Efekt szronu na rzęsach – srebrny makijaż oczu, czyli sztuka malowania

efekt szronu na rzęsach

Oczy są najważniejszym punktem twarzy, bo to oczy są "zwierciadłem duszy". W nich patrzymy na spotkaniu i przy rozmowie, to właśnie za ich pomocą można ”mówić bez słów”. I jak ważne jest, aby kobiece oczy naprawdę przyciągały uwagę i zmuszały zatrzymywać spojrzenie.

Makijaż oczu jest sztuką, która pozwala dokonać ogromnych zmian wizerunku i zrobić to potrafi każda kobieta. Prawidłowo nałożony makijaż oczu przede wszystkim pozwala wizualnie stworzyć wyraziste i głębokie spojrzenie, podkreślić kształt i kolor, poprawić pewne wady.

Obecnie kosmetyki pozwalają wybrać wiele opcji do makijażu oczu. Jedną z takich opcji może być srebrny makijaż oczu – idealny wybór na imprezę, dyskoteki lub po prostu wieczorny spacer.

Komu pasuje srebrny makijaż oczu?

Kolor srebrny nigdy nie traci na swojej aktualności. Ten odcień jak odblask srebra jednocześnie kojarzy się z zimnem, szczerością i z godnością, elegancją. Makijaż w tym kolorze nada oczom blasku i ekspresji, a spojrzeniu doda świeżości, wyrazistości i głębi.

W zasadzie srebrny makijaż będzie do twarzy każdej kobiecie, należy tylko prawidłowo go nanieść, a w razie potrzeby użyć i innych odcieni, harmonijnie łącząc je z głównym. Czysty kolor srebrny idealnie nadaje się dla kobiet o bardzo jasnej porcelanowej cerze i niebieskich oczach. Brunetkom i blondynkom z opaloną i ciemną skórą lepiej jest użyć bardziej miękkiego i ciepłego odcienia – srebrno-beżowego, na przykład. Rudym dziewczynom najlepiej łączyć srebrny makijaż z innymi odcieniami (np. koralowy, oliwkowy, zielony).

Jak nakłada się srebrny makijaż oczu?

Srebrny makijaż oczu ma bardzo wiele odmian nakładania – w zależności od koloru, wielkości, kształtu oczu i od pożądanego rezultatu.

Proponujemy jeden z klasycznych wariantów, który przypadnie do gustu większości kobiet:

  1. Przede wszystkim, jak i podczas tworzenia dowolnego innego makijażu oczu, należy zadbać o skórę wokół oczu. Po oczyszczeniu nanieść na skórę powiek krem nawilżający lub specjalną bazę pod makijaż, w razie potrzeby skorzystać z korygujących środków.
  2. Na całą powierzchnię górnej powieki nałóż cień w jasnym srebrnym odcieniu.
  3. Następnie skorzystaj ze srebrnego cienia bardziej intensywnego koloru, nanosząc go na górną powiekę, zaczynając od środka linii rzęs w górę aż do zewnętrznego kącika oka. Dużym pędzlem rozmaż linię przejścia jasnych i nasyconych srebrnych cieni (przy nakładaniu cieni nie powinno być żadnych wyraźnych granic odcieni).
  4. Na obszar pod brwiami, wewnętrzny kącik oka i dolną powiekę nałóż róż. Można skorzystać z białych, kremowych lub różowych cieni, które dodatkowo "otworzą" i odświeżą spojrzenie.
  5. Na zewnętrzną trzecią część dolnej powieki, a także górną powiekę nałóż cień o samym "soczystym" srebrnym odcieniu, starannie rozmazując.
  6. W razie potrzeby można skorzystać z eyelinerów. Kolor – czarny, niebieski, szary lub delikatny srebrny. Najbardziej nadaje się niebieski lub szary eyeliner. Nanosić go można w następujący sposób: zwilż w wodzie płaski skośny pędzelek i wyciśnij nadmiar płynu; zanurz pędzel w srebrny cień i przesuń go wzdłuż linii rzęs nad eyelinerem.
  7. Pokryj rzęsy tuszem czarnym lub szarym. Dla uzyskania bardziej wyrazistego i niezwykłego, wspaniałego efektu można nałożyć na rzęsy specjalny intensywny brokat do oczu.

W zakończeniu należy przypomnieć, że srebrny makijaż oczu dobrze harmonizuje z cielistą i czerwoną szminką, ale absolutnie nie pasuje do brązowej i złotej szminki.

szron na rzęsach 1 szron na rzęsach 2 szron na rzęsach 3
szron na rzęsach 4 szron na rzęsach 5 szron na rzęsach 6
szron na rzęsach 7 szron na rzęsach 8 szron na rzęsach 9
 
Powiązane artykuły:
Złoty makijaż na jesienną imprezę – lekcje urody
Czarowne farby listopada pobudzają odpowiadać takiej piękności we wszystkim. W stylu odzieży, we fryzurze i zazwyczaj w makijażu chcemy odzwierciedlić jesienny humor. Dodajmy złota!
Inspiracje na perfekcyjny makijaż – jaki makijaż pasuje do niebieskich paznokci?
Niebieskie paznokcie wymagają szczególnego podejścia do wyboru kosmetyki. Jak nie pomylić się z makijażem oczu i warg, kiedy na paznokciach niebieski kolor? Opowiemy w naszym dzisiejszym artykule. Waszej uwadze jest zaproponowane kilka wariantów harmonijnego make-up.
Komu pasuje pomarańczowa szminka, czyli jakimi kolorami podkreślić swoja urodę?
Jaskrawy i niezwykły kolor pomady zobowiązuje być w centrum uwagi. Kto jest stworzony dla pomarańczowego koloru w makijażu warg, a komu warto unikać pomady takiego odcienia? O tym opowiemy dziś.
Ładny makijaż dla zielonych oczu
Zielonookim kobietom może być ograniczony minimum dekoracyjny kosmetyków – rzadki kolor samodzielnie jest przepiękną ozdobą. Jednak jego można korzystnie zamaskować za pomocą niektórych przyjęć.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty