Eukaliptusowy olej – stosowanie

eukaliptusowy olej stosowanie

Olejek eukaliptusowy zawiera około 40 składników, które skutecznie pomagają zwalczać choroby i problemy kosmetyczne. W niniejszym artykule rozpatrzymy, jak poprawnie stosować dany produkt aby osiągnąć maksymalny efekt i otrzymać korzyści.

Olejek eukaliptusowy - stosowanie w czasie przeziębienia i grypy

W okresie zaostrzenia chorób infekcyjnych, olejek z eukaliptusa jest niezastąpionym pomocnikiem w profilaktyce i leczeniu. Sposoby stosowania:

  1. Dezynfekcja pomieszczenia. Można dodać kilka kropelek olejku do naczynia z wrzątkiem, skorzystać z lampy aromatycznej lub po prostu kapnąć jedną kropelką na rozgrzaną powierzchnię (kaloryfer, żarówka). Substancje ciekłe olejku bardzo szybko rozprzestrzenią się w pokoju i zniszczą bakterie.
  2. Inhalacja z olejkiem eukaliptusowym. Podczas tego zabiegu zalecamy używać specjalnego inhalatora, ale również można oddychać oparami eukaliptusa. Należy do jednej szklanki wrzątku dodać 3 kropelki olejku i oddychać przez 10-15 minut.
  3. Wkrapiać do nosa. Olejek eukaliptusowy jest bardzo skuteczny na katar podczas przeziębienia. Wystarczy wkropić do nosa 1-2 kropelki z rana i wieczorem. Antyseptyczne działanie zapobiega rozprzestrzenianiu bakterii i zatrzyma proces zapalny. Para z eukaliptusa uwolni drogi nosowe i człowiek może bardzo łatwo oddychać. Olejek eukaliptusowy podczas zapalenia zatok zmniejsza gorączkę, pomaga usunąć zapalenie ropne i zwalcza wirus.
  4. Rozcieranie. W czasie przeziębienia olejek eukaliptusowy jest używany do nacierania klatki piersiowej i pleców. Posiada właściwości rozgrzewające. W taki sposób usuwane są masy, które znajdują się w oskrzelach.
  5. Kąpiel z olejkiem eukaliptusowym. Do gorącej kąpieli należy dodać 6-8 kropelek olejku i poleżeć w gorącej wodzie przez 5-7 minut, wdychając parę. To pomoże pozbyć się gorączki, zatrzymać proces zapalny, oczyścić drogi oddechowe.

Olejek eukaliptusowy do włosów

Ten środek jest stosowany przeciw łupieżowi i łuszczycy suchej. Należy wcierać olejek w korzenie włosów i po 10 dniach pozbędziesz się problemu. Również można dodawać olejek do środków do pielęgnacji włosów, dzięki czemu będą miały szczególny połysk i gęstość.

Olejek eukaliptusowy do twarzy

Najbardziej wyraźne oddziaływanie olejku eukaliptusowego – usunięcie plam pigmentowych. Codzienne stosowanie tego olejku da możliwość pozbycia się plam pigmentowych, blizn, blizn po trądziku.

Wiadomo, że olejek eukaliptusowy jest skuteczny na trądzik, ponieważ ma właściwości antyseptyczne. Najlepiej używać toniku z tym olejkiem, codziennie rano i wieczorem. Dzięki temu usuwane są elementy zapalne, przyśpieszy się proces odnowienia cery.

Jeszcze jedna właściwość olejku eukaliptusowego – możliwość kojenia ran po ugryzieniu owadów, urazów. Urazy szybko się goją i przyśpiesza eukaliptusowy olej inhalacjasię proces regeneracji skóry. Nawet zakażone rany bardzo szybko się oczyszczają i goją.

Olejek eukaliptusowy w okresie ciąży

Stosować go można w następujący sposób:

  • dezynfekować pomieszczenie;
  • dokonywać aromaterapii;
  • oddychać parą aby usunąć oznaki nudności;
  • leczyć za pomocą tego olejku przeziębienie i grypę.

Jednak warto pamiętać, że przed stosowaniem olejku eukaliptusowego należy zasięgnąć porady ginekologa.

 
Powiązane artykuły:
Pomarańczowy olejek eteryczny - właściwości olejku
Eteryczny olejek pomarańczy szeroko wykorzystuje się w medycynie, perfumerii, kosmetologii. On ma przeciwzapalne działanie, efektywnie walczy z cellulitem, ponawia kolagen. Dokładniej o eterycznym olejku pomarańczy, możecie przeczytać w artykule.
Olejek  pichtowy – stosowanie
Dziś porozmawiamy o stosowaniu jodłowego czyli pichtowego oleju. O użyciu jego w kosmetologii i aromaterapii, dla opieki za obliczem i włosami, dla walki z pryszczami i zmarszczkami dowiadujecie się z naszego nowego materiału.
Olejek geraniowy – właściwości i zastosowanie
Olejek eteryczny geraninowy otrzymują przez destylację z wodną parą. Ona ma wszechstronne właściwości i wykorzystuje się w aromoterapii, medycynie i kosmetologii. Czym jest pożyteczny olejek geraninow i jak go stosować? O tym czytajcie w artykule.
Olejek bergamotowy – właściwości i zastosowanie
Olejek bergamotowy ma intensywny słodki aromat. Dzięki temu jego często stosują w perfumerii. Czytajcie nasz artykuł i dowiadujecie się, w których jeszcze dziedzinach i dlaczego wykorzystują olejki eteryczne bergamotowe.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty