Ekspander na nogi

ekspander na nogi

Ekspander – to bardzo dobry przyrząd, żeby podciągać i wzmacniać różne grupy mięśni. Taki trenażer jest praktycznym i wygodnym urządzeniem, ponieważ jest on bardzo funkcjonalny i ma nieduże rozmiary. Ekspandery sprzyjają poprawie krążenia krwi w organizmie człowieka.

Rodzaje trenażerów

Trenażer - ekspander na nogi stworzony specjalnie dla rozwoju mięśni klatki piersiowej, mięśni nóg i pośladków. Istnieje kilka typów tego trenażera:

 1. Ekspander na nogi i pośladki. Swoimi pożytecznymi właściwościami nadaje się zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.
 2. Gumowy ekspander na nogi ćwiczy nie tylko nogi, ale i ma oszałamiający efekt po treningu na mięśniach klatki piersiowej. Ćwiczenia gumowym z ekspanderem na nogi najbardziej odpowiada kobietom. Ten trenażer wyróżnia się wysoką jakością, niewielkim kosztem i korzystnymi charakterystykami. Dzięki niemu biust i nogi będą pozostawały sprężystymi i jędrnymi.
 3. Guma lateksowa rozwija mięśni pleców, nóg i rąk.
 4. Ekspander ósemka na nogi stosuje się po to, żeby podtrzymywać cały organizm w aktywności.
 5. Ekspander „motyl”. Ćwiczenie z takim ekspanderem na nogi jest bardzo proste i wygodne. Dzięki szczególnemu mechanizmowi, można tym przyrządem pompować prawie wszystkie mięśnie organizmu.

Trening na ekspanderze na nogi

Nogi są prawie najbardziej zauważalną częścią kobiecego ciała i właśnie na nie, mężczyzna zwraca uwagę przy zapoznaniu się z dziewczyną. I dziewczynom i mężczyznom bardziej podoba się napompowana i piękna forma nóg. Możecie znaleźć mnóstwo ćwiczeń fizycznych, żeby uformować piękne mięśnie nóg, lecz najbardziej efektywnymi i skutecznymi wśród nich są warianty wysiłków fizycznych z ekspanderem. Trenażer jest integralną częścią dowolnych siłowych treningów dla kobiet, właśnie dlatego ćwiczenia z takim przyrządem dostarcza dużo pożytku na mięśnie nóg.

Ekspander jest dość poważnym sportowym inwentarzem, którego nie warto pozostawić go bez koniecznej uwagi, ponieważ bezładne i nieprzemyślane treningi i wysiłki fizyczne mogą doprowadzić do niebezpiecznych urazów. Uwzględniajcie jeszcze i to, że treningi obowiązkowo powinny być regularne. Ściśle wyznaczajcie czas wysiłków fizycznych, a także dobierajcie dodatkowe treningi. Oprócz treningów na trenażerach, na mięśnie nóg bardzo skuteczne są skoki na skakance, bieg oraz chód sportowy. Wszystkie ćwiczenia można i nawet należy łączyć razem z masażem.

Dzięki masażowi po ciężkich i długich treningach mięśnie będą szybciej odnawiać się, a skóra od razu będzie nabywać prężności i doskonałego wyglądu zewnętrznego. Dla mięśni nóg bardzo ważne jest dotrzymywanie harmonii – nie należy zbyt gwałtownie napierać na różne ćwiczenia siłowe, ponieważ to może doprowadzić do różnych problemów ze zdrowiem. Na tym trenażerze należy ćwiczyć tylko wtedy, gdy zapoznacie się ze wszystkimi przeciwwskazaniami.

Przeciwwskazania w treningu z ekspanderem na nogi

Co się tyczy przeciwwskazań w treningu z ekspanderem, to warto uwzględniać, że bardzo niebezpieczne jest duże obciążenie na mięśnie nóg. Przed zastosowaniem trenażera, samodzielnie obowiązkowo pójdźcie na konsultację do lekarza, a także wyłączcie wszystkie możliwe komplikacje.

ekspander na nogi ćwiczenia

Ćwiczenia na nogi to dość poważny trening, dlatego jest cały spis pewnych chorób, przy których niewskazane jest przeprowadzać ćwiczenia fizyczne na mięśnie nóg z ekspanderem, wśród których:

 • predyspozycje do pęknięcia naczyń i kapilar;
 • każda faza cukrzycy;
 • problemy z ciśnieniem krwi;
 • różne choroby serca;
 • zdiagnozowane nowotwory;
 • dermatologiczne choroby infekcyjne;
 • otwarte rany na nogach.
 
Powiązane artykuły:
Step platforma do ćwiczeń – trzymamy formę
Step platforma - główny sprzęt sportowy do wykonywania ćwiczeń. Lecz ten trenażer jest ciekawy jeszcze w tym, że można go wykorzystać nie tylko do tradycyjnych ćwiczeń, ale i w innych celach. Poza tym jest nieskomplikowany do zrobienia w domowych warunkach.
Jak wybrać buty do biegania – główne kryteria
Do biegu jest potrzebne szczególne obuwie. Ono musi mieć pewne jakości. Żeby poprawnie wybrać adidasy do biegu należy zwrócić uwagę na ich wygląd zewnętrzny i obowiązkowo je przymierzyć. Męskie i żeńskie adidasy do biegania są różne.
Shaker do sportowego odżywiania - metalowy czy plastikowy?
W tym artykule opowiemy o shakerze do sportowego odżywiania i parametrach, według których należy je wybierać, żeby pozostać zadowolonym nabyciem i wyciągnąć maksimum od jego użycia.
Obciążniki na nogi – korzyść i szkoda
Chcecie zwiększyć efektywność treningów, wtedy wykorzystajcie obciążniki na nogi. W tym artykule opowiada się o obciążnikach, ich korzyściach i szkodzie, a także rekomendacje według ich wyboru.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty