Edukacja w łonie matki - rozwój pociętego dziecka

edukacja w łonie matki

Wiele przyszłych mam, we wszystkich kolorach skóry, wyobrażają sobie jak będą zajmowały się rozwojem dziecka zaraz po urodzeniu. Ale nie wszyscy wiedzą, że zaczynać edukację malucha można już w łonie matki, kiedy on jeszcze pływa w płynie owodniowym. Zrobić to całkiem nie trudno, jeśli znasz podstawowe zasady.

W czym polega edukacja dziecka w łonie matki?

Jeszcze w brzuchu matki, mały człowiek jest już w stanie poczuć dotyk brzucha matki, całą gamę jej przeżyć i zanurzać się do świata dźwięków, które otaczają kobietę w ciąży. Właśnie wtedy, rozwijają się podstawy charakteru i temperamentu twojego dziecka. Dlatego, jak mówi się w książce Andre Bertin "Edukacja w łonie matki", właśnie od ciebie zależy, jaki będzie nowy członek twojej rodziny.

Rozpatrzymy, co możesz zrobić dla swojego syna czy córki jeszcze podczas ciąży:

  1. Postaraj się otaczać siebie tylko pozytywnymi emocjami. Przyszłe mamy skłonne do wahań nastroju i nierzadko cierpią na toksemię, ale długie spacery na świeżym powietrzu, częsty odpoczynek, słuchanie spokojnej klasycznej muzyki, studiowanie obrazów słynnych malarzy i pięknych widoków natury, pomogą rozwinąć u twojego dziecka dobry artystyczny gust, jeszcze przed urodzeniem.
  2. edukacja dziecka w łonie matki
  3. Świetny wpływ na edukację dziecka w łonie matki, czynią ciepłe i pełne zaufania stosunki między przyszłymi rodzicami, kiedy mąż troszczy się o ciężarną żonę i cierpliwie spełnia wszystkie jej dziwactwa. Rozmawiaj z dzieciakiem często i oczywiście głaskaj się po brzuchu - dotykowe odczucia dla płodu są niezbędne.
  4. Twój mieszkaniec brzucha, powinien czuć się pożądanym, toteż myśl o nim zawsze z miłością, życzliwością i jasnymi uczuciami - wtedy edukacja dziecka w łonie matki da świetne rezultaty. Dziecko urodzi się spokojne, zrównoważone i będzie zawsze czuć się kochane.
 
Powiązane artykuły:
Pływanie dla ciężarnych - korzyści pływania
Pływanie dobrze wpływa na organizm dowolnego człowieka. Lecz nawet takie pożyteczne zajmowanie ma przeciwwskazania, kiedy chodzi o ciężarne kobiety. Przyszłym mamom pływać można nie wszędzie i nie zawsze. Dlaczego? Czytajcie o tym nasz materiał.
Basen w czasie ciąży – korzyści i negatywne następstwa odwiedzania basenu
Basen podczas ciąży bardzo dobroczynnie wpływa na organizm, toż jak ciało podczas pobytu w wodzie rozluźnia się; dołączywszy specjalne ćwiczenia, potraficie przygotować się do porodu. Ale także istnieją i niektóre niebezpieczeństwa. Dokładniej czytajcie dalej.
Ślad białka w moczu w ciąży
Ślady białka w moczu spotykają się często w okresie ciąży, przecież system wydzielania, jak i dowolna inna, wypróbowuje podniosłe obciążenie w okresie ciąży. Zorientujemy się, czy warto kobiecie trwożyć się z tego powodu.
Badania krwi w ciąży
Badania krwi w ciąży ma ważne diagnostyczne znaczenie. Rozpatrzymy dokładniej, które właśnie badania należy przejść przyszłej mamie w ciąży.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty