Feng shui sypialni - ustawienie łóżka

feng shui sypialni

Sypialnia - jeden z najważniejszych pokoi w naszym domu. W niej spędzasz 1\3 część swego życia, odpoczywasz, czerpiesz siły na następny dzień. Bardzo ważną rzeczą jest więc stworzenie warunków sprzyjających odpoczynkowi i relaksowi. Obecnie dużą popularnością cieszy się urządzanie sypialni według feng shui. Sceptycy twierdzą, że to po prostu modny trend i nie może w niczym pomóc. Natomiast ci, którzy spróbowali urządzić sypialnię według feng shui twierdzą, że są pozytywne wyniki i to na pewno działa.

Ustawienie łóżka według feng shui

Jeden z najbardziej ważnych elementów urządzenia sypialni - poprawne usytuowanie łóżka. Łóżko nie powinno być dosyć duże. Najlepiej, gdy będzie wykonane z drewna i nie będzie miało ostrych krawędzi. Bardzo popularny model - łóżko z szafkami. To jest bardzo praktycznie i funkcjonalnie. Jednak według feng shui, to skupienie niepotrzebnej energii w twojej sypialni. Natomiast, jeśli jednak już są te szafki, to najlepiej w nich przechowywać pościel i kołdry, a nie stare zdjęcia lub różnorodne niepotrzebne drobiazgi. Łóżko według feng shui powinno być usytuowane w następujący sposób:

  1. Łóżko umieszczaj w taki sposób, aby były widoczne drzwi.
  2. Nie warto ustawiać łózka tak, aby nogi były skierowane w kierunku drzwi.
  3. Łózko usytuowane zagłówkiem do okna powoduje niespokojny sen.
  4. Nie wolno ustawiać łóżka między dwoma szafami.

Kolor sypialni według feng shui

Istnieją dwa kierunki urządzenia sypialni: w stylu Yin i Yang. Pierwszy styl przeznaczony jest dla ludzi, którzy śpią dobrze. To sypialnia urządzona w stylu klasycznym. Przeważają kolory pastelowe: brzoskwiniowy, beżowy, różowy. Światło powinno być delikatne, najlepszy typ oświetlenia - kinkiety z kolorowymi plafonami. Meble powinny być z okrągłymi krawędziami. Sypialnie w stylu Yang najlepiej odpowiadają ludziom, którzy mają problem z zasypianiem. Warto wybierać kolory nasycone, ciemno-czerwone, jaskrawo-zielone, granatowe. Sufit należy pomalować na taki sam kolor jak ściany, ale ma być on mniej nasycony. Również pościel najlepiej wybierać jaskrawą. Na ścianach należy umieścić kinkiety ze szklanymi matowymi plafonami.

Feng shui lustra w sypialni

Najważniejsza zasada: śpiący człowiek nie powinien odbijać się w lustrze. Jeśli natomiast nie możesz w żaden inny sposób umieścić lustra, a w sypialni jest ono rzeczą niezbędną, podczas snu stawiaj przed nim zasłonę lub zasłaniaj go tkaniną. Fachowcy również mówią o tym, że para która odzwierciedla się w lustrze prowokuje pojawienie się w ich sypialni „osoby trzeciej”. To może doprowadzić do zdrady. Może to nie jest faktem udowodnionym, ale po co się narażać i ryzykować.

Feng shui kwiatów

Według feng shui najlepiej wybierać kwitnące i duże rośliny. Takie rośliny zawierają więcej energii. Oto kilka zasad, które proponuje feng shui kwiatów:

  1. Nie ustawiaj kwiatów na linii prostej między oknem i drzwiami.
  2. Nie umieszczaj kwiatów z kolcami lub twardymi liśćmi w odległości jednego metra od miejsca odpoczynku. W ogóle najlepiej nie umieszczać takich kwiatów w sypialni.
  3. Nie wybieraj modnych kwiatów, a hoduj te, które tobie się podobają.
  4. feng shui sypialnia
  5. Jeśli będziesz poprawnie hodować kwiaty, podlewać je, to wtedy otrzymasz od nich maksimum energii.
  6. Należy odnosić się do nich z miłością.

Feng shui - to nauka o równowadze i harmonii. W państwach wschodnich, bardzo dużo czasu poświęcają tej nauce i bardzo poważnie się do niej odnoszą. Feng shui sypialni nie tylko pozwoli ci dobrze odpocząć i zrelaksować się, ale również może mieć istotny wpływ na życie intymne. Jeśli istnieje taka możliwość, najlepiej wybrać północne usytuowanie sypialni. To pomoże odnowić byłe stosunki, wprowadzić do nich coś nowego. Północno-zachodnie usytuowanie pomoże zachować stabilność w stosunkach z partnerem.

 
Powiązane artykuły:
Jak umieścić łóżko po Feng Shui, żeby spać lepiej?
Według uczenia Feng Shui, miejsce łóżka w pokoju bezpośrednio wpływa na pełnowartościowy odpoczynek i zdrowy sen. Jak musi rozmieszczać się łóżko w mieszkaniu po Feng Shui? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak powinni wyglądać frontowe drzwi po Feng Shui?
Jednym z najważniejszych elementów Feng Shui w domu są wejściowe drzwi - przy prawidłowym wyborze koloru i rozkładu można zogniskować potoki życiowej energii. W tym wam na pewno pomoże nasz nowy artykuł.
Numer mieszkania po Feng Shui - co oznacza każda cyfra?
Dla dołączenia pozytywnej energii do domu ważne wszystko - i kolor drzwi, i rozkład pokojów, i wnętrze, i gamma kolorowa, i nawet numer mieszkania. Którą energetykę przyciąga numer waszego mieszkania? O tym opowiemy w artykule.
Feng Shui mieszkania - jak urządzić wnętrze?
Energia, która nas otacza wpływa na wszystkie dziedziny naszego życia – na zdrowie, osobiste życie, humor, karierowiczy wzrost. Jak poprawnie skierować potoki energii w mieszkaniu po Feng Shui? O tym opowie artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty