniu zdrowej części nogi dziewczynki do jej uda, ale zupełnie na odwrót. W ten sposób w specjalnej protezie kostka stopy Gabi pełni funkcję jej prawego kolana. Dzięki takiemu rozwiązaniu Gabi ma możliwość tańczyć!

Dziewczynka jak tylko poczuła się na siłach, zaczęła natychmiast trenować i tańczyć!

baletnica noga

Dziś 15-letnia baletnica zakłada pointe i zaskakuje wszystkich niesamowitymi popisami na parkiecie tańcząc balet, hip hop, jazz, a również uczestniczy w różnych międzynarodowych konkursach klasycznych i współczesnych tańców i radzi sobie tak samo, jak jej zdrowi rówieśnicy.

Koniecznie musisz obejrzeć to wideo, które sprawi na tobie niezapomniane wrażenie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty