Ekran projekcyjny rozwijany elektrycznie – współczesny rynek ekranów z napędem elektrycznym

ekran projekcyjny rozwijany elektrycznie

Dziś nie jest tajemnicą, że jakość projekcji zależy nie tylko od możliwości technicznych projektora, ale i od jakości ekranu. Najlepiej, żeby on był wykonany z odpowiedniego materiału (winylu lub specjalnych tkanin), miał specjalne obramowanie w kolorze czarnym i niewidoczny system napinania tkanin. Ostatni parametr jest szczególnie ważny, ponieważ od niego w dużej mierze zależy, jak ostry i jaskrawy będzie obraz. Wszystkie te właściwości posiadają stacjonarne ekrany ramowe. Ale ostatnimi czasy pojawiło się wiele modeli ekranów projekcyjnych rozwijanych elektrycznie, u których mechanizm zwijania i rozwijania jest realizowany bynajmniej nie kosztem jakości obrazu. Więcej informacji na temat ekranów projekcyjnych rozwijanych elektrycznie można zaczerpnąć z naszego artykułu.

Ekrany projekcyjne rozwijane elektrycznie

Na początek zobaczymy, do czego służy silnik ekranu elektrycznego? Jak już wspomniano wyżej, najlepsza jakość obrazu uzyskuje się zwykle na stacjonarnych ekranach, których płótno jest rozciągnięte na specjalnej ramie i przymocowane do niej tak, aby pozostawało nieruchome. Ale takie ekrany mają jedną znaczącą wadę – zajmują dużo miejsca. W małych pomieszczeniach o wiele bardziej są wygodne zwijane ekrany, których obudowa może być przymocowana do ściany, sufitu lub nawet podłogi. Zwinąć taki ekran można i ręcznie, ale o wiele bardziej wygodnie, jeżeli to zrobić naciskając przycisk na pilocie zdalnego sterowania. A żeby zwijać i rozwijać płótno, potrzebny jest napęd elektryczny.

Jak wybrać ekran projekcyjny rozwijany elektrycznie?

Wszystkie ekrany projekcyjne z napędem elektrycznym można podzielić na następujące kategorie:

  1. Ekrany ścienno-sufitowe rolowane. Mogą być mocowane do sufitu lub ściany. Tkanina nawinięta na wał, który jest napędzany silnikiem elektrycznym. Mogą nieco hałasować podczas pracy.
  2. Ekrany ścienno-sufitowe rolowane z przesuwem bocznym. Oprócz mechanizmu opuszczania i podnoszenia, konstrukcja takiego ekranu posiada system bocznego napinania, który pozwala uzyskać idealnie równo napięte płótno.
  3. Ekrany podłogowe rolowane. Obudowa montuje się na podłodze, a sam ekran cicho wyrasta z niego dzięki funkcjonalnemu mechanizmowi rozwijającemu.
  4. Ekrany sufitowe rolowane zainstalowane w sposób ukryty. Obudowa montuje się w sufit podczas prowadzenia prac remontowych, a płótno zawiesza się dopiero po ich zakończeniu. Dzięki temu dopasowanie obudowy do sufitu umożliwia perfekcyjne ukrycie ekranu, który jest widoczny wyłącznie na czas projekcji.
 
Powiązane artykuły:
Zakrzywiony monitor – zalety i wady wklęsłego ekranu
Lubicie nowości techniki? Wtedy zakrzywiony monitor na pewno nie przeszedł obok waszej uwagi. Pełna wyraźność obrazu – to na pewno silne strony ekranu niezwykłej formy. Jednak jak i dowolna rzecz w tym świecie, zakrzywiony monitor ma "minusy".
Na monitorze pojawiają się pionowe paski, czyli przyczyny problemów z matrycą
Pojawienie na ekranie monitora pionowego paska może wskazywać na uszkodzenia, czy naruszenie związków między sąsiednimi elementami. W pewnych wypadkach usunąć uszkodzenie można samodzielnie, a w niektórych tylko przy pomocy fachowca.
Testowanie monitora na uszkodzone piksele, czyli jak ustrzec się martwych pikseli?
Współcześni ludzie nie mogą przedstawić swojego życia bez telewizora i komputera. Jednak czasami po nabyciu należy zderzać się z problemem obecności uszkodzonych pikseli na ekranie.
Czy można monitora używać jako telewizora – czyli jak przekształcić monitor w telewizor?
Jest niepotrzebny monitor od komputera, lecz nie ma telewizora w kuchni? Sytuacja taka – przekształcijcie monitor na telewizor i rozkoszujcie się ulubionym serialem po prostu podczas przygotowania kolacji.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty